همه چیز درباره ویزای توریستی روسیه

ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه-روسانا
دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی روسیه
فوریه 23, 2022
بهترین رشته های تحصیلی در روسیه-روسانا
بهترین رشته های تحصیلی در روسیه
مارس 6, 2022

همه چیز درباره ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه-روسانا

ویزای توریستی روسیه به شما این امکان را می‌دهد که نه تنها با هدف گردشگری، بلکه برای شرکت در مذاکرات تجاری یا به عنوان مثال از اقوام و دوستان روسی دیدن کنید. با این حال، هدف رسمی از بازدید شما باید گردشگری نه تحصیل پزشکی در روسیه  یا تحصیل دندانپزشکی در روسیه .

به جز چند استثنا، اکثر دارندگان پاسپورت خارجی که مایل به سفر به فدراسیون روسیه هستند، بدون توجه به مدت یا هدف اقامت، ملزم به درخواست ویزای روسیه برای ورود به این کشور هستند. شهروندان کشورهای واجد شرایط که می‌خواهند از تعطیلات در این کشور لذت ببرند، می‌توانند برای اقامت کوتاه مدت برای ویزای توریستی روسیه درخواست دهند.

ویزای توریستی روسیه برای اتباع کشورهای خارجی و افراد بدون تابعیت که برای اقامت کوتاه مدت با هدف گردشگری (رفتن به مکان‌های فرهنگی، گشت و گذار، دیدن مناظر) وارد فدراسیون روسیه می‌شوند بر اساس تاییدیه صادر می شود (به اصطلاح « تایید توریست») که گردشگر خارجی توسط یک اپراتور توریستی روسی میزبانی خواهد شد.

ویزا توریستی روسیه 2022

ویزای توریستی به دارنده آن اجازه می‌دهد تا مذاکرات تجاری مختصری را در فدراسیون روسیه انجام دهد، در نمایشگاه ها، مزایده ها و مشاوره ها یا معاینات پزشکی شرکت کند.

در چنین مواردی باید در قسمت «هدف بازدید» تأییدیه توریستی «گردشگری با هدف ویژه» ذکر شود و روادید برای تعداد دقیق روزهای مورد نیاز برای حضور در آن صادر خواهد شد. البته به شرطی که ویزای شما بیشتر از 30 روز نباشد. لازم به ذکر است که حداکثر مدت اعتبار استاندارد ویزای توریستی یک بار ورود یا دو بار ورود 30 روز است.

ویزا توریستی روسیه 2022-روسانا

ویزای روسیه برای مقاصد گردشگری

ویزا روسیه برعکس ویزای تحصیلی روسیه مسافران از بیش از 50 کشور واجد شرایط  می‌توانند برای این ویزای الکترونیکی جدید به صورت آنلاین از منزل خود درخواست دهند. این اجازه می‌دهد تا گردشگران برای اقامت کوتاه مدت از مناطق خاص روسیه بازدید و مسافرت کنند. فرآیند درخواست eVisa آسان و ساده است و فقط چند دقیقه طول خواهد کشید. لازم به ذکر است که برای اقدام به دریافت ویزای الکترونیکی، نیازی به مراجعه به سفارت یا کنسولگری روسیه نیست.

ویزای توریستی سنتی روسیه: این ویزا باید از طریق یک نمایندگی دیپلماتیک روسیه و یا با استخدام آژانس مسافرتی روسیه دریافت شود. از متقاضیان می‌خواهد که نسخه‌های چاپی تمام مدارک پشتیبان، از جمله دعوت نامه و جزئیات برنامه سفر و محل اقامت رزرو شده را ارسال کنند.

ویزای توریستی روسیه نوعی سند مسافرتی است که به شهروندان کشورهای واجد شرایط اجازه می دهد تا حداکثر یک ماه را برای تعطیلات در این کشور سپری کنند. شهروندان ایالات متحده فقط می توانند ویزای روسیه برای گردشگری را برای اقامت تا 90 روز دریافت کنند. اخذ ویزای توریستی روسیه در حال حاضر شامل درخواست دعوتنامه توریستی از یک شرکت تور روسیه یا هتل یا خوابگاه، تکمیل درخواست آنلاین و ارائه مدارک پشتیبان به سفارت یا کنسولگری روسیه برای تکمیل فرآیند می‌باشد. از هزینه تحصیل در روسیه چه میدانید؟

شرایط دریافت ویزای توریستی روسیه

قبل از درخواست ویزای توریستی روسیه، مسافران باید از قبل برنامه های سفر خود را نهایی کرده باشند، رزرو اقامتگاه را انجام داده و بلیط برای جاذبه ها، جشنواره ها و غیره ترتیب داده باشند. اولین مرحله در پردازش درخواست، درخواست دعوتنامه توریستی از یک شرکت تور روسیه است. یا از هتل یا خوابگاهی که مسافر در آن رزرو کرده است. سپس باید درخواست ویزای توریستی آنلاین را از وب سایت اداره کنسولی وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه تکمیل کنید. متقاضیان باید برخی از اطلاعات شخصی و گذرنامه و جزئیات اقامت برنامه ریزی شده در روسیه را پر کنند.

