دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه

شرایط اخذ اقامت روسیه در سال 2021
شرایط اخذ اقامت روسیه در سال 2022
فوریه 20, 2022
ویزای توریستی روسیه-روسانا
همه چیز درباره ویزای توریستی روسیه
فوریه 27, 2022

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه

ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه-روسانا

امروزه کشور روسیه به یکی از محبوب ترین کشورها برای تحصیلات تبدیل شده است. ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه و دلایل آن برای هر دانشجویی که قصد دارد در کشور روسیه تحصیلات خود را ادامه دهد ضروری است. بنابراین، قبل از اینکه اقدام به دریافت ویزا برای تحصیل پزشکی در روسیه کنید باید اطلاعات کافی برای هزینه تحصیل در روسیه و در این زمینه کسب کنید و با شرایط ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه آشنایی پیدا کنید.

ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه

این امکان وجود دارد که دانشجویان برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه بدون داشتن اطلاعات در مورد گرفتن ویزا، اقدام به تکمیل فرم و درخواست ویزا کنند و با ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه مواجه شوند که برای یک دانشجو بسیار ناخوشایند است.

آن‌ها مجبور می‌شوند اطلاعات و نواقص پرونده درخواستی را تکمیل کرده و مجددا درخواست ویزا کنند و سعی در رفع موانع احتمالی موجود کنند، زیرا ویزا به منزله‌ی اجازه‌ی ورود به آن کشور است و در صورتی که دریافت نشود شخص اجازه‌ی ورود به کشور روسیه یا سایر کشورهای دیگر را نخواهد داشت. ما در ادامه به معرفی از دلایل ریجکت شدن ویزای روسیه خواهیم پرداخت.

ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه-روسانا

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه

وقتی فرد با ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه  برای تحصیل در دانشگاه دولتی سن پترزبورگ روبرو می‌شود ممکن است به دلیل هزینه‌ها و تلاش‌های فراوانی که کرده است دچار افسردگی کند و تصور کند از رسیدن به هدفش بازمانده است. اما بهتر است بدانید چنانچه با ریجکت شدن ویزا مواجه شدید راه برای تلاش مجدد و گرفتن آن باز است. شما می‌توانید از یک وکیل هم کمک بگیرید تا پرونده شما را مورد تحلیل قرار دهد و کاستی‌های آن را با کمک شما برطرف سازد.

از جمله دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 وجود سوء سابقه برای فرد

چنانچه فرد دارای سابقه‌ای منفی مانند: فعالیت‌های تروریستی، قتل، اعتیاد یا دیگر مواردی باشد که امنیت کشور مقصد را به خطر بیندازد، افسر از دادن ویزا به همچین شخصی معذور خواهد بود. چرا که امنیت ملی و سیاسی برای هر کشور امری اساسی به حساب می‌آید. بنابراین، کسی که درخواست ویزا می‌دهد باید در طول زندگی جرم و جنایتی در کشور خود انجام نداده باشد.

استفاده از مدارک و اسناد تقلبی 

در صورتی که فرد مدرک تقلبی ارائه دهد مسلما با ریجکت شدن ویزا مواجه می‌شود. به عنوان مثال، اگر از شناسنامه یا مدارک جعلی استفاده شود نباید به گرفتن ویزا امیدوار بود.

پاسپورتی که دچار آسیب دیدگی شده باشد

پاسپورت شخص باید بدون هیچگونه مخدوشی یا آسیب دیدگی باشد. اگر پاسپورت پاره شده باشد یا قسمتی از آن مخدوش باشد برای گرفتن ویزا مشکل ایجاد می‌شود.

 پاسپورتی که اعتبار نداشته باشد

بدیهی است که اگر شخصی از پاسپورتی استفاده کند که معتبر نباشد با ریجکتی ویزا روبرو می‌شود. قبل از اقدام به گرفتن ویزا باید ابتدا اعتبار پاسپورت تمدید گردد. به علاوه، گذرنامه یا پاسپورت باید دارای صفحات خالی باشد.

عدم داشتن شغل و درآمد کافی

چنانچه فرد درخواست کننده ویزا استطاعت مالی نداشته باشد و نتواند مدارکی گواه بر توانایی مالی و دارایی شخصی ارائه دهد، با ریجکت شدن ویزا مواجه می‌شود.

 عدم داشتن گواهی‌های شخصی

: اگر فردی که درخواست ویزا کرده است از مدارک ازدواج یا تولد غیرمعتبر استفاده کند، دستش از گرفتن ویزا کوتاه خواهد ماند. به عنوان مثال: چنانچه مدرم حضانت فرزند یا گواهی غیر قانونی ازدواج یا تولد ارائه گردد، افسر از دادن ویزا معذور خواهد ماند.

