تحصیل در کدام کشورها با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است؟

بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی کدام است؟
بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی کدام است؟
می 10, 2022
مردم روسیه کریسمس را چگونه جشن می گیرند؟
مردم روسیه کریسمس را چگونه جشن می گیرند؟
می 11, 2022

تحصیل در کدام کشورها با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است؟

تحصیل در کدام کشورها با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است؟

امروزه مهاجرت به وسیله‌ی تحصیل به حوزه‌ بسیار داغی برای مهاجرت تبدیل گشته است. افراد با هر مدرکی که داشته باشند در صدد مهاجرت خواهند بود و امید دارند بدینوسیله زندگی راحتتر و با آرامش تری داشته باشند.

جالب است بدانید که مهاجرت با مدرک دیپلم نیز امکان پذیر است اما شرایط خاص خود را دارد و ما در این مقاله قصد داریم بیشتر به این موضوع بپردازیم. اگر می‌خواهید بیشتر با مهاجرت با مدرک دیپلم آشنا شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل در سوئد با مدرک دیپلم

سوئد از جمله زیباترین و سرسبزترین کشورهای اروپا به شمار می‌آید و به دلیل شرایط مساعدی که دارد همواره میزبان مهاجرت جویندگان دانش بوده است. در این کشور بیشتر از 40 موسسه آموزش عالی و دانشگاه تاسیس شده است و خدمات آموزشی مطلوبی را ارائه می‌دهد.

این مراکز عالی و دانشگاه‌ها از آخرین استانداردهای اروپا برخوردار است و این آموزش‌ها نیز در مقطع کارشناسی ارائه خواهند شد و اگر قصد مهاجرت با مدرک دیپلم به این کشور را دارید، انتخاب مناسبی داشته‌اید. بهتر است بدانید تدریسی که در اکثر دانشگاه‌‌های سوئد انجام می‌گیرد به زبان سوئدی می‌باشد اما در مقطع بالاتر ارشد و دکترا تدریس به زبان انگلیسی امکانپذیر است.

بنابراین، در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی برای مقطع کارشناسی دارید، باید به زبان سوئدی مسلط باشید و از ملزومات مهاجرت تحصیلی به سوئد می‌باشد. گفتنی است که مدرک دیپلم دبیرستان باید به زبان رسمی ترجمه گردد.

اگر با موقعیت جغرافیایی کشور سوئد آشنایی ندارید باید بگوییم که این کشور زیبا در شبه جزیره اسکاندیناوی و شمال اروپا واقع شده است که از غرب با نروژ و از شمال با فنلاند همسایگی دارد که پایتخت آن شهر بزرگ استکهلم می‌باشد.

مهاجرت با مدرک دیپلم به فرانسه

تحصیل در فرانسه با مدرک دیپلم

اگر به دنبال کشوری پیشرفته برای ادامه تحصیل هستید، می‌توانید روی کشور فرانسه حساب کنید. مهاجرت با مدرک دیپلم نیز در این فرانسه مقدور خواهد بود.

در صورتی که قصد دارید در یکی از دانشگاه‌های فرانسه تحصیلات عالیه‌ خود را در مقطع کارشناسی ادامه دهید، کشور فرانسه می‌تواند گزینه‌ بسیار مناسبی باشد و نیاز است حتما مدرک دیپلم ارائه گردد. می‌دانید که مدرک دیپلم ارمغان همان ۱۲ سال تحصیلی است که شخص در مدرسه سپری کرده است و با یک مدرک نشان داده خواهد شد.

علاوه بر ارائه مدرک ترجمه شده‌ی دیپلم، متقاضیانی که می‌خواهند به یکی از دانشگاه‌های فرانسه مهاجرت کنند باید مدرک زبان ارائه دهند. امکان دیگری که برای سپری کردن دوره کارشناسی در این کشور مهیا می‌باشد، این است که افرادی که مدرک دیپلم دارند اما مدرک زبان ندارند دوره‌های زبان خود را در آن دانشگاه بگذرانند و پس از اخذ مدرک زبان از دانشگاه‌ها پذیرش دریافت کنند.

جالب است بدانید که دوره‌های کارشناسی در فرانسه علی رغم طول 4 ساله در ایران، به ۳ سال می‌انجامد و دانشجویان می‌بایست ۶ نیمسال تحصیلی را سپری کنند.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

اگر قصد مهاجرت با مدرک دیپلم به یک کشور آمریکایی دارید و به طور مشخص یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا را به عناون مقصد در نظر گرفته‌اید، باید بدانید که ممکن است دانشگاه‌های کانادا شرایط متفاوتی را در نظر داشته باشند و هر دانشگاه هدف مشخصی را با شعاری خاص مد نظر داشته باشد.