پس از تکمیل، متقاضی می‌تواند یک نسخه از درخواست را چاپ کند، که باید به کنسولگری یا سفارت روسیه در کشور محل اقامت مسافر همراه با اسناد پشتیبانی ارسال شود. ایده خوبی است که ابتدا نکاتی را برای پردازش ویزای روسیه بخوانید تا مطمئن شوید که تمام شرایط لازم برای تایید ویزا برآورده شده است.

شرایط دریافت ویزای توریستی روسیه-روسانا

مدت زمان صدور ویزای توریستی روسیه

شما باید تاریخ دقیق شروع و انقضای ویزا را مشخص کنید. با این حال، شما می توانید در هر زمانی در این مدت به روسیه سفر کنید. ما به شما توصیه می کنیم حداکثر مدت اعتبار ویزای توریستی – 30 روز را مشخص کنید. لطفاً به خاطر داشته باشید که ویزا فقط برای تاریخ‌های دقیق معتبر است، بنابراین نمی‌توانید زودتر از تاریخ شروع ویزای خود وارد کشور شوید و اعتبار آن بیش از حد باقی بماند.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی روسیه

شرایط  و مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به روسیه  ویزای توریستی روسیه شامل داشتن پاسپورت متقاضی حداقل به مدت 6 ماه از تاریخ ورود به کشور است که حداقل دو صفحه خالی که ویزا به آن پیوست می‌شود، داشته باشد. همچنین لازم است مدارک پشتیبان زیر را در طول درخواست ویزای روسیه برای گردشگری ارائه دهید:

  • یک کپی از دعوتنامه توریستی
  • درخواست تکمیل شده ویزای گردشگری روسیه
  • عکس رنگی اخیر به اندازه پاسپورت که در پس زمینه سفید گرفته شده است
  • هرگونه سندی که از برنامه های اعلام شده پشتیبانی می کند (مانند بلیط های جاذبه های گردشگری، تورها، جشنواره های فرهنگی و غیره)
  • گواهی رزرو اقامت برای هر شب اقامت در روسیه (قبل از درخواست ویزا)
  • گواهی بیمه درمانی معتبر برای پوشش مدت اقامت در روسیه

هنگامی که تمام مدارک پشتیبان به کنسولگری روسیه ارائه شد، درخواست باید به سرعت بررسی شود و ممکن است در کمتر از 1 روز تایید شود. با این حال، برای درخواست ویزای توریستی روسیه از قبل در صورت هرگونه تاخیر اعمال می شود.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی روسیه-روسانا

گرفتن وقت سفارت روسیه

با توجه به قوانین کشور روسیه و کنسولگری، شما باید روسیه را برای دریافت ویزای جدید در کنسولگری روسیه ترک کنید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از قبل برای یک دعوت نامه جدید برای ویزا اقدام کنید و راحت‌ترین کنسولگری را برای دریافت ویزا انتخاب کنید.

تمدید ویزای توریستی روسیه

مدت اعتبار ویزای روسیه تا 10 روز قابل تمدید است، مشروط بر اینکه کل مدت اقامت اتباع خارجی در فدراسیون روسیه از 90 روز در هر دوره 180 روزه تجاوز نکند.

برای سفر به روسیه تقریباً همه شهروندان خارجی نیاز به ویزا دارند. ویزای ورود روسیه توسط سفارت یا کنسولگری فدراسیون روسیه در کشور محل اقامت شما بر اساس پشتیبانی ویزا صادر می شود. پشتیبانی ویزا شامل: تاییدیه دریافت گردشگران خارجی و کوپن توریستی ثبت شده در وزارت امور خارجه روسیه است.

روسیه رویه ای موقتی را معرفی کرده است که به اتباع خارجی اجازه می دهد تا ویزا و اجازه اقامت خود را در چارچوب همه گیری ویروس کرونا تمدید کنند. در 19 مارس 12020، وزارت امور داخلی روسیه (“وزارت”) اعلام کرد که شهروندان خارجی که در خاک روسیه حضور دارند، می توانند برای تمدید ویزا و اجازه اقامت درخواست دهند. اتباع خارجی می توانند درخواست خود را به نزدیکترین بخش سرزمینی وزارت ارسال کنند.

تمدید ویزای توریستی روسیه-روسانا

بر اساس قوانین جدید از شیوع کرونا:

ویزای اتباع خارجی تمدید خواهد شد (حتی اگر مدت آنها به پایان رسیده باشد). مدت اقامت موقت شهروندان خارجی با رژیم ورود بدون روادید (حتی اگر مدت زمان درخواست در زمان درخواست منقضی شده باشد) تمدید خواهد شد. مجوزهای اقامت و مجوزهای اقامت موقت در صورت منقضی شدن یا منقضی شدن آنها تمدید می شود. این وزارتخانه همچنین مجوز استخدام کارمندان خارجی و مجوز کار برای شهروندان خارجی که در خاک روسیه حضور دارند صادر می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.