بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل در رشته پزشکی کدامند؟

آموزش آنلاین در روسیه - آموزش آنلاین در برترین دانشگاه‌های روسیه
آموزش آنلاین در دانشگاه های روسیه
فوریه 19, 2022
تحصیل دندانپزشکی روسیه
برخی از مهم‌ترین دانشگاه‌های دندانپزشکی روسیه
فوریه 19, 2022

بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل در رشته پزشکی کدامند؟

بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل در رشته پزشکی کدامند؟

کشور روسیه یکی از مهم‌ترین و بهترین مقاصد برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل پزشکی در روسیه این کشور را انتخاب می‌کنند. در یک و نیم دهه گذشته، تعداد دانشجویان بین‌المللی که تحصیلات تکمیلی یا حداقل بخشی از تحصیلات دانشگاهی خود را در روسیه می‌گذرانند، افزایش یافته است.

آموزش عالی در هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی در سراسر روسیه بیش از ۶۵۰ مؤسسه دارد که از بیش از ۲۰۰ کشور در سراسر جهان دانشجویان خارجی را می‌پذیرند. ده‌ها شهر وجود دارد که به دلیل خدمات خوبی که به دانشجویان ارائه می‌دهند مشهور هستند.

با این حال، بیشتر دانشجویان خارجی ترجیح می‌دهند تحصیلات خود را در شهرهای بزرگی مانند مسکو یا سن پترزبورگ بگذرانند. در این مقاله از وب‌سایت روسانا اطلاعاتی در مورد بهترین شهر روسیه برای  تحصیل در روسیه ذکر شده است. 

معرفی بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل پزشکی

بهترین شهر روسیه برای تحصیل -معرفی بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل پزشکی

در این قسمت به معرفی بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه یا به صورت کلی تحصیل در روسیه خواهیم پرداخت و بررسی خواهیم کرد که کدام شهر برای اعزام دانشجو به روسیه بهتر است و هزینه کم‌تری را برای شما خواهد داشت. 

۱- مسکو بهترین شهر روسیه برای تحصیل پزشکی

 

بهترین شهر روسیه برای تحصیل -مسکو بهترین شهر روسیه برای تحصیل پزشکی

 

پایتخت روسیه، زیباترین و جذاب‌ترین شهر برای دانشجویان از سراسر جهان، مسکو است. این شهر در رتبه ششم زیبا‌ترین شهرهای جهان با ۱۲ میلیون جمعیت قرار دارد. شهر مسکو در کنار رودخانه مسکوا قرار دارد که مکانی عالی برای گردشگری می‌باشد.

همچنین فرصت‌های شغلی برای کسب درآمد در این شهر بسیار مناسب هستند به طوریکه برای کار در روسیه این شهر یکی از گزینه های خوب تلقی می‌شود و افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند می‌توانند به دنبال گرفتن ویزای کاری روسیه باشند.

این شهر معتبرترین دانشگاه‌های کشور را در خود جای داده است. قوی‌ترین و مهم‌ترین مراکز علمی روسیه در این شهر هستند. دانشگاه پزشکی مسکو یکی از معروف‌ترین و گران‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در روسیه محسوب می‌شود.

همچنین دسترسی امکانات عمومی و ضروری این شهر، از جمله حمل و نقل، رستوران‌ها و … بی‌نظیر است. علاوه بر این، مسکو دارای خدمات تفریحی زیادی است که باعث می‌شود هزینه اقامت بالاتر از بقیه شهرهای روسیه باشد. 

دانشگاه دولتی مسکو بر اساس رتبه‌بندی بین‌المللی برترین دانشکده پزشکی روسیه است. دانشکده پزشکی مسکو در سال ۱۹۹۲ افتتاح شد. برنامه درسی این دانشگاه متمرکز بر علوم طبیعی و زیست‌شناسی می‌باشد، همچنین دارای برخی از دوره‌های هنرهای آزاد در تاریخ روسیه، تاریخ پزشکی، اخلاق، فلسفه و غیره است. 

شما از میان ۱۲ بخش مختلف برای تخصص این فرصت را خواهید داشت که به عنوان بخشی از مدرک تحصیلی خود در کلینیک‌ها و آزمایشگاه‌های مسکو تحقیق کنید.

