ویزای تحصیلی روسیه

تحصیل در کالج های روسیه-روسانا
تحصیل در کالج های روسیه
ژانویه 4, 2022
نظام آموزشی روسیه
نظام آموزشی روسیه
ژانویه 12, 2022

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی روسیه-روسانا

همه ساله افراد زیادی کشور و زادگاه خود را با اهداف متفاوتی به قصد مهاجرت ترک میکنند که در این میان مهاجرت برای تحصیل بیشترین آمار را دارد. مهاجرت به قصد ادامه تحصیل در کشورهای مختلف و اخذ ویزای تحصیلی در کشورهای خارجی یکی از بهترین روشها برای مهاجرت و دریافت ویزا است.

در این مقاله قصد داریم شرایط و اخذ ویزای تحصیلی روسیه را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه این مقاله برای اعزام دانشجو به روسیه همراه ما باشید.

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی برای تحصیل در روسیه برای اتباع کشورهای خارجی و افراد بدون تابعیتی که برای مقاصد تحصیلی وارد فدراسیون روسیه می شوند بر اساس دعوت نامه وزارت کشور فدراسیون روسیه با تصمیم وزارت امور خارجه روسیه صادر میشود.

ویزای تحصیلی روسیه برای متقاضیان و دانشجویان، یک بار ورود یا دو بار ورود است و 90 روز اعتبار دارد. ویزای تحصیلی ممکن است متعاقباً توسط MVD روسیه در محل اقامت تبعه خارجی تمدید شود و برای سوابق مهاجرت، با صدور ویزای چند بار ورود برای مدت قرارداد تحصیلی برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه  و تحصیل پزشکی در روسیه که مطابق با قوانین آموزشی منعقد شده است، تمدید شود.

در ابتدا ویزای تحصیلی روسیه به مدت سه ماه صادر می شود. پس از این مدت دانشجویان باید به بخش محلی اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور روسیه برای تمدید ویزا مراجعه کنند. FMS یک ویزای مولتی یک ساله صادر میکند که به متقاضیان امکان میدهد در مدت اعتبار ویزا، به روسیه و از روسیه به کشورهای مختلف سفر کنند.

از دسامبر 2017، دانشجویان بین المللی که دورههای پیش دانشگاهی را گذراندهاند و امتحانات ورودی را برای ثبت نام در برنامه آموزش پایه گذراندهاند، می توانند ویزای تحصیلی خود را در روسیه تمدید کنند به طور مثال برای دانشگاه پیراگف مسکو ، و نیازی به بازگشت به کشور خود برای تمدید ویزا ندارند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی روسیه

دریافت ویزای تحصیلی روسیه برای دانشگاه های مختلف مانند دانشگاه فدرال کازان معمولا بدون نیاز به آیلتس یا تافل است اما باید زبان کشور مقصد را در حد لازم آموزش دیده باشد. چیزی که در واقع به آن نیاز دارید یک پاسپورت معتبر به همراه فرم درخواست ویزای تحصیلی روسیه است که باید توسط دانشجو تکمیل و امضا شود.

دانشجو و یا متقاضی باید اصل دعوت نامه صادر شده توسط وزارت امور خارجه یا دانشگاه یا موسسه آموزشی را برای دریافت ویزای تحصیلی داشته باشد و همچنین باید گواهی تحصیلی دیپلم و یا مدرک فعلی و یا قبلی خود را به همراه ترجمه معتبر و انگیزه نامه و توصیه نامه در صورت امکان به کنسولگری روسیه برای تایید و دریافت ویزا، ارائه دهد.

