دانشگاه دولتی پوشکین

دانشگاه دولتی پوشکین

دانشگاه زبان پوشکین را به اختصار (آ.اس.پوشکین) می‌نامند. این دانشگاه، تنهاترین دانشگاهی است که صرفاً برای یادگیری زبان روسی می‌باشد. (البته از لیسانس تا دکترا)برای افرادی که در شروع سال اول دانشگاه  برایب  تحصیل پزشکی در روسیه  و تحصیل دندانپزشکی در روسیه  حداقل نیاز به مکالمۀ ابتدایی زبان روسی دارند در این دانشگاه یک دورۀ فشردۀ۱۰ماهه برگزار می‌شود. در این دانشگاه شما می‌توانید با سعی و تلاش یک متخصص زبان روسی شوید که شامل: ۱- گرامر ۲- زبان شناسی ۳- فیزیولوژی ۴- فرهنگ شناسی در آینده با مدرک فوق لیسانس این مرکز علمی می‌توانید در این دانشگاه و هر دانشگاهِ دیگر استاد زبان روسی شوید و این زبان را تعلیم دهید. شایان ذکراست دانشجویانی که با  اعزام دانشجو به روسیه  با مدرک لیسانس وارد این دانشگاه شوند برای گرفتن مدرک فوق فقط باید یک دورۀ۲ ساله بگذرانید.(البته این افراد می‌توانند تا مقطع دکترا پیش روند).

موقعيت خوابگاه

خوابگاه هتل مانند اين دانشگاه يک مجموعه واحد با ساختمان آموزشي اين دانشکده را تشکيل ميدهد. ساختمان آموزشي توسط يک راهرو به اين خوابگاه متصل شده است. محدوده اين مجموعه محصور به ديوار است و شبانه روزي از آن محافظت به عمل مي آيد. طبقه اول اين خوابگاه شامل موارد زير ميباشد: کافه بار،2 سالن ورزشي ، مطب دکتر، رختشويي و اتاق نگهباني. سالن ناهار خوري و فروشگاه در طبقه دوم خوابگاه واقع شده اند. اتاق هاي خوابگاه که شامل اتاق هاي 2 تخته (مجهز به وان، توالت و روشويي) و سوييت ها( 2 اتاق با لوازم و تجهيزات، دوش، توالت و روشويي)ميباشند، در طبقه هاي 14- 2 واقع شده اند.هر اتاق مجهزبه يک يخچال است و هزينه استفاده از يخچال، کامپيوتر، نت بوک و چاي ساز برقي نيز در زمره همان هزينه هاي پرداختي اقامت محسوب ميشود.استفاده از ديگر لوازم الکتريکي شخصي هزينه اي جداگانه را در بر ميگيرد.امکان اتصال به اينترنت در اتاق وجود دارد. جهت تماشاي تلوزيون بايد به آنتن دسته جمعي متصل شد: 19 شبکه تلوزيوني توجه شما را به خود جلب ميکنند:12 کانال روس زبان و 7 شبکه ماهواره اي. هزينه استفاده از آنتن تلوزيون تقريبا 10 دلاردر ماه ميباشد. امکان اسکان در اتاق مجهز به تلفن شهري وجود دارد (هزينه آن تقريبا 13 دلاردر ماه ميباشد). با پرداخت هزينه اضافي برای هزینه تحصیل در روسیه ميتوان در اتاق مستقل ساکن شد.هر طبقه شامل آشپزخانه ، اتاق استراحت و تلوزيون و اتاق کاراست. از ديگر امکانات خوابگاه: کتابخانه، زمين واليبال و بسکتبال، زمين فوتبال، زمين تنيس، تنيس روي ميز و غيره. محدوده خوابگاه محافظت ميشود.استراحتگاه نيز موجود مييباشد.

شرايط مالی سال 2022-2023 تحصيلی

(دانشکده کار آموزي و تحصيل دانشجويان خارجي)

1ساعت آموزشي=45 دقيقه 1. گروه بندي آموزشي (24 ساعت آموزشي در هفته): - 775 دلاردر ماه جهت تحصيل و اقامت - 639 دلاردر ماه بدون خوابگاه 2. هزينه ساعات تحصيلات تکميلي بالاي 24 ساعت: -5/ 7 دلارجهت 1 ساعت کلاس هاي سميناري 5 نفره - 5/23 دلارجهت 1 ساعت کلاس هاي خصوصي / مشاوره

3. کلاس خصوصي:در دانشکده:

- 35 دلار جهت 1 ساعت تدريس بر اساس برنامه هاي استاندارد؛ - 5/39 دلار جهت 1 ساعت تدريس بر اساس برنامه هاي خاص؛

خارج از دانشکده:

