بورسیه دندانپزشکی روسیه

اعتبار مدرک پزشکی روسیه
فوریه 14, 2022
علت علاقه دانشجویان برای تحصیل پزشکی در روسیه چیست؟
علت علاقه دانشجویان برای تحصیل پزشکی در روسیه چیست؟
فوریه 18, 2022

بورسیه دندانپزشکی روسیه

بورسیه دندانپزشکی روسیه-روسانا

روسیه یکی از کشورهای مورد نظر برای افرادی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. دانشگاه‌های این کشور سالانه بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان ممتاز برای تحصیل در روسیه و اعزام دانشجو  به روسیه در نظر می‌گیرند. اما باید بدانید که بورسیه دندانپزشکی روسیه به معنای رایگان بودن این رشته نیست و دانشجو باید مقداری از شهریه یا کل آن را بپردازد.

به همین دلیل ارائه تمکن مالی یکی از شرایط دریافت بورسیه دندانپزشکی روسیه است. تحصیل در روسیه مزایای خاص خود را دارد، برای مثال دانشگاه‌های این کشور از نظر سطح علمی با دانشگاه‌های مطرح در جهان برابری می‌کنند و کیفیت آموزش آن‌ها بسیار بالا است یا اینکه شهریه دانشگاه‌ به نسبت دانشگاه‌های اروپایی بسیار کم‌تر است. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی شرایط بورسیه و تحصیل دندانپزشکی روسیه بپردازیم پس با ما همراه باشید.  

پذیرش مستقیم دانشگاه‌های دندانپزشکی روسیه

رشته دندانپزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته‌های علوم تجربی است. در کشور روسیه نیز سالانه افراد زیادی متقاضی تحصیل در این رشته هستند. همانطور که گفتیم هزینه تحصیل در این کشور از جمله هزینه تحصیل پزشکی روسیه بسیار مناسب است و دانشجویان اجازه کار نیز خواهند داشت.

برای دریافت پذیرش مستقیم از دانشگاه باید ابتدا دانشگاه و برنامه تحصیلی متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. در پذیرش دانشگاه‌های دندانپزشکی معدل ملاک تعیین کننده نیست. لازم به ذکر است که دوره دندانپزشکی ۶ سال است و اقدام به اخذ پذیرش در این رشته در ماه‌های مهر، آبان و آذر انجام می‌شود.

اگر می‌خواهید برای پذیرش دانشگاه دندانپزشکی از جمله دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ  و یا دانسگاه پیراگوف مسکو قدام کنید می‌بایست مدارک زیر را برای دانشگاه مد نظر خود ارسال کنید: 

 • عکس
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی سلامت و عدم مبتلا بودن به ایدز
 • آخرین مدرک تحصیلی

شرایط عمومی تحصیل دندانپزشکی در روسیه

برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه الزامی برای یادگیری زبان روسی وجود ندارد و شما می‌توانید تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه دهید. اما قبل از ورود به دانشگاه، دانشجویان باید دوره زبان را بگذرانند تا مهارت لازم در زبان روسی را داشته باشند.

همچنین شرایط اسکان و زندگی در این کشور نیز بسیار مناسب است و دانشجویان می‌توانند در خوابگاه‌های رایگان و نیمه رایگان اسکان داشته باشند.

دانشجویان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی از ۱۷ تا ۲۷ سال می‌توانند اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه نمایند و متقاضیان می‌توانند بدون آزمون ورودی وارد دانشگاه مورد نظر شوند. اما لازمه ورود به دانشگاه گذراندن دوره پادفک می‌باشد. 

شرایط اخذ ویزا دندانپزشکی در روسیه

بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه باید ویزای تحصیلی یا دانشجویی دریافت کنید. اگر دانشجو قصد داشته باشد بیش از ۹۰ روز به تحصیل در روسیه مشغول شود، ملزم به اخذ ویزای بلند مدت با اعتبار وابسته به مدت زمان تحصیل در روسیه است.

