دانشگاه سچینوا مسکو

تاريخچه دانشگاه
آکادمي پزشکي سچينوا يکي از قديمي ترين دانشگاههاي روسيه محسوب مي شود .تاسيس اين دانشگاه به سال 1755 باز مي گردد . به پيشنهاد دانشمند بزرگ روسي م.و لامانوسوف و فرماندار اي.اي شووالوف در زمان سلطنت ملکه اليزابتا پتروونا اولين آکادمي پزشکي مسکو تاسيس يافته بود که در آن زمان دانشگاه امپريال مسکو نامگزاري شده بود ، پس از اصلاحات آموزش عالي پزشکي در سال 1930 دانشگاه به موسسه مستقلي سازماندهي شد. از سال 1955 مؤسسه عنوان دانشمند برجسته روسيه سچينوف رابه خود گرفت. امروزه دانشگاه _ بزرگترين مجموعه علمي آموزشي در روسيه مي باشد. در سال 1755 در اواسط سالهاي دهه 60 قرن 18ام گرايش ها افزايش يافتند . و قبل از آغاز قرن نوزدهم دانشگاه پزشکي داراي 3 گروه آموزشي شده بود.

دانشکده ها :
پزشکي ، درماني و پيشگيري ، داروسازي ، پرستاري ، دندان سازي ، آمادگي پرسنل آموزشي ، دانشجويان خارجي و آموزش نظامي و همچنين بخش تحصيلات در مقطع کارشناسي ارشد ، مديريت بهداشت ، کارشناسي ارشد بخش اطفال ، دانشکده آموزش هاي حرفه ايي اساتيد . مدت تحصيل 4 الي 6 سال مي باشد و در دانشکده هاي گرايش هاي بعد از کارشناسي از 72 الي 1500 ساعت. همچنين در دانشگاه آموزش پيش دانشگاهي نيز برنامه ريزي شده است . دانشگاه داراي اولويت در پياده سازي و توسعه اشکال جديدي از آموزش در تخصص هاي پزشکي و داروسازي مي باشد. 160 گروه آموزشي در دانشگاه تشکيل شده است که نزديک به 2000 متخصص و استاد در آن فعاليت مي کنند.
روابط بين المللي دانشگاه :
دانشگاه عضو انجمن بين المللي دانشگاهها مي باشد و بر اساس توافقنامه و قراردادهاي به امضا رسيده با دانشگاههاي کشور هاي ايالان متحتده آمريکا ، آلمان ، نروژ، هلند و ديگر کشور ها همکاري مي کند . هر سال بيش از 300 همکار را به منظور ماموريت به خارج اعزام مي کند و حدود 100 متخصص خارجي را مي پذيرد.تبادل دانشجو نيز به طور فعال انجام مي گيرد. حدود 2500 دانشجو از خارج از روسيه از بيش از 70 کشور در حال حاضر در رشته هاي پزشکي عمومي ، داروسازي ، دندانپزشکي و تخصص هاي ديگر آموزش مي بينند.دانشگاه تمامي سطوح آموزش و پرورش را از مقطع کارشناسي به کارشناسي ارشد ،کارآموزي ، پزشکي باليني ، دوره هاي تخصصي براي پزشکان ، دکتري و فوق دکتري را فراهم آورده است.
سایت دانشگاه سچینوا