گروه پزشکی در روسیه

امروزه از بین همه کشورهای جهان، دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل پزشکی در روسیه هستند. در واقع روسیه قطب اصلی آموزش پزشکی در اروپا است. به دلیل جدیدترین فناوری‌ها و امکانات، کیفیت بالا و سیستم نظام آموزشی روسیه درحوزه پزشکی، این کشور بین دانشجویان خارجی شهرت و محبوبیت زیادی به دست آورده است. موسسه روسانا با مشاوره در زمینه اعزام دانشجو به روسیه می‌تواند در مورد نحوه پذیرش در یک دانشگاه روسی و مراحل ثبت نام به شما کمک کند.

دانشگاه‌های پزشکی روسیه با روش‌های تدریس منحصر به فرد و غیر قابل مقایسه با کشورهای دیگر، در سطح جهانی جایگاه خود را تثبیت کرده‌اند. روسیه با داشتن امکانات بی نظیر در جذب و اعزام دانشجو به روسیه و تحصیل پزشکی در روسیه بسیار موفق عمل کرده است. اگر قصد دارید برای تحصیل در روسیه اقدام کنید حتماً یکی از دغدغه‌های اصلی شما می‌تواند یافتن دانشگاهی باشد که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات باشد. بنابراین با یافتن لیست دانشگاه‌های معتبر برای تحصیل پزشکی در روسیه با خاطری آسوده می‌توانید به تحصیل بپردازید. در ادامه لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در فدراسیون روسیه ۲۰۲۲-۲۰۲۱ را معرفی می‌نماییم.

 

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در فدراسیون روسیه 2022-2021:

 

۱- Pirogov Russian National Research Medical University (RNRMU) رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

۲- Peoples Friendship University of Russia (RUDN University) رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

۳- A.I Evdokimov Moscow State University of Medicine and Dentistry فقط رشته دندانپزشکی

۴- Kazan Federal University رشته های پزشکی و دندانپزشکی

۵- Lomonosow Moscow State University رشته های پزشکی و داروسازی

۶- Novosibirsk State University فقط رشته پزشکی

۷- Pavlov First Saint Petersburg State medical University رشته های پزشکی و دندانپزشکی

۸- Saint Petersburg State University رشته های پزشکی و دندانپزشکی

۹- Tomsk State University فقط رشته های پیرا پزشکی

آزمون ورود به دانشگاه‌های روسیه

بسیاری از دانشگاه‌های روسیه به صورت جداگانه یا مشترک آزمون‌ها را برگزار می‌کنند و بر اساس نتایج، متقاضیان بین‌المللی با استعداد را گزینش می‌کنند. نمایندگان دانشگاه‌ها از کشورهای مختلف دیدن می‌کنند یا برای همکاران خود در خارج از کشور آزمون‌های مربوطه را ارسال می‌کنند. متقاضیان با بهترین نتایج آزمون می‌توانند هنگام ثبت نام در دانشگاه‌های روسیه، شرایط بهتری را انتظار داشته باشند.

همچنین بسیاری از دانشگاه‌های روسیه از دانشجویان خارج از کشور می‌خواهند که نمرات آزمون مهارت انگلیسی را ارائه دهند. در صورت نیاز به موارد مشابه، قبل از درخواست برای دانشگاه باید آزمون‌هایی مانند IELTS، PTE Academic یا TOEFL را بگذرانید.

مدرک A2 زبان روسی چیست؟

مدرک زبان روسی a2

 

برای تعیین سطح دانش زبان روسی، باید در آزمون TORFL بین المللی (TORFL مخفف «آزمون زبان روسی به عنوان یک زبان خارجی») نمره قبولی کسب کنید، به خصوص برای تحصیل پزشکی در روسیه.

سطوح TORFL، سطح دانش زبان روسی به عنوان یک زبان خارجی به شش مرحله تقسیم می‌شود:

۱- A1 (TEU: سطح مقدماتی).

حداقل سطح دانش زبان روسی، به طور محدودی در زندگی روزمره کافی است.

۲- A2 (TBU: سطح پایه).

سطح آغازین دانش زبان روسی که برای برقراری ارتباط در تعداد محدودی از شرایط زندگی روزمره کافی است. این حداقل سطح برای انجام فعالیت‌های حرفه‌ای به میزان محدود است.

۳- B1 (ToRFL-I: سطح اول).

سطح متوسط ​​زبان روسی، که به شما امکان می‌دهد در رشته‌های آموزشی و حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید.

۴- B2 (TORFL-II: سطح دوم).

سطح کافی دانش زبان روسی که برای برقراری ارتباط در تمام زمینه‌های فعالیت کافی است. این سطح اجازه می‌دهد تا در رشته‌های مهندسی، بشردوستانه و طبیعی-علمی کار کنید. مدرکِ این سطح برای اخذ مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا تخصصی ضروری است.

۵- C1 (TORFL –III: سطح سوم).

با دریافت مدرکِ این سطح، می‌توانید به عنوان فیلولوژیست، مترجم، ویراستار، روزنامه‌نگار، دیپلمات و مدیر که در گروه روسی زبان فعالیت می‌کند، به زبان روسی فعالیت حرفه‌ای انجام دهید.

۶- C2 (TORFL –IV: سطح چهارم).

این سطح با سطح یک فرد بومی قابل مقایسه است. این سطح برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد فیلولوژیست که به تمام انواع فعالیت‌های آموزشی و تحقیقاتی در زمینه زبان روسی اعطا می‌شود، ضروری است.