مزایای تحصیل در روسیه

نحوه پذیرش دانشگاه روسیه در سال ۲۰۲۱
نحوه پذیرش دانشگاه روسیه در سال ۲۰۲۲
فوریه 19, 2022
همه چیز درباره ویزای کاری روسیه
همه چیز درباره ویزای کاری روسیه
فوریه 19, 2022

مزایای تحصیل در روسیه

مزایای تحصیل در روسیه

امروزه با اعزام دانشجو به روسیه و از آنجایی که این کشور شرایط بسیار خوبی برای تحصیلات و دریافت ویزای روسیه تحصیلی فراهم می کند، بسیاری از دانشجویان علاوه بر استفاده از مزایای تحصیل در روسیه ، از طریق مهاجرت تحصیلی نیز قادر به مهاجرت به روسیه پهناور می باشند. در این مقاله شما را با مزایای تحصیل در روسیه آشنا خواهیم کرد.

چرا باید در روسیه تحصیل کرد؟

مزایای تحصیل در روسیه - چرا باید در روسیه تحصیل کرد

روسیه بزرگترین کشور جهان است که بیش از شش میلیون مایل زمین را پوشش می‌دهد. روسیه تمام شمال آسیا را در بر گرفته است و شامل 9 منطقه زمانی مختلف است. پس چرا باید در روسیه تحصیل کنیم؟

تحصیل در روسیه برای دانشجویان بین‌المللی با طیف گسترده‌ای از علایق، اعم از مطالعات ادبیات، هنر، تاریخ یا زبان روسی و تحصیل پزشکی در روسیه ، یک انتخاب محبوب است. دانشجویان بین‌المللی در روسیه آموزش عالی را در یک محیط متنوع فرهنگی دریافت خواهند کرد. دانشگاه فرهنگ و هنر مسکو یکی از بهترین دانشگاه‌ها در حوزه فعالیت‌های هنری است که دانشجویان زیادی را به خود جذب می‌کند.

طبق گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، روسیه دارای باسوادترین جمعیت در جهان است که از کانادا، ژاپن، اسرائیل و ایالات متحده بهتر عمل می‌کند.

بیش از نیمی از روس‌ها دارای شرایط تحصیلات عالی هستند. بیش از ۲۷۰،۰۰۰ نفر از ۱۶۸کشور برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه به این کشور سفر می‌کنند. مزایای زیادی برای تحصیل دندانپزشکی روسیه وجود دارد که در اینجا فقط به چند مورد می‌پردازیم:

مزیت‌های تحصیل در روسیه:

۱- آموزش دانشگاهی جامع

مزایای تحصیل در روسیه - آموزش دانشگاهی جامع

تعجب‌آور نیست که روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان میزبان تعداد زیادی از دانشگاه‌ها باشد – دقیقاً ۹۵۰ دانشگاه. در روسیه، شما می‌توانید دانش عمیق و بنیادی را در تمامی مباحث کسب کنید، اما این کشور بیشتر به دلیل مدارس آکادمیک قدرتمند در زمینه فیزیک، ریاضیات و علوم طبیعی شناخته شده است.

روسیه در آموزش ریاضیدانان، فیزیکدانان، شیمی‌دانان، زمین‌شناسان، مهندسان، برنامه‌نویسان، پزشکان و متخصصان سایر علوم طبیعی یک رهبر شناخته شده در جهان است. این امر با موقعیت دانشگاه‌های روسیه در رتبه‌بندی جهانی تأیید می‌شود.

 بسیاری از دانشگاه‌های برتر این کشور  مانند دانشگاه دولتی سن پترزبورگ عضو انجمن دانشگاه‌های اروپا هستند. در همین حال، ۲۲ دانشگاه عظیم روسیه موفق به کسب رتبهQS  در رنکینگ دانشگاه‌های جهانی سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ شدند.

روسیه اخیراً موفق به کسب رتبه در بازارهای ابتکاری‌ترین اقتصاد جهان توسط بلومبرگ شده است، اما روح نوآورانه‌ی آن محدود به بخش مالی نیست. نظام آموزشی روسیه به طور منحصر به فرد سختگیری‌های سنتی آکادمیک را با تعهد به نوآوری در قالب آموزش مبتنی بر شایستگی در وسعت و عمق حوزه‌های تحصیلی ادغام می‌کند.

