مهاجرت بدون مدرک زبان به کدام کشورها امکان‌پذیر است؟

افسردگی پس از مهاجرت
روش‌های مقابله با افسردگی پس از مهاجرت
آوریل 12, 2022
چالش های مهاجرت به کشورهای دیگر
چالش های مهاجرت به کشورهای دیگر
آوریل 14, 2022

مهاجرت بدون مدرک زبان به کدام کشورها امکان‌پذیر است؟

مهاجرت بدون مدرک زبان به کدام کشورها امکان‌پذیر است؟

آیا مهاجرت بدون مدرک زبان واقعاً امکان پذیر است؟ چگونه می‌توان بدون مدرک زبان به دیگر کشورها سفر کرد؟ امروزه اکثر علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور ترجیح می‌دهند نیازی به مدرک زبان نداشته باشند یا از شرایط زبان آموزی در کشور مقصد استفاده کنند.

اگرچه یکی از مهم‌ترین شرایط حضور در کشورهای خارجی، آشنایی به زبان آن کشور است، اما برخی کشورها و موسسه‌های آموزشی امکان یادگیری زبان را بعد از مهاجرت نیز امکان پذیر کرده‌اند تا فرصتی برای دانشجویان بدون مدرک زبان نیز ایجاد شده باشد.

خیلی‌ها توانایی موفق شدن در آزمون‌های زبان مانند تافل و آیلتس را ندارند. در حالی که دوست دارند از امکانات و سطح پیشرفته آموزشی دیگر کشورها بهره مند شوند. خوشبختانه امکان پذیرش بدون مدرک زبان در برخی کشورهای جهان وجود دارد تا راهی برای تحصیل در دانشگاه‌هایی که نیاز به مدرک زبان ندارند، گشوده شود.

برای آشنایی بیشتر با کشورهایی که امکان مهاجرت بدون مدرک زبان را دارند و دانستن شرایط تحصیل در آنها، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه همراه ما باشید.

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان انگلیسی

افرادی که تمایل دارند برای تحصیل بدون مدرک زبان در 2021 به کشورهای اروپایی سفر کنند، براحتی می‌توانند با انتخاب کشوری نظیر کانادا، در کنار طی کردن مراحل تحصیلی به آموزش زبان نیز بپردازند. کشور کانادا جز کشورهایی است که دانش آموزان زیر 18 سال بدون داشتن مدرک معتبر زبان و تنها با آشنایی کم به زبان انگلیسی می‌توانند در این کشور حضور پیدا کنند.

همچنین کشورهای انگلیس و استرالیا نیز گزینه مناسبی برای تحصیل بدون مدرک زبان است که تنها دانش آموزان می‌توانند از این موقعیت بهره مند شوند و متقاضیان برای ورود به دوره‌های دانشگاهی باید به سطح مناسبی از آموزش زبان دست یابند و با مدرک زبان معتبر برای ورود به دانشگاه اقدام کنند. در واقع برای پذیرش در کشورهای اروپایی نظیر کانادا، انگلیس و استرالیا نیاز به مدرک زبان حداقل آیلتس 6 است.

مهاجرت بدون مدرک زبان به کشور سوئد

مهاجرت بدون مدرک زبان به کشور سوئد

کشور سوئد جز کشورهایی است که با حداقل‌ترین مدرک زبان در سطح آیلتس ۵، اعزام دانشجو از دیگر کشورها می‌پذیرد و این فرصت را می‌دهد آنها قبل از شروع به سطح مناسبی از مدرک زبان و زبان سوئد دست یابند. معمولاً دوره‌های آموزشی زبان در سوئد حدود چند ماه است که امکان تمدید آن برای متقاضیان تحصیل در این کشور وجود دارد.

البته این نکته را باید بدانید، بیشتر مقاطع و دوره‌های تحصیلی در این کشور به زبان سوئدی تدریس می‌شود و امکان تدریس به زبان انگلیسی تنها برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. همچنین ممکن است برای مهاجرت به سوئد بدون مدرک زبان هنگام دریافت ویزا و پذیرش دچار مشکل شوید که برای رسیدن به هدف باید از شرایط خاصی برخوردار باشید.

به‌عنوان مثال، اگر متاهل هستید برای حضور در این کشور باید مدارک مالی مناسبی ارائه دهید تا مشخص شود امکان پرداخت هزینه‌های تحصیل را دارید یا خیر.

مهاجرت بدون مدرک زبان به کشور سوئد

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

کشور کانادا کشوری بزرگ و گسترده است. در حالی که جمعیت کمی دارد. بنابراین این کشور تمام تلاش خود را برای جبران نیروهای انسانی می‌کند که یکی از راهکارهای آن، ارائه برنامه‌ها و گزینه‌های اقامتی و مهاجرتی است. مهاجرت به این کشور بدون زبان انگلیسی با دریافت اقامت کمی دشوارتر است. با این حال، راه‌هایی وجود دارد که بتوان بدون مدرک زبان به کشور کانادا مهاجرت کرد و از برنامه‌های کاری تحصیلی در این کشور بهره مند شد.

