تحصیل در کالج های روسیه

آزمون ورودی دانشگاه های روسیه-روسانا
آزمون ورودی دانشگاه های روسیه
ژانویه 2, 2022
ویزای تحصیلی روسیه-روسانا
ویزای تحصیلی روسیه
ژانویه 9, 2022

تحصیل در کالج های روسیه

تحصیل در کالج های روسیه-روسانا

تحصیل در کشور های اروپایی، این مزیت را دارد که علاوه بر آماده سازی فرد برای زندگی در یکی کشور توسعه یافته، می‌تواند در پیدا کردن فرصت های شغلی در سراسر اروپا مفید واقع شود.

نکته مهم این است که هزینه تحصیل در روسیه به عنوان یکی از مقاصدی است که به دلیل ویژگی های منحصر به فردش، افراد زیادی مایل به ادامه تحصیل در آنجا هستند. تحصیل در این کشور پهناور که میزبان اقوام گوناگونی است، می‌تواند تجربه‌ای جالب برای دانشجویان ایرانی باشد.

یکی از مزیت های دانشگاه‌ها و کالج های روسیه، رنگینک جهانی بالای آن‌ها است مانند دانشگاه پیراگف مسکو  و دانشگاه دوستی ملل روسیه  همچنین، هزینه زندگی در روسیه در مقابل سایر کشور های اروپایی، بسیار پایین است و می‌توان با مدیریت مالی، به خوبی از پس مخارج زندگی برآمد.

افرادی که قصد تحصیل در کالج های روسیه را دارند، قبل از هر چیزی باید فرق بین کالج و دانشگاه را بدانند و سپس با توجه به رشته و رنگینک دانشگاه، بهترین گزینه را انتخاب نمایند. به عبارتی دیگر، مقصد و هدفی که برای خود انتخاب می‌کنید، نقش مهمی ‌در آینده شما دارد. به همین جهت، قصد داریم در این صفحه، شما را با شرایط و مزایای تحصیل در کالج های روسیه آشنا کنیم. با روسانا موسسه اعزام دانشجو به روسیه همراه باشید.

تحصیل در کالج های روسیه

کالج و دانشگاه، تفاوت‌ها و شباهت های زیادی با هم دارند. اصلی‌ترین تفاوت این دو در مدرکی است که ارائه می‌دهند. اکثر کالج‌ها، به صورت خصوصی ارائه می‌شوند و پس از پایان دوره های مختلف، به شما گواهی نامه یا همان مدرک کاردانی ارائه می‌شود.

البته، تعداد کمی ‌از کالج‌ها در هر کشور وجود دارند که مدرکی معادل کارشناسی ارائه می‌دهند. کالج‌ها عموما کوچکتر از دانشگاه‌ها هستند و مباحث تحقیقاتی زیادی در آن جا مطرح نمی‌شود. اگر می‌خواهید بر روی یک رشته تخصصی مانند هنر، موسیقی، مهندسی، پزشکی و … تمرکز کنید، کالج گزینه ایده آلی است چرا که شما را به بازار کار پیوند می‌دهد.

روسیه کشوری است که اقوام و ملیت های مختلفی در آن به کار و زندگی مشغول اند. همچنین، بالا بودن کیفیت آموزش در این کشور، هر دانشجوی علاقه مند به پیشرفتی را راغب می‌کند تا به تحصیل در آن جا بپردازد.

پس از پایان تحصیل و دریافت گواهینامه، در صورتی که بتوانید شغل مناسبی پیدا نمایید، می‌توانید ویزای کاری دریافت کنید. همچنین، به دلیل اعتبار مدارک دانشگاهی و کالج های روسیه، می‌توانید از دانشگاه های کشور های متعددی پذیرش دریافت کرده و به ادامه تحصیل مشغول شوید.

حصیل در کالج های روسیه-روسانا

انواع کالج های کشور روسیه

برخی از کالج های روسیه، درون دانشگاه و برخی دیگر جدا از دانشگاه اصلی به فعالیت مشغولند. شرط سنی برای تحصیل در اکثر کالج‌ها بیشتر از دانشگاه است و به همین دلیل، افرادی که سن بیشتر از حد نصاب دانشگاه را دارند و به تحصیل علم علاقه مند هستند، می‌توانند در کالج مورد نظرشان به تحصیل بپردازند.

کالج های روسیه در اکثر رشته های هنر، موسیقی، مهندسی، پزشکی و … دانشجو جذب می‌کنند. فضای تحصیل در کالج‌ها به صورت متمرکز بوده و دانشجو می‌تواند واحد های دلخواه خود را اخذ نماید.

انواع کالج های کشور روسیه-روسانا

بهترین کالج های روسیه

تحصیل در یک کالج معتبر، آینده شغلی و زندگی شما را تضمین می‌کند. برخی از کالج‌ها به واسطه شهرت شان، مدارک نسبتا معتبر تری در بازار کار دارند و دانشجو پس از اتمام تحصیل، با استفاده از مدرکش، راحت‌تر وارد حرفه مد نظرش می‌شود.

در این قسمت، قصد داریم چند نمونه از بهترین کالج های روسیه را از نظر امکانات آموزشی و … بررسی کنیم.

بهترین کالج های روسیه-روسانا

کالج برتر شیمی ‌و علوم روسی

اگر به رشته های علوم علاقه مند هستید و در این زمینه دانش و مهارت کافی دارید، این کالج مناسب شما است. کالج برتر شیمی ‌و علوم روسی یکی از بهترین و صاحب نام‌ترین کالج‌ها به شمار می‌رود.

