تحصیل در روسیه بدون آزمون

شرایط سنی تحصیل در روسیه-روسانا
شرایط سنی تحصیل در روسیه
فوریه 1, 2022
اعتبار مدرک پزشکی روسیه
فوریه 14, 2022

تحصیل در روسیه بدون آزمون

تحصیل در روسیه بدون آزمون-روسانا

به جرات می‌توان گفت که قبولی در آزمون‌های ورود به دانشگاه‌  و هزینه تحصیل در روسیه به یکی از بزرگ‌ترین کابوس‌های دانش آموزان تبدیل شده است. به طوری که طی سالیان گذشته امکان تحصیل بدون نیاز به قبولی در کنکور (به خصوص در رشته‌های پرطرفدار مانند پزشکی، دندانپزشکی و …) رویایی بزرگ برای اکثر افراد بوده است.

خوشبختانه امروزه امکان تحصیل در دانشگاه بدون آزمون برای تحصیل پزشکی در روسیه برای همگان وجود دارد. 

در مطالب قبل ذکر کردیم که روسیه به دلایل مختلفی از جمله اخذ ویزای تحصیلی آسان، رنکینگ بالای دانشگاه‌های آن، عدم نیاز به مدرک زبانی و … یکی از بهترین کشورهای اوراسیایی برای مهاجرت تحصیلی می‌باشد. در این مقاله قصد داریم درباره شرایط تحصیل در روسیه بدون آزمون اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

بنابراین اگر شما هم قصد تحصیل در روسیه بدون آزمون را دارید تا انتهای مقاله با موسسه اعزام دانشجو به روسیه همراه باشید.

تحصیل در روسیه بدون آزمون

معمولا اکثر افراد به دلایل گوناگونی از جمله قبول نشدن در کنکور، عدم کسب رتبه مورد نیاز در رشته مورد نظرشان، عدم شرکت در کنکور و … تحصیل در کشورهای دیگر را ترجیح می‌دهند و به دنبال بهترین کشور برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه و در عین حال بدون نیاز به آزمون ورودی می‌باشند.

همانطور که در ابتدا گفتیم شرایط تحصیل در روسیه بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی برای متقاضیان فراهم است. اما قبل از اقدام جهت اخذ ویزا آگاهی از نکات، شرایط، هزینه، مزایا و بورسیه‌های تحصیلی در روسیه الزامی است. 

تحصیل در روسیه بدون آزمون-روسانا

شرایط تحصیل در روسیه بدون آزمون ورودی

توجه داشته باشید که افراد متقاضی تحصیل در روسیه بدون آزمون ورودی باید از برخی شرایط برخوردار باشند. شرایط تحصیل با توجه به هر رشته متفاوت است اما به طور کلی این شرایط به شرح زیر می‌باشند:

داشتن نمره بالا و قابل قبول در دروس اصلی و پایه رشته مورد نظر خود. برای مثال متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه دوستی ملل روسیه ملزم به داشتن نمره بالا در دروس زیست، شیمی و فیزیک می‌باشند.

اگرچه اکثر دانشگاه‌های روسیه شرط معدل ندارند اما داشتن حداقل نمره معدل دیپلم ۱۶و یک رزومه قدرتمند شانس اخذ پذیرش و تحصیل در دوره‌های کارشناسی، رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه فدرال کازان را افزایش می‌دهد.

برای تحصیل بدون آزمون ورودی در دانشگاه‌های روسیه شرایط سنی خاصی وجود دارد که در ادامه به آن می‌‌پردازیم.خوشبختانه داشتن مدرک زبان الزامی نیست. با این وجود در صورت تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و … به زبان روسی و عدم تسلط به این زبان نیاز به گذراندن دوره یک ساله دوره پادفک روسیه است.

نکات تحصیل بدون آزمون در روسیه

همانطور که در قسمت بالا گفته شد یکی از نکات مهم مربوط به تحصیل بدون آزمون در روسیه محدودیت سنی می‌باشد. به این گونه که متقاضیان مقطع کارشناسی در دانشگاه دولتی نواسیبیرسک باید کمتر از ۲۵ سال، متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد کمتر از ۳۸ سال و افراد متقاضی تحصیل در مقطع دکتری نیز کمتر از ۴۰ سال سن داشته باشند. 