علاوه بر این، دانشگاه دولتی مسکو با بیمارستان‌ها، واحدهای تحقیقاتی دولتی، آکادمی‌ها و … شراکت دارد و همچنین فرصت تحصیل در خارج از کشور را در طول دوره برای دانشجویان برتر فراهم می‌کند. پذیرش در این دانشگاه نیازمند قبولی در آزمون شیمی و زبان روسی است. 

دانشگاه دومی که می‌خواهیم درباره آن صحبت کنیم دانشگاه پزشکی پیروگوف روسیه یکی از قدیمی‌ترین دانشکده‌های پزشکی روسیه می‌باشد که در سراسر جهان شناخته شده است. در سال ۲۰۱۶، این دانشگاه ۱۱۰ ساله شد. دانشگاه پیراگوف اولین سازمان در روسیه بود که برای زنان فرصت تحصیل پزشکی را فراهم کرد. همچنین برای اولین بار در جهان دانشکده اطفال را تأسیس کردیم. دانشکده زیست پزشکی، که در سال ۱۹۶۳ در این دانشگاه افتتاح شد، یکی از اولین‌ دانشکده‌های زیست پزشکی در جهان بود.

امروزه این دانشگاه مجموعه‌ای از بخش‌ها و مراکز آموزشی، علمی و پزشکی است که رشته‌های آموزشی در تمام سطوح در پزشکی بالینی، زیست پزشکی، روانشناسی، مددکاری اجتماعی و داروسازی را ارائه می‌دهد. 

۲- سنت پترزبورگ از بهترین شهرهای روسیه

بهترین شهر روسیه برای تحصیل -سنت پترزبورگ از بهترین شهرهای روسیه

 

این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه نیز شناخته می‌شود. همچنین برای محیط خاص با ساختمان‌های بسیار زیبا و فوق‌العاده طراحی شده، هنر و تاریخ مشهور است، زیرا موزه‌های بسیاری را در خود جای داده است.

منطقه تاریخی این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ کشور روسیه با ۵ میلیون نفر جمعیت می‌باشد که بر روی رودخانه نوا قرار دارد. سنت پترزبورگ از محبوب‌ترین شهرها برای دانشجویانی است که عاشق طبیعت و تورهای حومه شهر هستند. 

دانشگاه سنت پترزبورگ به دلیل کیفیت بالای آموزش محبوبیت زیادی در میان دانشجویان و متقاضیان تحصیل در روسیه دارد. این دانشگاه احتمالا اولین دانشگاه روسیه است که در سال ۱۷۲۴ توسط تزار پیتر کبیر تاسیس شد.

رشته تخصصی تمام وقت شش ساله پزشکی عمومی ارائه شده توسط این دانشکده پزشکی در روسیه عمدتاً به زبان روسی و برخی دوره‌های آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. بنابراین، برای ثبت‌نام در این دانشگاه باید روسی صحبت کنید. این دانشگاه یک مرکز شبیه‌سازی برای آموزش عملی دارد.

۳- نووسیبیرسک یکی از بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل پزشکی

 

بهترین شهر روسیه برای تحصیل -نووسیبیرسک یکی از بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل پزشکی

 

نووسیبیرسک پایتخت سیبری است که پس از مسکو و سنت پترزبورگ، سومین شهر با جمعیت یک و نیم میلیون نفری است. نووسیبیرسک در کنار رودخانه اوب قرار دارد. این شهر با رشد اقتصادی سریع خود شناخته شده است.

در نووسیبیرسک بسیاری از مؤسسات صنعتی و ده‌ها مؤسسه علمی و تحقیقاتی، علاوه بر شرکت‌های درگیر در تولید نرم‌افزار و تحقیقات وجود دارد. از مزیت‌های تحصیل در اینجا، فراتر از کیفیت بالای دانشکده پزشکی، می‌توان به هزینه زندگی بسیار ارزان در نووسیبیرسک اشاره کرد، بنابراین امکان زندگی فرهنگی و اجتماعی غنی‌تری را برای دانشجویان در این شهر فراهم است.

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک یکی از برترین و محبوت‌ترین دانشگاه‌های روسیه است. این دانشگاه در سال ۱۹۵۹ تاسیس شده و بخشی از یک مرکز تحقیقاتی به نام آکادمگورودوک، در کنار ۷۰ آزمایشگاه تحقیقاتی و تقریبا ۵۰ موسسه تحقیقاتی در منطقه مجاور است.