عدم بیمه نامه مسافرتی معتبر

اگر فرد از بیمه نامه با اعتبار برخوردار نباشد، نمی‌تواند ویزا دریافت کند.

 ارائه ندادن مدارک اسکان در کشور مورد نظر

در صورتی که شخص قادر به ارائه مدارکی به منزله‌ی اقامت در خانه یا هتل یا مکانی که‌ی خواهد در آن زندگی کند نداشته باشد، نباید انتظار گرفتن ویزا داشته باشد.

توصیه می‌کنیم قبل از اینکه به درخواست ویزا برای تحصیل در اقدام کنید تمام مدارک خود را به طور دقیق آماده کنید تا در راه سفر به کشور مقصد دچار دردسر و مشکل احتمالی نشوید. این را هم در نظر داشته باشید تکمیل بودن مدارک و اسناد توسط شما برای تاییدیه گرفت افسر سفارت امری حیاتی به شمار می‌آید.

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه-روسانا

تفاوت ریجکت شدن ویزا با ریفیوز شدن

کسانی که نسبت به تکمیل فرم و درخواست ویزای تحصیلی روسیه اقدام می‌کنند، منتظر سفارت کشور مربوطه برای پاسخگویی خواهند بود. اما نکته‌ای وجود دارد! ممکن است با ریجکتی یا ریفیوز شدن مواجه شوند که به معنی رد درخواست می‌باشد. برخی از افراد بین ریجکت شدن و ریفیوز شدن تفاوت قائل نیستند و این دو را یکی می‌دانند که نظرشان در نهایت منتهی به دریافت جواب منفی به درخواست ویزا است و شاید این تعبیر درست باشد اما باید بدانید ریجکت شدن و ریفیوز شدن ویزا با یکدیگر تفاوت دارند.

ریفیوز ویزا عبارت است از: رد شدن درخواست ویزای شخص در صورتی که مدارک ارسال شده، مورد پردازش قرار گرفته و نقصی در پرونده وجود دارد که حتما باید برطرف گردد. به عنوان مثال: شخص از کپی مدارک به جای اصل آن‌ها استفاده کرده باشد. بنابراین، تصمیم گیرنده به شخص متقاضی ویزا و اجازه‌ی رفتن به آن کشور را نمی‌دهد.

در اینصورت علاوه بر اینکه پاسپورت فرد به نشانه‌ی عدم داشتن ویزا علامت گذاری می‌شود، این نقص به صورت الکترونیکی و کامپیوتری نیز ثبت می‌شود. لازم به ذکر است این درخواست کاملا معتبر می‌باشد.

ریجکت شدن ویزا عبارت است از: شخصی که با ریجکت شدن درخواست روبرو می‌شود یعنی اینکه درخواستش معتبر نبوده و به مرحله‌ی تصمیم گیری هم نرسیده است. در این موارد نقص بزرگی در پرونده شخص وجود دارد که لزوما باید مرتفع گردد. در صورت ریجکت شدن ویزا، هزینه‌ها قابل استرداد نخواهد بود.

تفاوت ریجکت شدن ویزا با ریفیوز شدن-روسانااقدامات پس از ریجکت ویزا

در صورتی که درخواست شما مورد ریجکتی یا ریفیوز شدن قرار گرفت، ناامید نشوید؛ می‌توانید برای برطرف کردن آن اقداماتی را انجام دهید. چنانچه خودتان از پس رفع مشکلات و موانع سر راه بر می‌آیید خودتان اقدام به برطرف سازی آن‌ها کنید اما در صورتی که توانایی و دانش این کار را ندارید پیشنهاد می‌کنیم از یک وکیل کمک بگیرید تا درخواست رسیدگی مجدد پرونده خود یا درخواست جدید را بدهید.

در هر صورت باید دلیل ریجکت یا ریفیوز شدن درخواست خود را بدانید تا بتوانید آن را مرتفع سازید. اغلب رد شدن‌ها به دلیل ارائه‌ی مدارک ناقص است که از دانش کم و بی اطلاعی افراد نشات می‌گیرد که با اطلاع از آن، قادر به رفع نقص پرونده خواهید شد.

نتیجه گیری:

اگر مایل به دریافت ویزای تحصیلی nv دانشگاه دولتی نواسیبیرسک، توریستی، تجاری و یا کاری هستید و می‌خواهید مشکلی سر راهتان قرار نگیرد، حتما باید مدارک به طور صحیح و کامل ارائه دهید تا دچار نقص پرونده و رد شدن درخواست ویزای خود نشوید. پیشنهاد می‌کنیم از مشاوران حرفه‌ای یا وکلای موجود در زمینه مهاجرت مشورت بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.