برخی از دانشگاه‌ها ممکن است برای ورود دانشجو با مدرک دیپلم شرایط مخصوص داشته باشند اما به صورت کلی یک سری شرایط در تمام دانشگاه‌های کانادا برای ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلی بالاتر، رعایت می‌شوند. ما قصد داریم در ادامه به شرح این نکات بپردازیم:

  1. ارائه مدرک دیپلم ترجمه شده به دانشگاه مقصد: بدیهی است که باید برای ورود به هر دانشگاهی آخرین مدرک تحصیلی خود را به دانشگاه مقصد ارائه دهید.
  2. ارائه ریز نمرات دوره دبیرستان: ممکن است علاوه بر مدرک دیپلم لازم باشد که ریز نمرات دوره دبیرستان را نیز به دانشگاه مقصد ارسال کنید. برخی از دانشگاه‌های کانادا هم به مدرک دیپلم و هم ریز نمرات دوره دبیرستان را ملزوه‌ی جذب دانشجو می‌دانند.
  3. ارائه مدرک زبان: زبان راه ارتباطی مابین دانشجوها به حساب می‌آید و معمولا برخی از دانشگاه‌های کانادا برای جذب دانشجویان خارجی باید مدرک زبان با نمره تعیین شده را به دانشگاه مقصد ارسال کنند. مدرک زبان تافل و آیلتس، برای ورود به چنین دانشگاه‌هایی نیاز است، چرا که شما باید توانایی حضور در کلاس‌های درس دانشگاهی را که دروس آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند را داشته باشید.
  4. ارائه‌ پاسپورت معتبر: می‌دانیم که پاسپورت‌ها برای مدتی اعتبار خواهند داشت. بدیهی است که مدت اعتبار پاسپورت می‌بایست زمان حضور در کانادا را سامان دهد. عکسی که بر روی پاسپورت چسبانده می‌شود، باید ۳۵ میلی‌متر در ۴۵ میلی‌متر و همچنین جدید باشد.
  5. ارائه‌ گواهی عدم سوء پیشینه: کشور کانادا برای اینکه برای مردمش از لحاظ امنیتی مشکلی پیش نیاید، مدرک گواهی عدم سوء پیشینه را برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور دارند را تقاضا می‌کن و شما باید آن را باید از پلیس دریافت کنید و در اختیار کشور مقصد قرار دهید.
  6. ارائه‌ گواهی سلامت: یکی دیگر از گواهی‌های مورد نیاز برای مهاجرت با مدرک دیپلم به کشور کانادا، گواهی سلامت می‌باشد که نشان ‌دهد بیماری خاصی ندارید و نمی‌توانید سلامت جامعه را به خطر بیندازید.

مهاجرت با مدرک دیپلم به روسیه

با شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه آشنا شوید.

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم

به جرات می‌توان گفت که روسیه یکی از بزرگترین کشورهای جهان از لحاظ پذیرش دانشجویان از سراسر جهان است و به تبع کسانی که مدرک دیپلم دارند و می‌خواهند برای ادامه تحصیل به یک کشور مناسب مهاجرت کنند، مهاجرت تحصیلی به روسیه را مدنظر خواهند داشت.

روسیه مرکز آموزش و یک ابرقدرت قدیمی تحصیلی برای اکثر کشورهای اروپای شرقی به حساب می‌آید. در صورتی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی باشید باید حتما مدرک دیپلم خود را به دانشگاه مقصد ارائه دهید. شاید این آمار شگفت آور باشد که هر ساله بیش از 270000 نفر از 168 کشور جهان برای مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه اقدام می‌کنند و شمار زیادی از آن‌ها برای دوره‌های کارشناسی و دوره‌های پیش نیاز به این کشور سفر می‌کنند.

احتمالا می‌دانید که برای تحصیل با مدرک دیپلم در کشور روسیه می‌بایست مدرک 12 ساله‌ی دیپلم خود را به دانشگاه مقصد ارسال کنید. در این میان برخی از دانشگاه‌ها تقاضای ریز نمرات را نیز می‌کنند و معدل برای آن‌ها مهم خواهد بود.

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم برای رشته‌های پزشکی

رشته‌های زیرشاخه‌ی پزشکی همواره مورد استقبال دانشجویان بوده است و به دلیل آینده شغلی خوبی که دارد به رشته‌ تحصیلی دلخواه اکثر افراد مبدل گشته است. مهاجرت به روسیه نیز گاها به دلیل تحصیل در رشته‌ی پر تقاضای پزشکی صورت می‌گیرد.