این دانشگاه دوره‌های زیادی را به زبان انگلیسی از جمله پزشکی عمومی ارائه می‌دهد. دانشگاه دولتی نووسیبیرسک همچنین یک رشته منحصر به فرد در پزشکی هسته‌ای ارائه می‌دهد که ترکیبی از فیزیک و مطالعات پزشکی است. در این دانشگاه شما فرصتی برای همکاری با کارشناسان مشهور ملی و بین‌المللی در زمینه‌های مختلف تحقیقاتی خواهید داشت.

۴- تومسک و کازان دو شهر تحصیلی روسیه

 

بهترین شهر روسیه برای تحصیل -تومسک و کازان دو شهر تحصیلی روسیه

 

دانشگاه تومسک اولین موسسه آموزش عالی سیبری است که به نوآوری و تحقیقات در سطح جهانی اختصاص دارد. این مکان اولین پارک فناوری روسیه بود که در سال ۱۹۹۳ افتتاح شد.

همچنین بزرگترین دانشگاه کلاسیک در بخش آسیایی روسیه و مرکز معتبر علمی، آموزشی و نوآوری است. این دانشگاه با فرمان امپراتور الکساندر دوم به عنوان دانشگاه امپراتوری تومسک در سال ۱۸۷۸ تأسیس شد.

۳۱ نفر عضو آکادمی علوم روسیه، آکادمی علوم پزشکی روسیه و آکادمی علوم کشورهای مستقل مشترک المنافع، بیش از ۵۰ برنده جایزه دولتی و ۲ برنده جایزه نوبل در دانشگاه تومسک تحصیل کرده‌اند. بیش از ۱۵۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه تومسک به طرز قابل توجهی به پیشرفت آموزش، علم و فرهنگ در منطقه و روسیه کمک کرده‌اند.

کازان بزرگترین شهر و پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه است. این شهر در کنار رودخانه‌های ولگا و کازانکا واقع شده است. کازان برای مهمان‌نوازی دانشجویان بین‌المللی مشهور است و به آن پایتخت سوم می‌گویند زیرا جمعیتی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری دارد و جایگاه هشتم پرجمعیت‌ترین شهر روسیه را به خود اختصاص داده است.

هوای گرم، نمایشگاه‌ها، بازارها و همچنین امکانات تفریحی کازان، این شهر را به مقصدی مناسب برای دانشجویان تبدیل کرده است. 

این شهر به دلیل کیفیت آموزش در علوم طبیعی، ریاضیات و موسیقی بسیار محبوب و مورد توجه است. این شهر دارای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بسیار زیادی است که علاوه بر موسسات تحقیقات علمی خصوصی، متخصص در فن‌آوری، زمین‌شناسی و شیمی نیز می‌باشد.

دانشگاه فدرال کازان یا اولیانوف یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های روسیه است. این دانشگاه در سال ۱۸۰۴ تأسیس شد. دانشگاه فدرال کازان محل تحصیل لئو تولستوی رمان‌نویس، ولادیمیر لنین رهبر سابق و بسیاری از برندگان جایزه نوبل در زمینه‌های مختلف بوده است. 

برنامه‌های آموزشی این دانشگاه هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی در انستیتوی پزشکی بنیادی و زیست شناسی که تعداد زیادی از موسسات، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و موزه‌ها را در خود جای داده، در دسترس است. همچنین این دانشگاه دارای یک مرکز شبیه‌سازی پزشکی است که شامل یک مدل بیمارستانی، یک کلاس فانتوم دندانپزشکی و یک مرکز مهندسی پزشکی می‌باشد.

پزشکی عمومی در دانشگاه کازان روسیه شش سال طول می‌کشد و فقط به صورت تمام وقت ارائه می‌شود. همچنین به سطح متوسطی از زبان روسی نیاز خواهید داشت.

برای ثبت نام در این دانشگاه، باید یک امتحان شیمی و زیست شناسی و همچنین یک امتحان زبان روسی را بگذرانید. مدرک شش ساله MBBS نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و امتحانات ورودی نیز به همین ترتیب برگزار می‌شوند به جز امتحان زبان انگلیسی به جای آزمون زبان روسی.

نتیجه‌گیری 

برای تحصیل پزشکی در روسیه بهتر است با افرادی که در این زمینه تجربه کافی دارند مشورت کنید که پیشنهاد ما روسانا است زیرا مشاوران با تجربه و ماهر می‌توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند.

در این مقاله شهرهای مناسب دانشجویان و همچنین دانشگاه‌های مختلف را بررسی کردیم تا بتوانید با ویژگی‌های هر شهر آشنا شوید و انتخابی درست برای تحصیل پزشکی در روسیه داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.