مشاغل مورد نیاز روسیه

اقامت روسیه از طریق ازدواج-روسانا
اقامت روسیه از طریق ازدواج
مارس 9, 2022
وسایل مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به روسیه
وسایل مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به روسیه
آوریل 6, 2022

مشاغل مورد نیاز روسیه

مشاغل مورد نیاز روسیه-روسانا

 کشور روسیه به دلیل اقتصاد درآمدی بالا و شرایط جغرافیایی مناسب، فرصت های شغلی متنوعی دارد و اغلب افرادی که از کشورهای دیگر به روسیه مهاجرت می‌کنند در مشاغل مورد نیاز روسیه[1]  شروع به کار می‌کنند.

در میان مهاجران، افراد متخصص در هر حوزه شغلی پس از پذیرش تحصیلی روسیه معمولاً بیشترین درآمد را نسبت به سایر افراد دارند. شهرهای بزرگ روسیه مانند مسکو و سنت پترزبورگ بهترین فرصت‌های شغلی را به خصوص برای کسانی که به دو زبان انگلیسی و روسی مسلط هستند، ارائه می‌دهند. در ادامه این مقاله به مشاغل مورد نیاز روسیه[2]  و مزایای کار در این کشور می‌پردازیم با روسانا همراه باشید.

لیست مشاغل مورد نیاز روسیه 2022

اگر شما به عنوان یک مهاجر برای تحصیل پزشکی در روسیه  و تحصیل دندانپزشکی در روسیه فقط به زبان انگلیسی مسلط باشید، ممکن است انتخاب‌های شغلی شما محدود باشد. برای غلبه بر این محدودیت  می‌توانید به یادگیری زبان روسی بپردازید.

نظرسنجی‌‌ها و مطالعات انجام شده نشان می‌‌دهند که مهاجران احتمالاً پردرآمدترین متخصصان در روسیه هستند. در کشور روسیه، فرصت های شغلی بسیار زیادی وجود دارد. با این حال، برخی از انواع مشاغل وجود دارند که همیشه از تقاضای عمومی بالایی برخوردارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. از هزینه تحصیل در روسیه مطلع شوید.

لیست مشاغل مورد نیاز روسیه که می‌توانید برای آن درخواست دهید، به صورت زیر است؛

۱. مدیریت بحران

مدیریت بحران یکی از پردرآمدترین مشاغل در روسیه است، احتمالاً به این دلیل که کارهای زیادی از شما خواسته می شود. مدیر بحران شخصی است که هر نوع ریسکی را در یک شرکت، شرکت یا صنعت مدیریت و شناسایی می کند. توانایی شما در شناسایی زودتر خطرات به سازمان کمک می‌کند تا در جهت اجتناب از خطر و پیامدهای آن تلاش کند.

۲. برنامه نویسان و مهندسان IT

این شغل تقریباً در تمام شهرهای روسیه محبوب است. همچنین، از آنجایی که اکثر شرکت‌‌های دیجیتال از برنامه‌‌ها و نرم‌ افزارها در انجام مشاغل مختلف خود استفاده می‌کنند، برنامه‌ نویسان نیز تقاضای بالایی دارند. در حال حاضر مشاغل برنامه نویسی و I.T از جمله بهترین مشاغل مورد نیاز روسیه [3] هستند.

۳. کاپیتان کشتی

کاپیتان کشتی از مشاغل پردرآمد و پر تقاضا در روسیه است. بخشی از فرایند کار کاپیتان کشتی در روسیه شامل توانایی پیش بینی آب و هوا است. افراد در حین انجام این کار، درامد بالایی دریافت می‌کنند. در حال حاضر، این شغل جزو پردرآمدترین شغل‌ها در روسیه است.

۴. حسابدار

حسابداران از جمله افراد مورد نیاز مشاغل روسیه هستند و این ممکن است به دلیل تعدد صنایع، شرکت ها، شرکت ها، استارت آپ ها و غیره (در مقیاس بزرگ و کوچک) در این کشور باشد.

۵. پزشکان

اگرچه درصد زیادی از پزشکان در روسیه  در دانشگاه دندانپزشکی سماشو حقوق ماهیانه کمتری نسبت به سایر شغل‌ها دارند، اما این شغل در میان لیست مشاغل مورد نیاز روسیه[4]  است. مهم نیست که فناوری تا چه حد پیشرفت کرده است، نقش پزشکان را نمی‌توان با ماشین‌های هوش مصنوعی ربات‌ها جایگزین کرد.

مشاغل اصلی در روسیه

وزارت کار و حمایت اجتماعی روسیه پردرآمدترین و اصلی‌ترین مشاغل این کشور را در سال 2017 فهرست بندی کرده است. از مشاغل اصلی روسیه می‌توان به  کاپیتان کشتی،  فرمانده هواپیما، متخصص در حوزه  صنعت و معدن، پزشکان، برنامه نویسان، دانشمندان، مهندسان، معلمان و وکلای حقوقی اشاره کرد.