دروغ است اگر نگوییم تحصیل در روسیه سختگیرانه است. کارفرمایان جهان مدرک تحصیلی از یک موسسه روسی را بسیار باارزش می‌دانند – و این ارزشِ تلاش را دارد.

 در روسیه دانش آموزان به شدت برای رسیدن به اهدافشان در دانشگاه‌های این کشور مبارزه می‌کنند. از مهندسی و اقتصاد گرفته تا حقوق و پزشکی، روسیه فرصت‌های تقریباً بی‌پایانی را در دانشگاه ارائه می‌دهد.

۲- طیف گسترده‌ای از دانشگاه‌ها و برنامه‌های مطالعاتی

مزایای تحصیل در روسیه - طیف گسترده‌ای از دانشگاه‌ها و برنامه‌های مطالعاتی

در روسیه، متقاضیان بین‌المللی می‌توانند یکی از موارد زیر را انتخاب کنند:

  • ۷۴۱ دانشگاه در ۸۲منطقه از کشور، از کالینینگراد تا ولادیوستوک .
  • بیش از ۴۰۰ رشته تحصیلی، از ریاضیات و علوم طبیعی گرفته تا هنرهای نمایشی.
  • بیش از ۶۵۰گرایش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، تخصص و تحصیلات تکمیلی (دوره‌های آموزش پزشکی، دوره‌های تحصیلات تکمیلی نظامی) و دوره‌های کارآموزی و دستیاری.

دانشگاه‌های روسیه همچنین برنامه‌های مقدماتی (آموزش برای ثبت نام در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و تخصص)، دوره‌های کوتاه مدت (دانشگاه تابستانی، یک ترم در روسیه، مدارس تابستانی)، زبان روسی به عنوان دوره‌های زبان خارجی، توسعه حرفه‌ای و آموزش حرفه‌ای اضافی را ارائه می‌دهند.

نسبت مطلوب قیمت و کیفیت تحصیلات خودآموز در دانشگاه‌های روسیه بسیار ارزان‌تر از معادل آن در ایالات متحده آمریکا، کانادا و انگلستان است و از نظر سطح آموزشِ ارائه شده، دانشگاه‌های برجسته روسیه با موسسات آموزشی در غرب قابل مقایسه هستند. در سال ۲۰۲۰، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های روسیه در دوره‌های کارشناسی تمام وقت بسته به موضوع مورد مطالعه (طبق استانداردهای تعیین شده توسط وزارت علوم و آموزش عالی دانشگاه فدراسیون روسیه) از ۸۳،۰۰۰ روبل در سال (۱۱۱۸دلار) شروع می‌شود.

طبق داده‌های آژانس رتبه‌بندی Expert، حداکثر شهریه در معتبرترین دانشگاه‌های پایتخت به ۵۸۶۰۰۰ روبل در سال (۸۳۷۱ دلار آمریکا) می‌رسید.

اگر به دانشگاه‌هایی در خارج از مسکو یا سن‌پترزبورگ فکر می‌کنید، هزینه‌ تحصیل در روسیه و اقامت کمتر خواهد بود: قیمت‌ها در این مناطق بسیار پایین‌تر از پایتخت است (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تحصیل به وب سایت‌های دانشگاه مراجعه کنید).

۳- شما می‌توانید تحصیلات عالی را با هزینه بسیار کمتری نسبت به کشورهای دیگر دریافت کنید.

روسیه یکی از معدود کشورهایی است که به شهروندان خارجی امکان دریافت شهریه‌ی رایگان را می‌دهد که این موضوع از مزایای تحصیل در روسیه برای شهروندان خارجی محسوب می‌شود. دولت روسیه هر ساله چندین هزار بورسیه (سهمیه) به دانشجویان بین المللی اعطا می‌کند.

مثلاً در سال ۲۰۲۰، ۱۵۰۰۰سهمیه به دانشگاه‌ها اختصاص داده شد. علاوه بر این، برخی از گروه‌های شهروندان خارجی، از جمله هموطنان، ممکن است در شرایط برابر با روس‌ها اما خارج از سهمیه‌ها، برای مکان‌هایی با بودجه دولتی درخواست دهند. یک امکانِ دیگر، شرکت در مسابقات دانشگاهی است: هنگام ثبت نام در دانشگاه‌های برجسته‌ی روسیه، به برندگان این مسابقات شرایطِ ترجیحی اعطا می‌شود.