دانشجویان پزشکی روسیه،  طول دوره‌های پزشکی خود را در طول 6 سال می‌گذرانند و با ثبت نام در دوره مقدماتی قادر خواهند بود در امتحان ورودی پزشکی شرکت کنند. گفتنی است که امتحان گرفته شده هم به زبان انگلیسی و هم به زبان روسی امکان پذیر خواهد بود.

پیشتر نیز به این نکته اشاره کردیم که برای تحصیل در دانشکاه‌های روسیه و به تبع رشته‌های پزشکی نیاز به مدرک دیپلم 12 ساله خواهید داشت؛ ویژگی بارز در روسیه برای ادامه تحصیل با مدرک دیپلم در رشته پزشکی این است که هیچ محدودیت سنی برای ورود به این دوره وجود ندارد. دانشگاه پزشکی روسیه را می توان یکی از بهترین دانشگاه ها در زمینه پزشکی و زیر شاخه های دانست.

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی

اگر قصد دارید برای ادامه تحصیل با مدرک دیپلم به کشور روسیه مهاجرت کنید و به زبان روسی مسلط نیستید، نگران نباشید. زیرا تحصیل در این کشور برای مقطع کارشناسی برای اکثر رشته‌های تحصیلی هم به زبان انگلیسی و هم به زبان روسی امکانپذیر است.

علاوه بر این، برای یادگیری زبان روسی می‌توانید دوره‌های مقدماتی را در خود کشور روسیه سپری کنید که این یک مزیت خوب برای تحصیل در مقطع کارشناسی در روسیه به شمار می‌آید.

طول دوره لیسانس در روسیه همچون کشور ایران 4 سال خواهد و نیازمند هزینه‌ای به طور متوسط 2000 تا 4000 دلار در طول سال خواهید بود. البته این را در نظر داشته باشید که هزینه‌ها بر حسب دانشگاه انتخابی و رشته تحصیلی انتخابی متغیر است.

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم به همراه بورسیه تحصیلی

می‌توان گفت برای تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم، بورسیه شدن چندان رونق ندارد و ظرفیت آن بسیار محدود است اما چنانچه رزومه‌ تحصیلی شما در طی 12 سال تحصیل در ایران فوق العاده باشد برخی از دانشگاه‌های روسیه آمادگی حمایت مالی و اعطای کمک هزینه تحصیلی به شما را خواهند داشت تا هزینه تحصیل در روسیه به طور چشمگیری کاهش یابد.

اگر می‌خواهید از بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های موجود در روسیه مطلع شوید می‌توانید وب سایت دانشگاه انتخابی خود بررسی کنید تا از شرایط پذیرش آن آگاهی کامل داشته باشید.

سال تحصیلی روسیه

در صورتی که می‌خواهید با مدرک دیپلم به کشور روسیه مهاجرت کنید کنید بهتر است از طول تحصیل کارشناسی در دانشگاه‌ها‌ی این کشور مطلع باشید. طول تحصیل در روسیه شباهت زیادی به طول تحصیلات در ایران دارد، چرا که بازه‌ تحصیلی در مقطع کارشناسی به 4 سال زمان نیاز دارد و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این کشور 2 سال خواهد بود.

بدیهی است که برای تحصیل در مقطع کارشناسی، می‌بایست مدرک دیپلم به دانشگاه مقصد ارسال گردد. از مزایای تحصیل در روسیه این است که هم امکان کار کردن در کنار تحصیل وجود دارد تا دانشجو هزینه‌های زندگی دانشجویی خود را تامین کند و هم اینکه در صورتی که فرد این دوره را در دانشگاه‌های کشور روسیه با موفقیت و رزومه‌ی خوب سپری کند، می‌تواند با جلب نظر و رضایت اساتید، اقدام به خواندن مقطع دکترا در همان کشور کند و شانس خود را برای گرفتن بورسیه تحصیلی به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد.

هزینه‌های تحصیل و زندگی در روسیه

یکی از مزایای تحصیل در کشور روسیه این است که می‌توان در کنار تحصیل به کار پرداخت و هزینه‌ی امرار و معاش را تامین کرد. هزینه‌ای که باید در هر دانشگاه در کشور روسیه پرداخت کرد کاملا به دانشگاه و رشته انتخابی بستگی دارد و در صورتی که بخواهید در یک دانشگاه بسیار معتبر و یک رشته‌ی تاپ به گذراندن کارشناسی اقدام کنید به نسبت باید هزینه‌ی بیشتری را بپردازید.

چنانچه در حین تحصیل در مقطع کارشناسی و ارشد موفق به کسب رزومه‌ی علمی خوبی شوید، می‌توانید مقطع دکتری را به صورت بورسیه روسیه سپری کنید که کمک شایانی در کاهش هزینه‌های تحصیل خواهد داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.