یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد؟

چالش های مهاجرت به کشورهای دیگر
چالش های مهاجرت به کشورهای دیگر
آوریل 14, 2022
شرایط دریافت بورسیه تحصیلی روسیه 2022
شرایط دریافت بورسیه تحصیلی روسیه 2022
آوریل 27, 2022

یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد؟

یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد؟

یادگیری زبان یک فرآیند پیچیده است که برای هر فرد بر اساس چندین عامل مختلف، متفاوت است. پیش از یادگیری هر زبانی باید هدف خود از یادگیری آن زبان، میزان توانایی خود، زمانی که می‌توانیم برای یادگیری اختصاص دهیم و سختی و آسانی آن زبان را درک کنیم.

در حالی که بدون شک یادگیری زبان روسی ارزش تلاش زیادی را دارد، اما به‌طور گسترده اعتقاد بر این است که زبان روسی یکی از دشوارترین زبان‌ها برای یادگیری است. چرا که قواعد گرامری در زبان روسی بسیار پیچیده است و استثنائات متعددی دارد. ‌

همه ما دوست داریم زمان نامحدودی برای بهبود مهارت‌های زبانی خود اختصاص دهیم، اما حقیقت این است که زندگی شخصی و حرفه‌ای ما زمان کمی برای یادگیری باقی می‌گذارد. ممکن است شما نیز با هدف تحصیل در روسیه درصدد یادگیری زبان روسی باشید و یکی از اولین سوالاتی که به ذهن شما می‌رسد این است که یادگیری این زبان چقدر طول می‌کشد و متاسفانه پاسخی قطعی برای آن وجود ندارد. این مقاله راهنمایی جامع برای پاسخ به این سوال است.

در ادامه عوامل مختلفی که در فرآیند یادگیری زبان روسی و همچنین مدت زمان آن دخیل می‌باشد، شرح داده شده است.


عوامل مختلف تاثیر‌گذار در یادگیری زبان روسی

عوامل مختلفی در نحوه‌ی یادگیری و مدت زمانی که طول می‌کشد زبان روسی را یاد بگیریم، موثر است. در زیر به تعدادی از آن پرداخته‌ایم.

تجربیات قبلی شما در یادگیری زبان

اگر به جز زبان روسی به یک زبان خارجی دیگر نیز مسلط هستید و یا در یک محیط دو زبانه بزرگ شده‌اید، ممکن است برای شما راحت‌تر باشد که زبان روسی را سریع‌تر یاد بگیرید. همانطور که چندین مطالعه زبان‌شناسی ثابت کرده است، برای افراد دو زبانه یادگیری زبان سوم آسان‌تر است.

این به این دلیل است که آنها به طور طبیعی بیشتر به قرار گرفتن در معرض زبان‌های مختلف عادت دارند. تسلط و مهارت در یک زبان به تسلط و مهارت در زبان دیگر کمک می کند.
یکی از اولین گام‌ها برای یادگیری یک زبان، یادگیری اندکی در مورد آنچه یک زبان را تشکیل می‌دهد و جنبه‌های زبانی منحصربه‌فرد زبانی است که می‌خواهید یاد بگیرید، می‌باشد. اگر قبلاً مطالعه یک زبان خارجی را تجربه کرده‌اید، ذهن شما می‌داند که هنگام مواجهه با یک زبان جدید چه عملکردی باید داشته باشد. تنها قرار گرفتن در معرض زبان‌های مختلف، به‌خصوص زمانی که یکی از آن زبان‌ها همان زبانی باشد که می‌خواهید یاد بگیرید، می‌تواند یادگیری زبان را سریع‌تر کند.

زبان مورد نظر

حتی اگر زبان روسی یکی از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری در نظر گرفته شود، اما این زبان جذاب، ساختار بسیار خوبی دارد. مانند بسیاری از زبان‌های اروپایی دیگر، زبان روسی نیز از گروه زبان‌های هندو اروپایی می‌آید و بنابراین می‌توانید شباهت‌هایی را در مفاهیم اساسی میان این زبان‌ها بیابید، زیرا آنها ریشه‌های مشابهی دارند.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی روسیه را داشته باشید، بیشتر از سایر افراد علاقه‌مند به این زبان، نیاز به یادگیری این زبان خواهید داشت. دقت داشته باشید که زبان روسی همچنین کلمات زیادی را از زبان‌های اروپایی در طی یک دوره زمانی وام گرفته است. این کلمات که به عنوان همزاد شناخته می‌شوند، می‌توانند یادگیری زبان روسی شما را تسهیل بخشیده و سریع‌تر کنند.

