تحصیل در روسیه به زبان روسی

بورس تحصیلی روسیه را چطور دریافت کنیم
بورس تحصیلی روسیه را چطور دریافت کنیم؟
فوریه 19, 2022
شرایط اخذ اقامت روسیه در سال 2021
شرایط اخذ اقامت روسیه در سال 2022
فوریه 20, 2022

تحصیل در روسیه به زبان روسی

تحصیل در روسیه به زبان روسی-روسانا

 خوشبختانه برای مهاجران  دارای یکی از معتبرترین سیستم‌های آموزشی در جهان است که در گزارش رقابت‌پذیری جهانی 2016-2017 مجمع جهانی اقتصاد رتبه 43 را دارد. علاوه بر این، نرخ باسوادی بزرگسالان این کشور در سال 2018، 99.73 درصد بود که چهارمین بالاترین میزان در اروپا است.

سیستم آموزشی روسیه توسط دولت هماهنگ می شود و مدارس دولتی برای همه رایگان است. با این حال، کیفیت آموزش ارائه شده و هزینه تحصیل در ر وسیه برای تحصیل پزشکی در روسیه د بسته به شهر و خود مدرسه می تواند بسیار متفاوت باشد.

روسیه همچنین دارای مدارس خصوصی است که برخی از آنها مدارس بین المللی هستند که به کودکان از ملیت های مختلف خدمات ارائه می دهند. اینها در میان مهاجران بسیار محبوب هستند، زیرا محیطی چندفرهنگی را فراهم می‌کنند و به کودکان امکان می‌دهند همان برنامه درسی را که در خانه و به زبان اصلی خود می‌خواندند، مطالعه کنند.

با این اوصاف، آنها اغلب شهریه های بالایی را دریافت می کنند و لیست های انتظار طولانی دارند، که می تواند تامین مکان برای فرزند شما را دشوار کند، مگر اینکه خیلی زود درخواست دهید و تمکن مالی کافی داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با موسسه اعزام دانشجو به روسیه شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان روسی همراه ما باشید.

تحصیل درر روسیه به زبان روسی-روسانا

مزایای آموزش زبان روسی در روسیه در 2022

بر اساس داده های وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه، تعداد دانشجویان امروز در این کشور حدود 4 میلیون نفر است. از این تعداد 315000 نفر اتباع خارجی هستند. متقاضیان دانشگاه‌های پیشرو مانند دانشگاه دوستی ملل روسیه در مناطق مختلف، روسیه را انتخاب می کنند.

حوزه‌های آموزشی محبوب شامل پزشکی، تخصص‌های مهندسی و فناوری اطلاعات هستند. در میان سایر رشته‌ها، خارجی‌ها عموما اقتصاد، امور مالی و علوم طبیعی را در اولویت خود قرار می‌دهند. علاوه بر سطح تحصیلات بالا، دانش آموزان در روسیه این فرصت را دارند که به فعالیت های علمی خود ادامه دهند و کارهای جالب و خوبی مرتبط با رشته تحصیلی خود پیدا کنند.

نقطه قوت آموزش روسی نیز آموزش متخصصان در حرفه های جدید وخلاقانه است. هنرستان ها، تئاتر و رقص، سازمان های آموزشی هنر، دانشگاه های معماری برنامه های متنوعی را به متقاضیان خارجی ارائه می‌دهند.

دانشگاه ها مانند دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ همچنین متخصصانی را در پروفایل های مدرن مانند طراحی بازی یا روانشناسی سایبری آموزش می‌دهند. برای کسانی که به دنبال مسیرهای خلاقانه تحصیل در روسیه به زبان روسی هستند، برنامه های هنری و موسیقی وجود دارد.

اگر به تازگی برای تحصیل در روسیه به این کشور مهاجرت کرده‌اید، دوره ها و برنامه های آمادگی برای مطالعه زبان روسی به عنوان یک زبان خارجی در دسترس شماست و می‌توانید از طریق کالج‌های مخصوص آموزش زبان روسی، به راحتی به این زبان مسلط شوید.