به‌عنوان مثال، اگر دارای سابقه کاری چند ساله باشید و بتوانید بعد از ورود به کشور کانادا در کنار گذراندن دوره‌های تحصیلی، در دوره زبان نیز شرکت کنید دریافت اقامت دائم امکان پذیر است.

مهاجرت به آلمان بدون مدرک زبان

یکی از دلایلی که علاقه‌مندان تحصیل تمایل دارند در کشورهای همچون آلمان به ادامه تحصیل بپردازند، رایگان بودن دوره‌های تحصیلی است. ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر است که در صورت پذیرش، هم زمان دوره زبان نیز باید گذرانده شود.

البته فراموش نکنید برای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان در ۲۰۲۲ باید تقاضای ویزا کنید و بدون دریافت ویزای معتبر امکان ورود به کشور آلمان را نخواهید داشت. پس برای مهاجرت به آلمان و تحصیل در این کشور باید برنامه دقیقی داشته باشید و تمام کارهای اداری و ثبت نام در دانشگاه را انجام دهید تا بتوانید ویزای تحصیلی دریافت کنید.

مهاجرت بدون مدرک زبان به کشور آلمان

مهاجرت بدون مدرک زبان به کشور روسیه

روسیه یکی دیگر کشورهایی است که امکان اخذ پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان را به علاقه مندان تحصیل ارائه می‌دهد. اقامت روسیه برای ادامه تحصیل یکی از پیشنهادهای عالی برای جوانان و نوجوانان ایرانی است که دانشگاه‌های این کشور به دو زبان انگلیسی و روسی تدریس می‌کنند و دانشجویان مجبور به تحصیل به زبان انگلیسی نخواهند بود.

یکی از مزایای مهاجرت به این کشور این است که دانشگاه‌های روسیه بر اساس استانداردهای آموزشی بین المللی بنا شدند و حضور دانشگاه‌های معتبر باعث شده است بسیاری از دانشجویان خارجی علاقه مند به تدریس در این کشور باشند.

برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه نیز باید مدارک لازم را ارائه دهید. ویزای تحصیلی این کشور حدود یک سال دارای اعتبار است که در صورت نیاز امکان تمدید آن به‌صورت چند بار وجود دارد.

مهاجرت به نیوزیلند بدون مدرک زبان

مهاجرت بدون مدرک زبان به کشور نیوزیلند در چند دهه گذشته مورد توجه بسیاری از دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد گرفته است. طوری که امکان تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان و آیلتس وجود دارد. با این حال، افرادی که برای تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان اقدام می‌کنند باید شرایط خاصی را نیز در نظر بگیرند.

یکی از همین شرایط این است که برخی دانشگاه‌ها و موسسههای آمورشی برای ورود دانشجویان غیر انگلیسی زبان آزمون مهارت در زبان انگلیسی در نظر گرفته‌اند که در صورت کسب نمره عالی، فرصت بهتری برای آنها ایجاد خواهد شد.

امروزه بسیاری از دانشگاه‌های نیوزیلند نمرات آیلتس و تافل را از پیش نیاز پذیرش دانشجویان حذف کردند که با لیست کردن اسامی آنها و کمی جستجو می‌توانید از شرایط پذیرش هر کدام، اطلاع دقیق کسب کنید. به‌عنوان مثال، در صورت گذراندن واحدهای انگلیسی به‌طور کامل و یا حضور به‌مدت پنج سال در یکی از کشورهای انگلیسی زبان می‌توانید پذیرش در دانشگاه کوئینزلند را دریافت کنید.

با شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه آشنا شوید.

سخن آخر

اگرچه در نگاه اول، مهاجرت بدون مدرک زبان ناامید کننده به نظر می‌رسد. اما امروزه دانشگاه‌ها و کشورهای مختلفی هستند که ترجیح می‌دهند شرایط خاص و منحصر به فردی برای علاقمندان تحصیل و مهاجرت ایجاد کنند، به‌گونه‌ای که نیاز به مدرک زبان نباشد. دریافت اقامت بدون مدرک زبان نیز شرایط خاص خودش دارد و معمولاً فرد بعد از ورود به دانشگاه و کشور مورد نظر باید دوره‌های آموزشی زبان را بگذارند.

اگر شما هم علاقه مند به استفاده از این ایده هستید، حتماً برنامه‌ریزی دقیق و منحصر به فردی در نظر بگیرید و بدون شک کشور مقصد یا دانشگاه انتخابی تان در رسیدن به این هدف اثرگذار خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.