طبق داده‌های ارائه شده توسط یک مطالعه در روسیه، حداکثر هزینه تحصیل در نخبه‌ترین دانشگاه‌های این کشور سالانه ۳۴۴،۰۰۰ روبل است – یعنی ۶،۱۰۰ دلار در سال. در همین حال، برنامه‌های کارشناسی تمام وقت فقط با ۶۳۰۰۰ روبل در سال – یا ۱۱۰۰ دلار – شروع می‌شود.

تنها چیزی که از شهریه‌ی ارزان بهتر است، شهریه‌ی رایگان است. دولت روسیه سالانه هزاران بورس تحصیلی را به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌کند. مثلاً در سال ۲۰۱۶، ۱۵۰۰۰ بورس تحصیلی را به متقاضیان بین‌المللی اعطا کرد که شهریه کامل، کمک هزینه نگهداری و خوابگاه را شامل می‌شود.

و گرچه ممکن است مسکو در مقایسه با سایر مناطق روسیه گران باشد، اما هزینه زندگی در آن هنوز به مراتب کمتر از هزینه در نقاط دیگری مانند انگلستان است.

۴- فرصت یادگیری زبان روسی

حدود ۲۶۰میلیون نفر در سراسر جهان به زبان روسی صحبت می‌كنند و حدود ۱۰.۵ میلیون نفر خارجی به طور مرتب زبان روسی را یاد می‌گیرند که این موضوع یکی دیگر از مزایای تحصیل در روسیه به شمار می‌رود.

دانشگاه‌های روسیه برنامه‌های مختلف زبان روسی از جمله دوره‌ها، مدارس تابستانی و آموزش از راه دور را ارائه می‌دهند. در دوره‌های مقدماتی، دانشجویان بین‌المللی یک دوره یک ساله را به زبان روسی می‌گذرانند و برای دانشجویانی که در مکان‌های دولتی (بورسیه‌های دولتی) ثبت نام می‌کنند، به صورت رایگان ارائه می‌شود.

۵- فرصت تحصیل به زبان انگلیسی

آیا وقت نکرده‌اید روسی یاد بگیرید؟ مشکلی نیست! بیشتر دانشگاه‌های روسیه برنامه‌های تحصیلی را ارائه می‌دهند که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و این موضوع یکی از مزایای تحصیل در روسیه است که می‌تواند در یادگیری زبان این کشور به دانشجویان کمک نماید.

۶- سازگاری آسان برای دانشجویان بین‌المللی

مزایای تحصیل در روسیه - سازگاری آسان برای دانشجویان بین‌المللی

روسیه کشوری چند ملیتی است که نمایندگانِ متنوع‌ترین کشورها و فرهنگ‌ها می‌توانند به راحتی با زندگی در اینجا سازگار شوند. روسیه بیش از ۲۰۰ گروه قومی دارد که به بیش از ۱۰۰ زبان و گویش مختلف صحبت می‌کنند. قانون اساسی روسیه آزادی بیان را تضمین می‌کند: مسیحیان، مسلمانان، بودایی‌ها، یهودیان و نمایندگان سایر آیین‌ها در اینجا به صورت مسالمت‌آمیز همزیستی می‌کنند.

ساختار چند ملیتی و قومی این کشور نشان دهنده‌ تنوع در تمام حوزه‌های زندگی است، از فرهنگی گرفته تا محلی. جای تعجب نیست که بسیاری از خارجیانی که به روسیه می‌آیند در اینجا احساس می‌کنند در خانه‌ی خود هستند.

دانشگاه‌های روسیه به تجربه طولانی خود در آموزش و سازگاری دانشجویان بین‌المللی افتخار می‌کنند: برنامه‌های نظارتی برای دانشجویان سال اول ترتیب داده می‌شوند و یک شبکه مستقر از جوامع دانشجویی وجود دارد.

۷- فرصت گرفتن دیپلم‌های دوگانه

در سال ۲۰۰۳، روسیه بیانیه بولونیا را امضا کرد و چندین تعهد را به عنوان بخشی از ایجاد فضای مشترک آموزشی کشورهای شرکت‌کننده بر عهده گرفت. مدرک دانشگاه‌های روسیه در اکثر کشورها به رسمیت شناخته شده است.