هر ساله مجتمع‌های آموزشی روسیه آزمایشگاه‌هایی با فناوری پیشرفته  تاسیس می‌کنند که همه چیز برای دستاوردهای علمی و تحقیقات مهم شما آماده است.

همچنین، اکثر دانشگاه های روسیه خوابگاه‌های خود را دارند که عموما در نزدیکی ساختمان‌های دانشگاهی قرار دارند. هزینه زندگی در آن‌ها معمولاً کاملاً مقرون به صرفه است. از جمله دانشگاه فدرال کازان

دانشگاه های روسیه هر ساله دوره‌های کارشناسی و تخصصی، کارشناسی ارشد(دستیاری، فوق لیسانس) را برگزار می‌کنند. همچنین می توانید با برنامه های آموزشی، مدارس تابستانی، دوره های آموزش زبان روسی به عنوان زبان خارجی، مسیر خود را برای یادگیری روسی و اخذ دیپلم معتبر طی کنید.

در روسیه، فرصتی برای خارجی‌ها وجود دارد که به صورت رایگان تحصیل کنند. هر ساله دولت فدراسیون روسیه چندین مدرسه و دانشگاه را با بودجه  در سراسر کشور برای بورسیه اختصاص می دهد. در عین حال، برخی از شهروندان خارجی می‌توانند به طور مساوی با افراد روسی تبار وارد مراکز دارای بودجه و سهمیه‌های خارج از کشور شوند. یک فرصت استثنایی برای ثبت نام رایگان، برنده شدن در المپیاد دانشگاهی است. مشابه دانشگاه دولتی نواسیبیرسک

دانشگاه ها به طور فعال در حال توسعه برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت برای مطالعه روسی هستند: مدارس فصلی، دوره‌های آنلاین و آفلاین. آموزش تحت برنامه‌های درجه  دو به برنامه‌های مشترک با مراکز آموزشی بین المللی توجه کنید.

در بیشتر موارد، نیمی از آموزش در دانشگاه های روسیه و نیمی دیگر در کشور دیگری انجام می‌شود. بنابراین، شما می‌توانید دو دیپلم از دانشگاه های پیشرو را به طور همزمان دریافت کنید.

 آموزش آنلاین دانشگاه های روسیه به طور فعال در حال توسعه جهت آموزش عالی آنلاین هستند – امروزه دانشجویان به بسیاری از برنامه ها در تمام سطوح علمی دسترسی دارند. در عین حال، تولید دوره های آنلاین یکی از گرایش های اصلی در آموزش مدرن است.

دانشگاه‌های روسیه مدت‌هاست که بخشی از جامعه جهانی MOOC بوده و به طور فعال حضور خود را هم در پلتفرم‌های بین‌المللی دوره‌های انبوه Coursera و Edx و داخلی – Open Education، Lectorium و Stepik گسترش می‌دهند.

شهریه تحصیل به زبان روسی در روسیه

روسیه نسبت به دیگر کشورها دارای بهترین قیمت و کیفیت آموزش و تحصیل در روسیه به زبان روسی می‌باشد. در سال 2020، هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور در برنامه های کارشناسی تمام وقت از 83 هزار روبل در سال شروع شد.

ما به شما متقاضیان گرامی پیشنهاد می‌کنیم که اطلاعات دقیق قیمت‌ها را مستقیماً از نمایندگان دانشگاه بپرسید زیرا تمام هزینه‌ها به چند فاکتور: مدت زمان، فرم و سطح آموزش و غیره بستگی دارد.

شهریه تحصیل به زبان روسی در روسیه-روسانا

طول دوره در تحصیل به زبان روسی در روسیه

دوره پیش پذیرش یک ساله زبان روسی برای دانشجویان بین المللی در بخش پیش پذیرش زبان روسی به عنوان زبان خارجی (RFL) برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. دوره عموما هر ساله از 1 سپتامبر تا 31 آگوست ادامه دارد.