چگونگی یادگیری زبان روسی

روش‌های یادگیری شما نیز نقش مهمی در سرعت یادگیری زبان روسی دارد. اگر یادگیری زبان شما محدود به محیط کلاس درس باشد، احتمالاً یادگیری آن کمی بیشتر طول خواهد کشید. با این حال، اگر خارج از کلاس نیز با زبان روسی آشنا هستید، می‌توانید زمان لازم برای یادگیری آن را کاهش دهید. خواندن، گوش دادن به پادکست یا کتاب‌های الکترونیکی، صحبت کردن، تماشای فیلم‌های روسی و سفر به روسیه همگی می‌توانند به سرعت بخشیدن به روند یادگیری شما، کمک کنند.

زمان اختصاص داده شده به یادگیری زبان روسی

به طور طبیعی، مدت زمانی که یادگیری زبان روسی طول می‌کشد به این بستگی دارد که چقدر زمان برای یادگیری زبان به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه اختصاص می‌دهید. مطالعات ثابت کرده است که زبان‌آموزانی که مایلند یک ساعت در روز را به یادگیری زبان اختصاص دهند، به طور قابل‌توجهی سریعتر از کسانی که فقط در یک کلاس هفتگی شرکت می‌کنند، یاد می‌گیرند.

نگرش شما

نگرش شما همچنین نقش مهمی در سرعت یادگیری زبان روسی دارد. اگر با نگرش مثبت به یادگیری زبان بپردازید و آن را فرصتی سرگرم کننده و جذاب برای گسترش افق‌های دانش خود بدانید، برای یادگیری مشتاق‌تر خواهید بود. شما انگیزه بیشتری برای مطالعه و یادگیری تا حد امکان خواهید داشت و کل فرآیند یادگیری لذت بخش‌تر و در نتیجه سریع‌تر خواهد بود.

با شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه آشنا شوید.

انگیزه شما

بر کسی پوشیده نیست که داشتن انگیزه کلید یادگیری یک زبان جدید است. مطالعات زیادی وجود دارد که اهمیت انگیزه در یادگیری زبان را اثبات می‌کند. با انگیزه ماندن دلیل شماره یک موفقیت بسیاری از افراد در زبان و همچنین دلیل شماره یک شکست برخی است.

یادآوری اینکه چرا می‌خواهید زبان روسی را یاد بگیرید، چگونه این یادگیری می‌تواند زندگی شما را بهبود می‌بخشد و هر چیز خوبی که از یادگیری آن حاصل می‌شود، می‌تواند به شما کمک کند انگیزه خود را حفظ کنید و بنابراین، زمان لازم برای یادگیری آن را تسریع کنید. برای مثال اگر به دلیل تحصیل پزشکی در روسیه، قصد یادگیری روسی را دارید، علاقه سما به رشته پزشکی می‌تواند انگیزه شما برای یادگیری باشد.


هنگام مطالعه یک زبان جدید، مانند روسی، مردم همیشه تمایل دارند بدانند یادگیری این زبان چقدر طول می کشد؟

اگر در اینترنت عبارت “مدت زمان لازم برای یادگیری زبان روسی” را جست و جو کنید، در نهایت به نتایجی تخمینی خواهید رسید که از 6 ماه تا 10 سال متغیر است. اکثر مردم می‌خواهند زبان روسی را در سریع‌ترین زمان ممکن یاد بگیرند و اغلب به دنبال میانبرها و راه‌های مخفی برای این موضوع هستند. اگرچه ممکن است افراد و موسساتی وجود داشته باشند که ادعا می‌کنند می‌توانید در عرض چند روز یا حتی چند هفته به زبان روسی مسلط شوید، اما این اصلاً واقع‌بینانه نیست.