دانشجویان زمانی می‌توانند اقدام به دریافت ویزا نمایند که وزارت خدمات مهاجرت فدرال فدراسیون روسیه به آن‌ها دعوت‌نامه داده باشد. برای اخذ ویزا باید مدارک زیر را ارائه دهید: 

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • فرم درخواست تکمیل شده توسط متقاضی برای صدور ویزا
 • دو قطعه عکس با پس‌زمینه سفید
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • تست منفی ایدز 
 • تاییدیه نامه ویزا صادر شده از دانشگاه محل پذیرش 

متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه باید به دو مورد توجه کنند:

 • زمان حدودی ارسال دعوت‌نامه به سفارت روسیه ۳۵ تا ۴۵ روز می‌باشد. 
 • تحویل دعوت‌نامه از سفارت به دانشجو حدود ۱۰ روز کاری طول می‌کشد.

شرایط اخذ ویزا دندانپزشکی در روسیه-روسانا

مزایای تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیه مزایای فراوانی دارد که در این قسمت تعدادی از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد: 

 • هزینه تحصیل و زندگی مناسب و مقرون به صرفه در روسیه
 • وجود ۱۵۰۰۰ نوع بورسیه تحصیلی متفاوت برای دانشجویان بین‌المللی از جمله بورسیه دندانپزشکی روسیه
 • ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معروف با سطح علمی بالا و جهانی
 • وجود کلاس‌ها و آموزش‌های عملی دندانپزشکی در کلینک‌های دانشگاه، تحت نظر اساتید حرفه‌ای
 • امکان تحصیل به  زبان‌های روسی و انگلیسی برای دانشجویان خارجی 

مقایسه تحصیل به دو زبان روسی و انگلیسی 

درست است که تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان روسی ارائه می‌شود اما اکثر دانشگاه‌ها برای دانشجویان خارجی خود این دروس را به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهند. برای پذیرش از دانشگاه‌های روسیه نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد اما این موضوع به معنای اجازه تحصیل بدون دانستن زبان روسی و انگلیسی نیست.

آزمون‌های ورودی یا دانشگاه به زبان روسی یا انگلیسی برگزار می‌شوند پس دانستن زبان روسی یا انگلیسی کمک زیادی به قبولی شما در دروس خواهد کرد. 

۱. تحصیل دندانپزشکی به زبان روسی

 • پرداخت کمترین میزان شهریه 
 • مدرک پزشکی و دندانپزشکی اخذ شده به زبان روسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران می‌باشد

۲. تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی

 • پرداخت زیادترین میزان شهریه
 • مدرک پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت نخواهد بود و می‌بایست در پایان تحصیل مدرک A2 زبان روسی را دریافت کنید تا مدرک پزشکی و دندانپزشکی شما مورد تایید وزارت بهداشت قرار گیرد.

بورسیه دندانپزشکی روسیه بدون آزمون 

همانطور که گفتیم حدود ۱۵۰۰۰ بورسیه تحصیلی مختلف در روسیه وجود دارد. این بورسیه‌ها برای راحت‌تر شدن شرایط تحصیل در روسیه با هدف کاور کردن هزینه‌ها مانند شهریه دانشگاه، هزینه اسکان و … می‌باشند. هدف اصلی بورسیه دندانپزشکی روسیه نیز کاهش هزینه‌هاست اما فقط هزینه تحصیل رایگان می‌باشد و هزینه زندگی و اسکان بر عهده خود دانشجو است. 

بورسیه برای رشته‌هایی مانند دندانپزشکی بسیار کم است زیرا هزینه‌های این رشته بسیار زیاد می‌باشد. بورسیه دندانپزشکی روسیه برای خود روس‌ها دشوار است زیرا باید نمره‌های بسیار خوبی در دبیرستان دریافت کنند و همچنین امتحان ورودی دانشگاه را نیز با درصدهای بالایی گذرانده باشند.

برای متقاضیان خارجی معدل تاثیر خاصی در بورسیه نخواهد داشت و افراد می‌توانند با گذراندن دوره پادفک به راحتی وارد دانشگاه شوند. اما برای بورسیه دندانپزشکی روسیه این موضوع کمی دشوار است زیرا تعداد بورسیه‌ها کم است و کم‌تر کسی می‌تواند معیارهای لازم را داشته باشد. 

بورسیه دندانپزشکی روسیه بدون آزمون -روسانا

نتیجه گیری

بورسیه دندانپزشکی روسیه کمی دشوار و دور از انتظار است اما می‌توانید برای آن اقدام کنید. تحصیل رایگان و بدون دردسر بی‌شک آرزوی خیلی از افراد است. موسسه روسانا دانشجویان بسیاری را به کشورهای مختلف اعزام کرده است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه تحصیلی به وب‌سایت این موسسه مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.