دعوتنامه رسمی برای ورود به روسیه به همراه گواهی سلامت لازم و ضروری است. همچنین رضایت والدین برای متقاضیان زیر 18 سال  با تایید دفاتر استاد رسمی ضروری است. علاوه بر اینها دانشجو باید مدرکی مبنی بر توانایی و استطاعت مالی برای پرداخت هزینههای تحصیل دانشگاه به کنسولگری ارائه دهد. همچنین دانشجو باید تعهد دهد که قصد دارد پس از اتمام تحصیل، کشور را ترک کند.
مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی روسیه-روسانا

مزایای اخذ ویزای تحصیلی روسیه

دانش آموزان، دانشجویان و متقاضیانی که به قصد تحصیل در روسیه و اخذ ویزای تحصیلی در روسیه، کشور را ترکمیکنند،  آموزش بین المللی با کیفیتی را کسب میکنند. دانشگاههای روسیه رنکینگ جهانی بالاتری نسبت به سایر دانشگاهها دارند.

همچنین هزینههای تحصیل و زندگی در روسیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر و مقرون به صرفهتر است. دانش آموزان و دانشجویان همچنین می توانند با فرهنگ غنی و تاریخ جالب این کشور بیشتر آشنا شوند 

کشور روسیه با ارائه بالاترین حقوق برای افراد، در تمامی زمینهها افراد متخصص را به خود جذب میکند.همچنین شهرهای مسکو و پترزبورگ فرصت های بسیار خوبی برای شروع یک زندگی و کار جدید دارند زیرا تعداد زیادی شرکتهای چند ملیتی در آنجا در دسترس عموم قرار دارند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی روسیه

ویزای دانشجویی و تحصیلی از طریق سفارت روسیه (دپارتمان کنسولی) یا کنسولگری روسیه در کشور محل اقامت شما اخذ میشود.

اولین مرحله برای درخواست ویزای تحصیلی ترجمه مدارک است. تمامی مدارک و ریز نمرات و پاسپورت شما باید توسط دارالترجمه، ترجمه شده و به سفارت روسیه ارسال شود

مرحله دوم تکمیل فرم ویزای تحصیلی در سفارت و ارائه پرینت آن به همراه سایر مدارک به سفارت است.پس از ارسال فرم درخواست ویزا، هزینه و مدارک مورد نیاز در سفارت فدراسیون روسیه، باید رسید ویزا را دریافت کنید

پس از دریافت و تایید مدارک متقاضی توسط کنسولگری روسیه و ورود به روسیه ، دانشجو و یا متقاضی کارت مهاجرت را  توسط افسر مهاجرت دریافت می کند.

مرحله آخر ثبت ویزای تحصیلی است، دانشجو و یا متقاضی  باید ویزای خود را ظرف 7 روز پس از ورود به روسیه ثبت کند. این  مسئولیت بر عهده دانشگاه یا کالج دعوت کننده روسیه است. ویزای دانشجویی قابل تمدید است و همچنین با توجه به طول دوره به یک بار ورود به چند بار ورود، تبدیل می شود.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی روسیه-روسانا

پذیرش دانشگاه های روسیه

اکثر دانشجویان بین المللی برای تحصیل و دریافت پذیرش دانشگاههای روسیه، نیاز به ویزای تحصیلی روسیه دارند. برای درخواست ویزای دانشجویی روسیه، ابتدا باید در یک دوره آموزشی در کالج، دانشگاه یا محل آموزش عالی روسیه پذیرفته شده باشید.

زمان ثبت نام برای دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاههای روسیه، از اردیبهشت تا تیر ماه است. البته که امکان ثبت درخواست در دانشگاههای مختلف، ممکن است متفاوت باشد. برای پذیرش در دانشگاههای روسیه، ابتدا نیاز به ویزای تحصیلی دارید. که باید درخواست را به سفارت، کنسولگری و یا مراکز مجاز روسیه در کشور خود ارسال کنید.

قبل از اینکه بتوانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید، ابتدا به یک نامه پذیرش از دانشگاه نیاز دارید. که این به عنوان یک دعوت نامه رسمی برای تحصیل در روسیه میباشد که پس از پذیرش، از سوی وزارت امور خارجه روسیه و سرویس مهاجرت فدرال روسیه دریافت کنید. این دعوتنامه سه ماه اعتبار دارد.