این روند با توافقنامه‌های بین دولتی روسیه با بیش از ۶۰ کشور از جمله فنلاند، اسپانیا، کوبا، هند، ویتنام، چین، ونزوئلا و نامیبیا تسهیل می‌شود، در حالی که در ژوئن سال ۲۰۱۵ این سند توسط فرانسه، در اکتبر و نوامبر سال ۲۰۱۶ توسط قبرس و مالت و در ماه مه و اکتبر سال ۲۰۱۹توسط ازبکستان و کامبوج امضاء شد.

علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه‌های روسیه برنامه‌های مشترکی را با دانشگاه‌های خارجی اجرا می‌کنند و برای فارغ‌التحصیلان خود دو مدرک دیپلم صادر می‌کنند. به عبارت دیگر، با تحصیل در روسیه می‌توانید یک دیپلم روسی و یک دیپلم از دانشگاه‌های اروپایی دریافت کنید.

۸- نوآوری و تحقیقات در روسیه پویا و خوب است و به شدت در اولویت قرار دارد.

گرچه ممکن است کلمه روسیه در ابتدا ریاضت اقتصادی پس از جنگ سرد را به ذهن متبادر کند، اما از آن زمان تاکنون این کشور مسیری بسیار طولانی را طی کرده است. نه تنها بسیاری از امکانات آن پیشرفته هستند، بلکه به همکاری‌های بین‌المللی نیز امتیاز بالایی می‌دهند.

اگر به دنبال یک تجربه بین‌المللی واقعاً جهانی و برتر هستید، ممکن است این فرصت در کشور روسیه در انتظار شما باشد.

۹- انواع مطالعات دانشگاهی

مزایای تحصیل در روسیه - انواع مطالعات دانشگاهی

تحصیل در روسیه این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا طیف گسترده‌ای از رشته‌های جالب را مطالعه کنند. روسیه مقصد مناسبی برای دانشجویان علاقه‌مند به هنر است، زیرا این کشور از نظر تاریخی به خاطر برتری در ادبیات، باله، نقاشی و موسیقی کلاسیک شناخته شده است.

دانشجویان بین‌المللی در روسیه که در رشته ادبیات تحصیل می‌کنند، فرصت مطالعه‌ی برخی از مشهورترین نویسندگان جهان مانند الکساندر پوشکین، فیودور داستایوسکی، آنتون چخوف و لئو تولستوی را در کشور خود این نویسندگان دارند.

دانش‌آموزانی که درباره‌ی تحصیل در روسیه تردید دارند ممکن است به دنیای موسیقی و رقص این کشور نیز جلب شوند. دانشجویانی که در روسیه تحصیل می‌کنند فرصت‌های بسیاری برای تجربه کردن و قدردانی از آثار برخی از مشهورترین آهنگسازان موسیقی کلاسیک در جهان مانند چایکوفسکی، راخمانینوف و استراوینسکی را خواهند داشت. بعلاوه، باله بولشوی هنوز هم کارهای کلاسیک و معاصر بسیاری را اجرا می‌کند که برخی از آنها توسط رقصنده‌های مشهور روسی مانند رودولف نوریه اف و میخائیل باریشنیکوف اجرا شده است.

یکی دیگر از حیطه‌های محبوب تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی در روسیه، مطالعات زبان روسی است، زیرا روسیه تنها مقصد در جهان برای غوطه‌وری کامل زبان است. تحصیل در روسیه فرصت مناسبی برای دانشجویانی است که علاقه‌مند به یادگیری زبان روسی هستند، به ویژه کسانی که موسسات کشور خودشان دوره‌هایی به این زبان ارائه نمی‌دهند.

دانشجویان رشته تاریخ که در روسیه تحصیل می‌کنند متوجه می‌شوند که مکان‌های بهتر برای مطالعه‌ی این رشته بسیار اندک است. روسیه دارای میدان سرخ در مسکو و همچنین کرملین است که میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شوند. برخی از مشهورترین بدنام‌ترین شخصیت‌های تاریخی روسیه را خانه‌ی خود خوانده‌اند. روسیه غنی از تاریخ فرهنگی است و برای دانشجویان علاقه‌مند به مطالعه‌ی تاریخ بسیار مناسب است.