نکته مهم دیگر که جز دغدغه‌های مهم متقاضیان محسوب می‌شود اخذ بورسیه تحصیلی بدون شرکت در آزمون است. متاسفانه افرادی که بدون آزمون وارد دانشگاه‌های روسیه می‌شوند واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی نخواهند بود.

نکات تحصیل بدون آزمون در روسیه-روسانا

بورسیه‌های تحصیلی کشور روسیه

دولت روسیه هر ساله یک بورسیه تحصیلی با عنوان Russian Government Scholarships برای متقاضیان بین المللی در سر تا سر دنیا در نظر می‌گیرد. این بورسیه تقریبا ۱۵ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف و تمامی مقاطع (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و همچنین رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی) را پوشش می‌دهد.

مزایای تحصیل بدون آزمون در روسیه

تحصیل بدون آزمون در روسیه در دانشگاه پیراگوف  دارای مزایای زیادی برای متقاضیان است. در واقع همین مزایا دلیل اصلی محبوبیت کشور روسیه برای متقاضیان بین المللی می‌باشد. این مزایا عبارتند از:

بزرگ‌ترین دغدغه هر دانشجوی بین المللی هزینه تحصیل و زندگی در آن کشور می‌باشد. خوشبختانه هزینه تحصیل بدون آزمون در روسیه در مقایسه با سایر کشورها بسیار کم است.

یکی از مزایای دیگر تحصیل بدون شرکت در کنکور بالا بودن سطح علمی و رتبه بندی دانشگاه‌های روسیه است.ارائه خوابگاه‌های دانشجویی با تجهیزات کامل و قیمت مناسب یکی از نقاط مثبت تحصیل در روسیه محسوب می‌شود.

یکی از مزایای تحصیل بدون آزمون در روسیه اعتبار بسیار بالای دانشگاه‌های روسیه در اکثر کشورها و همچنین وزارت بهداشت ایران می‌باشد.

هزینه تحصیل بدون آزمون در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی را می‌توان به گروه تقسیم نمود.

هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی:

به طور کلی هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه و خوابگاه در رشته‌های پزشکی در هر دانشگاه‌ متفاوت است. مدت زمان اتمام دوره‌‌های پزشکی و داروسازی ۶ سال است که سالانه به طور میانگین ۵ تا ۷ هزار دلار هزینه دارد. دوره دندانپزشکی ۵ سال با هزینه سالانه ۶ تا ۸ هزار دلار می‌باشد. توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی از دیگر رشته‌ها گران‌تر است.

هزینه تحصیل در رشته‌‌های غیرپزشکی:

علاوه بر رشته‌های پزشکی کشور روسیه در رشته‌هایی نظیر نفت و گاز، هوافضا، آی تی، مهندسی مکانیک، برق، اپتیک، هنر، موسیقی و … نیز دانشجو می‌پذیرد. مدت زمان اتمام دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب ۴، ۲ و ۳ الی ۴ سال است. میانگین هزینه تحصیل این رشته‌ها در دانشگاه‌‌‌های روسیه بین ۲ تا ۴ هزار دلار متغیر است.

هزینه تحصیل بدون آزمون در روسیه-روسانا

نتیجه گیری

از آنجا که تحصیل در روسیه بدون آزمون در بین متقاضیان بین المللی بسیار پرطرفدار است در این مقاله شرایط مورد نیاز را بررسی کردیم.

به طور خلاصه دانشگاه‌های روسیه دارای رتبه بندی و اعتبار بسیار بالا و مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران می‌باشند. علاوه بر این هزینه تحصیل و زندگی در روسیه بسیار پایین است. پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم قصد تحصیل در روسیه بدون شرکت در آزمون ورودی را دارید با مراجعه به سایت از کارشناسان موسسه مهاجرتی روسانا کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.