- 5/39 دلار جهت 1 ساعت تدريس بر اساس برنامه هاي استاندارد؛ - 5/44 دلار جهت 1 ساعت تدريس بر اساس برنامه هاي خاص؛ 4. در صورت تدريس خصوصي در خوابگاه دانشکده هزينه دريافتي افزايش مي يابد به: - 5/ 389 دلار در ماه جهت حداقل 4 ساعت تدرسي خصوصي در هفته؛ - تقريبا 132 دلار در ماه جهت حداقل 8 ساغت تدريس خصوصي در هفته. خدمات تکميلي: - بيمه درماني- 20 يورو در ماه( به روبل به نرخ روز)؛ - سفر به ديگر شهرهاي روسيه بر اساس تعرفه تور مسافرتي؛ - اقامت در سوييت مجزاي 2 اتاقه مبلغ تقريبا 328 دلار را به مبلغ پرداختي جهت تحصيل و اقامت اضافه ميکند؛ - اقامدت در سوييت مجزاي 1 اتاقه مبلغ تقريبا 482 دلار دلار را به مبلغ پرداختي جهت تحصيل و اقامت اضافه ميکند. اقامت در اتاق مجزا تنها در صورت وجود اتاق خالي در خوابگاه امکان پذير ميباشد.

شرايط مالي تحصيل د ر دانشکده زبان شناسی

اتباع خارجي: مقطع کارشناسي: . تقريبا 4532 دلاردر سال جهت تحصيل . 5875 دلار در سال جهت تحصيل و اقامت - در مقطع کارشناسي ارشد: . تقريبا 4842 دلار در سال جهت تحصيل . تقريبا 6182 دلار جهت اقامت و تحصيل دانشجويان خارجي دانشکده زبان شناسي که زمان ورودشان بعد ازتاريخ اول سپتامبر ميباشد ، بدون در نظر گرفتن زمان ورود، هزينه تحصيل از اول سپتامبر را پرداخت مينمايند.

دانشکده زبان شناسي

در دوره کارشناسي دروس زير به دانشجويان ارائه ميشود: - تاريخ ميهني، علوم سياسي، حقوق و علمو طبيعي - ادبيات روسيه( از زمان باستان تا کنون)و نقد ادبي - تاريخ و تئوري زبان شناسي - ادبيات خارجي( از زمان باستان تا کنون) - زبان روسي معاصر(فنوتيک، تلفظ ، لحن، زبان شناسي، علم صرف و نحو،سبک شناسي) - تاريخ زبان روسي ( اسلاو باستان، گرامر باستان، گويش شناسي و تاريخ ادبيات روسيه) - تلفظ و فرهنگ کلام - روش تدريس زبان و ادبيات روسي در مدرسه دانشجويان همچنين 2 زبان خارجي و انفورماتيک را فرا ميگيرند. در ترم اول داوطلبان علاوه بر يادگيري اولين زبان خارجي ميتوانند يادگيري زبان اختياري ( عربي، ايتاليايي)خود را نيز آغاز نمايند، و در ترم دوم، يادگيري دومين زبان ارائه شده و در ترم سوم يکي از زبان هاي اسلاو را فرا ميگيرند.در ترم هاي 3-1 کلاس هاي تربيت بدني نيز ارائه ميشوند.

پروسه تحصيلي:

- آموزش در دوره کارشناسي در 5 روز هفته ارائه ميشود. - در طول دوره 4 ساله تحصيل در مقطع کارشناسي دانشجويان 32 امتحان با نمره و 38 امتحان بدون نمره را ميگذرانند. - 2 پايان نامه دوره اي مينويسند و 1 پايان نامه مقدماتي انجام ميدهند. در پايان تحصيلات دانشجويان يک ديپلم دولتي با مجوز تدريس زبان و ادبيات روسي در دوره کارشناسي زبانشناسي و با تخصص زبان شناسي دريافت مينمايند. در دوره کارشناسي ارشد دروس زير به دانشجويان ارائه ميگردد: - روش همه جانبه تدریس زبان و ادبيات روسي به عنوان يک زبان خارجي - تاريخ و تئوري ترجمه

پروسه تحصيلي:

- آموزش در مقطع کارشناسي ارشد 2 -3 روز در هفته صورت ميپذيرد. - در طي 2 سال تحصيل در مقطع کارشناسي ارشد، دانشجويان 7 امتحان با نمره و 11 امتحان بدون نمره را ميگذرانند. - پايان نامه را مينويسند و از آن دفاع مينمايند. در پايان تحصيلات دانشجويان يک ديپلم دولتي با مجوز تدريس زبان و ادبيات روسي به عنوان يک زبان خارجي در دوره کارشناسي ارشد زبانشناسي و با تخصص زبان شناسي را دريافت مينمايند. جهت پذيرش دانشجويان خارجي در دانشکده بخش مقدماتي اين دانشکده افتتاح گرديده است.