۱۰- پردیس‌ها و خوابگاه‌های راحت و مجهز

از دیگر مزایای تحصیل در روسیه امکانات تحصیلی، دانشگاه‌های روسیه است که با بسیاری از دانشگاه‌های غرب مطابقت دارند. تجهیزات سطح بالا برای آزمایشگاه‌ها، مراکز علمی و امکانات مطالعاتی امروزه واقعیت زندگی دانشجویی است. اکثر دانشگاه‌های روسیه هزینه‌های نسبتاً کمی برای خوابگاه‌های خود دریافت می‌کنند (برای مشاهده جزئیات بیشتر، به بخش «اقامتگاه» مراجعه کنید).

۱۱- مناطق اقلیمی مختلف

روسیه کشوری پهناور است که در آن می‌توانید نه تنها یک دوره تحصیل یا دانشگاه بلکه حتی اقلیم دلخواه خود را انتخاب کنید – از اقلیم قاره‌ای متوسط ​​در قسمت اروپایی این کشور تا سواحل نیمه گرمسیری دریای سیاه قفقاز و جنوب کریمه. (برای مشاهده جزئیات بیشتر، به بخش «اقلیم» مراجعه کنید).

۱۲- فرهنگ خیره‌کننده

بیشتر مردم، فرهنگ روسیه را با این کشور پیوند می‌دهند و روس‌ها به درستی به آن افتخار می‌کنند. جمعیت روسیه بیش از ۱۶۰ گروه قومی مختلف است که به بیش از ۱۰۰ زبان مختلف صحبت می‌کنند. زبان رسمی این کشور روسی است که اکثریت مردم به آن صحبت می‌کنند، اما زبان‌های معروف دیگر شامل تاتاری و اوکراینی است.

دانش‌آموزانی که در مورد تحصیل در روسیه تردید دارند، به سمت محیط فرهنگی غنی که توسط جمعیت فوق‌العاده متنوعِ روسیه ایجاد شده، جلب می‌شوند.

روسیه بسیاری از نویسندگان، شاعران، فیلسوفان، آهنگسازان، هنرمندان و موسیقیدانان بزرگ را به جهانیان هدیه داده است: لئو تولستوی، آنتون چخوف، فئودور داستایفسکی، نیکولای رریخ، سرگئی رخمانینوف، بوریس پاسترناک، پیوتر چایکوفسکی، سرگئی آیزنشتاین، مستیسلاو روستروپوویچ … در رشته‌های ادبیات، باله، موسیقی کلاسیک، معماری، نقاشی، تئاتر و سینما: به این ترتیب روسیه قلب مردم جهان را به دست می‌آورد.

شهرهای روسیه امروز مراکز زندگی فرهنگی هستند، جایی که نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها، کنسرت‌ها، نمایش‌ها، اجراها و سایر رویدادهای فرهنگی و سرگرمی در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

۱۳- ورزش‌ها

روسیه کشوری مملو از علاقه‌مندان به ورزش است که برخی از بزرگترین ورزشکاران را به جهانیان هدیه داده است: ایرینا رودنینا، ویاچسلاو ترتیاک، ماریا شاراپووا، اوگنی پلوشچنکو، الکساندر اووچکین، النا ایسینبائوا، الکساندر پووتکین و غیره. بیش از ۶۰٪ از ساکنان و ۷۱٪ دانشجویان در روسیه به ورزش مشغول هستند. امکانات ورزشی شامل ۷۰،۰۰۰ سالن بدنسازی، ۱۴۰،۰۰۰ زمین ورزشی و ۴۸۰۰ استخر است که برای همه قابل دسترسی است.

دانشگاه‌های روسیه به طور معمول امکانات ورزشی خاص خود را دارند و از موقعیت خوبی برخوردارند تا فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای مشارکت در ورزش را به دانشجویان ارائه دهند.

تیم‌های ورزشی در دانشگاه‌ها تشکیل می‌شوند و بسیاری از آنها برنده مسابقات معتبر از جمله یونیورسیاد هستند. این کشور در موارد مختلف میزبان رویدادهای ورزشی بین‌المللی بوده است.