برخی از موسسات اعزام دانشجو به روسیه، مربیانی را در موسسه خود دارند که به شکلی درست و حرفه‌ای، زبان روسی را به متقاضیان خود آموزش می‌دهند. روش منطقی برای اندازه‌گیری مدت زمانی که برای یادگیری زبان روسی طول می‌کشد، بر حسب هفته یا ماه نیست، بلکه وابسته به ساعت‌های یادگیری شما است.

برای مثال شما می‌توانید سه ساعت در روز مطالعه کنید و نتایج بسیار سریع‌تری نسبت به زمانی که فقط دو ساعت در روز مطالعه می‌کنید، به دست آورید.

چرا روسیه و چرا زبان روسی؟

روسیه کشوری با امکانات تحصیلاتی عالی و دارای سنت آکادمیک طولانی است. دانشگاه‌های آن ذهن‌های بزرگ بسیاری را پرورش داده‌اند، از جمله تعدادی از برندگان برجسته جایزه نوبل. در سال‌های اخیر، روسیه تلاش زیادی برای مدرن کردن سیستم آموزش عالی خود و ارائه‌ی آن به روی دانشجویان خارجی انجام داده است. هر ساله حدود 1750000 دانشجوی بین المللی برای تحصیل در روسیه اقدام می‌کنند.

در روسیه، شما می‌توانید به زبان انگلیسی یا روسی تحصیل کنید که این بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد. روسیه یک سنت دیرینه در آموزش با کیفیت بالا برای همه شهروندان دارد. روسیه دارای یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان است که نرخ باسوادی آن (98٪)، از اکثر کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا بیشتر است. به همین دلیل ممکن است هزینه تحصیل در روسیه مقداری بالا باشد.

آیا یادگیری زبان روسی ارزش دارد؟
آیا یادگیری زبان روسی ارزش دارد؟

از آنجایی که زبان روسی در زندگی روزمره استفاده نمی‌شود، اگر در کشوری غیر از روسیه زندگی می‌کنید، پاسخ منفی است. اما اگر در حال یادگیری هستید زیرا می‌خواهید با ادبیات، فرهنگ و …مربوط به روسیه آشنا شوید، بله، کاملاً ارزشش را دارد.
این به وضوح به هدف شما برای یادگیری و پاسخ سوالات، چرا مشتاق یادگیری هستید، چقدر تلاش و زمان برای هدف خود صرف می‌کنید و به چه سطحی می‌خواهید برسید، بستگی دارد. اگر اهداف تحصیلی برای یادگیری روسی دارید، این یادگیری بسیار با‌ارزش است. برای مثال اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در روسیه را دارید، یادگیری روسی، بسیار مهم است.

نکات مثبت یادگیری زبان روسی

یادگیری زبان روسی می‌تواند فواید و فرصت‌های زیادی را به همراه داشته باشد. در ادامه برخی از مزایای یادگیری زبان روسی ذکر شده است.

  • زبان روسی به طور گسترده در سراسر جهان توسط بیش از 260 میلیون نفر در جهان صحبت می‌شود.
  • زبان روسی در سازمان ملل متحد رتبه 6 زبان جهانی را دارد.
  • داشتن مهارت در صحبت‌کردن زبان روسی فرصت‌های بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.
  • شما این فرصت را دارید که فرهنگ، ادبیات و زبان روسیه را بشناسید.
  • با یادگیری زبان روسی می‌توانید به تحصیل در این کشور اقدام کنید.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

یادگیری زبان روسی نه تنها ممکن است با صرف هزینه بالایی همراه باشد، بلکه پیچیدگی زبان موجب شده است که یادگیری آن نیازمند تلاش، تمرکز و زمان زیادی باشد. اما در صورتی‌که هدف و علاقه داشته باشید، مطمئن باشید که بسیار سریع آن را یاد خواهید گرفت. بسیاری از مردم زبان روسی را یاد گرفته‌اند زیرا به شدت به آن نیاز دارند، چرا که برخی به روسیه مهاجرت و با در روسیه مشغول به تحصیل هستند.
به‌طور خلاصه، طول مدت زمان یادگیری روسی قطعا به شما و تلاش شما بستگی دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.