این کالج در بخش فناوری های شیمی‌،  دارای رتبه بالایی می‌باشد و افرادی که در آن جا تحصیل می‌کنند می‌توانند از امکانات بی شماری که در آزمایشگاه های آن وجود دارد، استفاده کنند. اگر قصد تحصیل و پژوهش در رشته دکترای شیمی‌ را دارید، بهتر است این گزینه را بررسی نمایید.

کالج اسمولنی

کالج اسمولنی واقع در دانشگاه علوم فنون لیبرال سنت پترزبورگ است و نمایی بسیار کلاسیک و زیبا دارد. ورود و اخذ پذیرش از این کالج نیازمند گذراندن یک تست دو مرحله‌ای نسبتا دشوار است. البته چنانچه به خوبی برای این تست آماده شده باشید، دشواری آن برایتان معنایی نخواهد داشت.

هزینه تحصیل در این کالج نسبت به سایر کالج های هم ترازش، حدودا 4 درصد بیشتر است. همچنین رده سنی بالای 56 سال در این کالج پذیرش نمی‌شود.

چنانچه مشتاق تحصیل در یک فضای باستانی با معماری اصیل هستید، می‌توانید کالج اسمولنی را مد نظر قرار دهید.

کالج موسیقی آکادمیک

کالج موسیقی آکادمیک یکی از برترین کالج‌ها برای تحصیل هنر موسیقی محسوب می‌شود. برنامه تحصیلی در این کالج معمولا در دوره های یک ساله (دو ترم) تنظیم می‌شود. 95 درصد تدریس به صورت عملی است و آزمون‌ها نیز به صورت عملی خواهد بود.

تمامی‌ اساتیدی که در این کالج به تدریس و آموزش مشغول هستند، جزو اساتید به نام و مطرح دنیای موسیقی بوده و برای تدریس، از یک ساختار جامع و دقیق استفاده می‌کنند.

کالج موسیقی دولتی Guwssin

کالج موسیقی دولتی Guwssin توسط سه خواهر پیانیست در سال 1895 تاسیس شد و تا کنون، توانسته به رتبه بالایی در دنیا دست پیدا کند. تمامی‌ کلاس‌ها در فضایی پر شور و تعاملی برگزار می‌شوند و به ندرت پیش می‌آید که تدریس خسته کننده باشد. اگر به دنبال تدریس در یک فضای جدید، مهیج و حرفه‌ای هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم این کالج را در لیست بررسی خود قرار دهید.

کالج دولتی پرستاری ایرکوتسک

کالج دولتی پرستاری ایرکوتسک واقع در دانشگاه ایرکوتسک می‌باشد و جزو یکی از برترین کالج های روسیه است. اساتید به نام و برجسته‌ای که در این کالج به تدریس مشغول اند، ساختار نوین و دقیقی برای آموزش پرستاری در پیش گرفته‌اند. در این کالج، دو بخش مجزای آموزش و تحقیق به خوبی از هم جدا شده و علاقه مندان به این دو زمینه، می‌توانند با توجه به زمینه کاری شان، واحد های درسی خاصی را انتخاب نمایند.

کالج های پزشکی روسیه

اگر علاقه مند به تحصیل پزشکی در روسیه  و یا تحصیل دندانپزشکی در روسیه هستید و می‌خواهید در یک رشته تخصصی مشغول به تحصیل شوید، می‌توانید با ورود به کالج، خودتان را برای کار و ادامه تحصیل در رشته های خاصی آماده کنید.

از مزیت های کالج های پزشکی و پیش پزشکی روسیه، این است که اکثر آن‌ها برای پذیرش، آزمون ورودی برگزار نمی‌کنند و با توجه به سوابق دانشجو، او را پذیرش می‌کنند.

هزینه تحصیل در کالج های روسیه

هزینه‌ای که برای تحصیل در کالج های روسیه می‌پردازید، تا حدود زیادی به رشته تحصیلی و کالج مورد نظرتان دارد. البته اگر رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید، احتمال دریافت کمک هزینه تحصیلی برای شما وجود دارد. هر کالج و دانشگاهی، شرایط و بودجه متفاوتی برای اعطای این کمک هزینه‌ها دارد.

با مراجعه به سایت کالج مورد نظرتان، می‌توانید اطلاعاتی نظیر شهریه، طول دوره مربوطه، شرایط اخذ و میزان کمک هزینه های تحصیلی، شرایط اعطای وام و … را بررسی نمایید.

علاوه بر این، باید هزینه های جانبی زندگی در روسیه را نیز مدنظر قرار دهید. هزینه خوراک، پوشاک، مسکن، رفت و آمد و … جزو ضروریات هستند. روسیه جزو کشور های مقرون به صرفه برای دانشجویان است.

در صورتی که مایل ‌باشید، می‌توانید با رعایت قوانین، شغل پاره وقتی برای خود داشته باشید و هزینه های زندگی را تامین نمایید.

سخن پایانی

برای تحصیل در کالج های روسیه، می‌بایست با شرایط و ویژگی های هر کالج آشنا شده و پس از آن، نسبت به انتخاب مقصد مورد نظر خود اقدام کنید.

چنانچه قصد تحصیل و اقامت در روسیه را دارید، می‌توانید با کمک موسسه اعزام دانشجو به روسیه روسانا، مطمعن‌‌ترین و مناسبترین راه برای شروع تحصیل خود را پیدا کنید. ما به شما کمک می‌کنیم تا با خیالی آسوده، مسیر تحصیل را طی نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.