در سال ۲۰۱۴، این مسابقات میزبان بازی‌های المپیک زمستانی در سوچی و یک مسابقه فرمول ۱ بود. جام جهانی فیفا در سال ۲۰۱۸ برگزار شد، یونیورسیاد زمستانی ۲۰۲۰ رویداد مهم بعدی در تقویم بود. چهار مسابقه یوفا یورو ۲۰۲۰، مسابقات قهرمانی جهان هاکی با توپ و المپیاد جهانی شطرنج در سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شوند. در سال ۲۰۲۳، اکاترینبورگ میزبان یونیورسیاد جهانی تابستان خواهد بود.

۱۴- مزایای دانشجویی

 از جمله مزایای تحصیل در روسیه این است که دانشجویان در روسیه طیف وسیعی از تخفیف (بیشتر «مزایای دانشجویی») از جمله مسافرت با وسایل نقلیه عمومی، بازدید از موزه‌ها، کتابخانه‌ها، تئاترها، سالن‌های کنسرت، پارک‌ها و سایر امکانات عمومی و سرگرمی را دارند.

۱۵- زندگی دانشجویی هیجان‌انگیز

دانشجویان در روسیه هرگز کاری برای انجام دادن بعد از کلاس ندارند. آنها در مسابقات ورزشی، رقابت‌ها، جشنواره‌های دانشجویی و سایر رویدادهای تفریحی شرکت می‌کنند. دانشگاه‌ها تئاترهای دانشجویی، تیم‌های ورزشی، انجمن‌های داوطلب و تیم‌های دانشجویی خود را دارند.

یک خلاقیت منحصر به فرد برای دانشجویان روسی، بازی‌های طنز KVN (Club of the Merry and the Quick-Witted) است: بهترین تیم‌های KVN دانشگاه در یک مسابقه تلویزیونی پخش شده از یک کانال تلویزیونی مرکزی روسیه شرکت می‌کنند.

۱۶- سفر در طول سال

تئاتر بولشوی، گالری ترتیاکوف، موزه هنرهای زیبای پوشکین، ارمیتاژ و کلیسای جامع سنت ایزاک از دیدنی‌های فرهنگی روسیه هستند که در سراسر جهان شناخته شده‌اند و هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به خود جلب می‌کند. با این حال، این فقط نوک کوه یخ در لیست چیزهایی است که ارزش دیدن دارد. ۳۰ مکان فرهنگی روسیه در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

علاوه بر كرملین و میدان سرخ، فهرست عبارت است از یونسكو بناهای تاریخی نووگورود، سوزدال، ولادیمیر، صومعه مقدس ترینیتی سنت سرگیوس، دریاچه بایكال، آتشفشان‌های كامچاتكا، كوه‌های طلایی آلتای، صومعه نوودویچی، نواره کورونی و غیره. بسیاری از دانشگاه‌ها سفرهایی را برای دانشجویان ترتیب می‌دهند. انتخاب تقریباً بی‌پایان است: از حلقه طلایی که در ۸ شهر باستانی روسیه قرار دارد تا سفر در مسیر افسانه‌ای راه آهن ترانس سیبری.

۱۷- مکان شگفت‌انگیزی برای زندگی است.

مزایای تحصیل در روسیه - مکان شگفت‌انگیزی برای زندگی است.

از معماری باشکوه و تاریخ افسانه‌ای آن گرفته تا فرهنگ پر جنب و جوش و زندگی شبانه‌ی خیره‌کننده، دیدن، انجام دادن و کشف کردن در روسیه پایان ندارد. دوستداران هنر و علاقه‌مندان به ورزش به همان اندازه می‌توانند عشق‌های زیادی در روسیه پیدا کنند.

در حالی که دانشگاه میزبان شما مطمئناً فعالیت‌های زیادی برای مشغول نگه داشتن شما خواهد داشت، سفر در سراسر کشور تجربه‌ای گسترده را ارائه می‌دهد.

روسیه نه تنها دارای مناطق اقلیمی مختلفی است، بلکه 26 مکان میراث جهانی یونسکو را شامل می‌شود، از جمله میدان سرخ، کرملین، کوه‌های طلایی آلتای، دریاچه بایکال، صومعه مقدس ترینیتی سنت سرجیوس و بسیاری دیگر . بسیاری از دانشگاه‌های روسیه حتی سفرهای دانشجویی به این مکان‌های دیدنی را ترتیب می‌دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.