این دوره زبان روسی بسیار فشرده است و هدف آن کمک به شما برای دستیابی به سطح مورد نیاز زبان روسی برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فدرال سیبری و سایر دانشگاه های روسیه است.

این برنامه با هدف توسعه مهارت های زیر انجام می شود:

دستور زبان روسی

ارتباط شفاهی

یادداشت برداری و درک سخنرانی

شرکت در سمینارها

نوشتن مقاله و گزارش

گوش دادن به صحبت روسی

خواندن و نوشتن

لازم به ذکر است که دانشگاه‌های روسیه دوره‌های آمادگی تمام وقت برای دانشجویان خارجی دارند. دوره‌ها عموما از 7 تا 12 ماه طول می‌کشد. این آموزش‌ها بر مطالعه زبان روسی در سطح مورد نیاز برای ادامه تحصیل در دانشگاه متمرکز است.

پس از گذراندن دوره های مقدماتی و گذراندن موفقیت آمیز امتحانات، گواهی دولتی مبنی بر دانش زبان روسی دریافت خواهید کرد.

طول دوره در تحصیل به زبان روسی در روسیه-روسانا

موسسات معتبر برگزار کننده دوره های زبان روسی در روسیه

 لیست زیر موسسات معتبری هستند که دوره‌های زبان روسی برای خارجی‌ها را برگزار می‌کنند:

آموزشگاه زبان Educa

برنامه های زبان روسی در St

مرکز زبان پروبا

آموزشگاه زبان زلاتوست

موسسه درژاوین

مرکز زبان اکسترا کلاس

آموزشگاه زبان Educacentre

مرکز مدرسه اروپایی زبان روسی

هزینه اخذ مدرک فنی در روسیه به زبان روسی

آیا می‌دانید هزینه دریافت مدرک تخصصی و فنی در دانشگاه روسیه مانند دانشگاه دولتي پزشکی سن پترزبورگ چقدر است؟ مدرک تخصصی و فنی پس از حداقل پنج سال آموزش اعطا می‌شود. در مقایسه با لیسانس تمرکز عملی بیشتری دارد.

هزینه آموزش در بخش تمام وقت مدرک تخصصی به طور متوسط حدود 240-260 هزار روبل * (3,430-3,715 دلار) در سال است. حداقل هزینه 122.5 هزار روبل (1750 دلار) در سال است. حداکثر 632 580 روبل (9036 دلار) در سال است. تحصیل در روسیه به زبان روسی با اخذ مدارک معتبر امکان پذیر است.

هزینه اخذ مدرک فنی در روسیه به زبان روسی-روسانا

دریافت مدرک کارشناسی ارشد به زبان روسی در روسیه

دانشگاه‌های پیشرو در روسیه معمولاً مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به دو زبان روسی و انگلیسی به مهاجران ارائه می‌دهد. شما همچنین می‌توانید برای تحصیل و یادگیری زبان روسی در دوره‌های مخصوص دانشجویی بین المللی یا دوره های زبان روسی دانشگاه اقدام نمایید.

دریافت مدرک کارشناسی ارشد به زبان روسی در روسیه تنها نیازمند تسلط شما به این زبان و داشتن مدرک معتبر کارشناسی می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید.

هزینه دریافت مدرک دکترا به زبان روسی در روسیه

آیا می‌دانید هزینه دریافت مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه روسیه چقدر است؟ بهتر است بدانید که مدرک کارشناسی ارشد پس از دو سال آموزش اعطا خواهد شد و دانش و علم بیشتری از رشته تحصیلی انتخاب شده را به دانشجو ارائه می‌دهد.

در صورت داشتن مدرک لیسانس یا تخصصی می‌توانید برای مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهید. هزینه آموزش در بخش تمام وقت کارشناسی ارشد به طور متوسط 260-280 هزار روبل * (3715-4000 دلار) در سال است. حداقل هزینه 147 000 روبل (2100 دلار) در سال است. حداکثر – 460 000 روبل (6570 دلار) در سال.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.