نرخ بیکاری در روسیه

روسیه از نظر انعطاف پذیری بازار کار بهتر از کشورهای OECD عمل می کند و این عمدتاً به دلیل ضعیف بودن بیمه بیکاری است که کارگران را ملزم به یافتن سریع شغل جدید می‌کند.

نرخ بیکاری روسیه در ژانویه 2022 از 4.3 درصد نسبت به ماه قبل از 4.3 درصد در ژانویه 2022 به بالاترین میزان در 5 ماه گذشته رسید، زیرا تعداد بیکاران با افزایش 76 هزار نفری نسبت به ماه قبل به 3.296 میلیون نفر رسید و  افرادی که رسماً به عنوان بیکار ثبت شده بودند، افزایش یافت. با بهترین رشته های تحصیلی روسیه آشنا شوید.

نرخ بیکاری در روسیه-روسانا

شرایط کار در روسیه برای ایرانیان

متضاضیان ایرانی برای کار در روسیه می توانند درخواست جاب افر یک کارفرما یا یک شرکت روسی را قبول کرده و مدارک خود را برای دریافت ویزای روسیه به سفارت آن کشور ارائه دهند.

همچنین ایرانیانی که در دانشگاه‌های روسیه تحصیل می‌کنند و قصد کار در این کشور را دارند، می‌توانند پس از اتمام دوره تحصیلی خود، می‌توانند درخواست ویزای کاری بدهند و در حوزه‌های مرتبط با رشته تحصیلی خود و مشاغل مورد نیاز روسیه[5] ، به کار و فعالیت  بپردازند.

لازم به ذکر است که ویزای کاری روسیه سه ماهه است و متقاضیان باید پس از اتمام دوره سه ماهه ویزای کاری خود نسبت به تمدید مجدد آن اقدام نمایند.

شرایط کار در روسیه برای ایرانیان-روسانا

دستمزد و حقوق کار در روسیه

بر اساس تحقیقات و نظرسنجی دانشگاه مالی دولت که توسط این رسانه استناد شده است، روس ها به طور متوسط ​​66000 روبل (1000 دلار) را به عنوان حقوق ماهانه دریافت می‌کنند. این ارقام از 50000 روبل در سیبری تا 100000 روبل در مسکو متغیر است.

در سال 2021، متوسط ​​حقوق رسمی در روسیه تقریباً 56.5 هزار روبل روسیه در ماه اندازه گیری شد که در مقایسه با سال قبل حدود 5.2 هزار روبل روسیه افزایش داشته است. هفته کاری استاندارد در روسیه 40 ساعت در پنج روز است و اضافه کاری حداکثر به 120 ساعت در سال محدود می شود و 150٪ نرخ ساعتی برای دو ساعت اول کار در هر روز معین و 200٪ برای هر زمان اضافه بر آن پرداخت می شود.

دستمزد و حقوق کار در روسیه-روسانا

مزایا و معایب کار در روسیه

مزایا

    کسب درآمد، پاداش استاندارد برای کار در هر نقطه از روسیه

    استخدام توسط یک کارفرمای روسی، لذت بردن از برنامه تعطیلات عمومی روسیه و تعطیلات فصلی.

    اگر توسط یک کارفرمای روسی به عنوان یک متخصص استخدام شده باشید، به عنوان یک متخصص خارجی ممکن است حقوق بیشتری دریافت کنید.

    بسته به کشور مبدا و اقتصاد، دستمزدها در روسیه ممکن است فوق العاده خوب باشد، به خصوص اگر مهارت های شما منحصر به فرد و مورد تقاضای کارفرمایان باشد.

    مالیات کم، خدمات بهداشتی بالا و تحت حمایت دولت جهانی

معایب

    دشواری عمومی برای به دست آوردن کار ساده بدون مهارت‌های پیشرفته

    گستره کار مناسب برای مهاجرانی که زبان روسی نمی‌دانند محدود است.

    آموزش زبان یا کار برای برای افراد با ملیت و زبان متفاوت، معمولاً کار سخت و طاقت فرسایی است.

    مشکل در تطبیق با اخلاق ارزشی منفعل یا تهاجمی روسی که معمولاً آرام، بی نظم و جمعی است، در این صورت توجه کمی به شایستگی فردی می‌شود.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی مشاغل روسیه، نحوه فعالیت در این مشاغل و مزایا و معایب آن پرداختیم. از آنجایی که کشور روسیه نسبت به سایر کشورها از فرصت‌های شغلی بیشتری برخوردار است، متقاضیان می‌توانند با ارائه مدارک خود به کارفرمایان درخواست ویزای کاری داده و از خدمات شغلی بی‌نظیر این کشور بهره‌مند شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.