هر دانشجوی خارجی که در لیست قرار می گیرد، دستورالعمل هایی را از دانشگاه ها دریافت. شما می توانید به دو روش برای هر بک از ۵۰۰ دانشگاه روسیه درخواست دهید: از راه دور از طریق پلت فرم آنلاین دانشگاه و یا شخصاً با ارسال مدارک به اداره پذیرش دانشکده دانشگاه

پذیرش دانشگاه های روسیه-روسانا

هزینه ویزای تحصیلی روسیه

یکی از دلایلی که تحصیل در روسیه را ایدهآل کرده است، کم بودن هزینههای آن، در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر است. همچنین در روسیه، اکثر خدمات آموزشی در مراکز دولتی، رایگان است.

هزینه آموزش در مراکز غیردولتی، در مقطع لیسانس تقریباً 240-260 هزار روبل * (3,430-3,715 دلار) در سال، و حداقل هزینه 122500 روبل (1750 دلار) در سال است. اما این هزینهی تحصیل است.

همانطور که گفتیم پیش از تحصیل نیاز به دریافت ویزای تحصیلی دارید که هزینهی آن جداگانه محاسبه میشود. هزینه ویزای تحصیلی برای کشور روسیه، مبلغی حدود 130 دلار تا 215 دلار میباشد.

تمدید ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی روسیه 90 روز اعتبار دارد اما می توان آن را تا یک سال تمدید کرد و پس از آن برای مدت زمانی که مشغول به تحصیل می‌شوید، تمدید کرد. این ویزا برای تحصیل در هر کالج یا دانشگاه روسیه و یا برای هر دوره کوتاه مدتی معتبر است.

با تمدید ویزای روسیه میتوانید مدت اقامت قانونی خود در روسیه را تا 1 سال تمدید کنید. برعکس ویزای توریستی که قابل تمدید نیست و اگر اعتبار ویزای شما به پایان برسد، باید فورا کشور را ترک کنید، طبق دستورالعمل و قوانین دانشگاه، ویزای تحصیلی  شما برای مدت زمان تحصیل شما، قابل تمدید شدن است.  

تمدید ویزای تحصیلی روسیه-روسانا

فارغ التحصیلان خارجی در روسیه

همانطور که پیش از نیز گفته شد، شهروندان اکثر کشورهای خارجی برای تحصیل در روسیه به ویزای دانشجویی و یا تحصیلی روسیه نیاز دارند. روسیه کشور عضو اتحادیه اروپا/EFTA نیست، بنابراین امکان ورود بدون ویزا به روسیه برای شهروندان اتحادیه اروپا/EFTA وجود ندارد.

البته که شهروندان کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) برای تحصیل در روسیه نیازی به ویزا ندارند. این کشورها عبارتند از: ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، اوکراین و ازبکستان.

یوگنی پریماکوف، رئیس آژانس تبادل فرهنگ روسیه، در یک کنفرانس مطبوعاتی عنوان کرد: حداقل 270,000  دانشجوی خارجی در حال حاضر در روسیه تحصیل می کنند که حدود 18,000 نفر از آنها از طریق سهمیه دولتی، وارد دانشگاهها شدهاند. اما دغدغهی مهمی برای این افراد وجود دارد و آن  پس از فارغالتحصیلی است. یک تبعه خارجی که از یکی از دانشگاههای روسیه فارغ التحصیل می شود، می تواند تابعیت روسیه را تحت یک روش ساده در صورت داشتن چندین شرط دریافت کند.

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه روسیه، اتباع خارجی نمی توانند در روسیه بمانند مگر اینکه، ویزای کار و یا مجوز کار را دریافت کرده و سپس در روسیه مشغول به کار شوند. این افراد تنها میتوانند بر اساس رشتهای که در آن تحصیل کردهاند و در منطقه (شهر) محل دانشگاهشان کار کنند.

پس از سه سال کار، می توانید برای شهروندی روسیه اقدام کنید. اگر به مدت سه سال در روسیه 26000 دلار یا بیشتر در سال درآمد داشته باشید، می توانید برای شهروندی روسیه درخواست دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.