شرط معدل برای تحصیل در روسیه

زندگی دانشجویی در روسیه-روسانا
زندگی دانشجویی در روسیه
دسامبر 27, 2021
آزمون ورودی دانشگاه های روسیه-روسانا
آزمون ورودی دانشگاه های روسیه
ژانویه 2, 2022

شرط معدل برای تحصیل در روسیه

شرط معدل برای تحصیل در روسیه-روسانا

اگرچه افرادی که قصد تحصیل در روسیه را دارند بدون نیاز به ارائه مدرک زبان می‌توانند در این کشور تحصیل کنند اما برای اخذ پذیرش شرط معدل وجود دارد. ممکن است با شنیدن عبارت «شرط معدل در روسیه» گمان کنید امکان تحصیل در این کشور برای افراد با معدل پایین وجود ندارد.

این تصور اشتباه است بنابراین افرادی که معدل خوبی ندارند نباید برای اخذ پذیرش تحصیلی و هزینه تحصیل پزشکی در روسیه ناامید شوند.

در واقع تمامی دانشگاه‌های روسیه شرایط و موقعیت‌های مناسبی برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم ساخته‌اند. در نتیجه همه متقاضیان امکان تحصیل در مقاطع و رشته‌های مختلف را دارند. اگر معدل یکی از دغدغه‌های شما برای تحصیل در روسیه است دیگر نیازی به نگرانی نیست. چرا که در این مقاله با بررسی کامل شرط معدل در روسیه برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه از نگرانی شما می‌کاهیم.در ادامه با موسسه اعزام دانشجو روسانا مرکز مهاجرت تحصیلی به روسیه همراه باشید.

شرط معدل برای تحصیل در روسیه 2022

اگر شما هم مانند هزاران نفر دیگر متقاضی تحصیل در روسیه هستید لازم است بدانید که هنگام اخذ پذیرش از دانشگاه‌های روسیه، مانند دانشگاه دوستی ملل سن پترزبورگ ارائه معدل آخرین مدرک تحصیلی الزامی است.

برای مثال برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌ روسیه ارائه معدل دیپلم و برای تحصیل در کارشناسی ارشد اقدامات ارائه معدل دوره کارشناسی الزامی است. اگر معدل خوبی دارید موقعیت‌های عالی در انتظار شما است. اما اگر معدل پایینی دارید باید از روش‌های دیگر برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنید.

اگرچه شرط معدل در روسیه برقرار است اما نمره معینی برای تحصیل معین نشده است. از این رو برای آگاهی از نمره معدل مورد نیاز باید به سایت دانشگاه مقصد خود مراجعه نمایید.

شرط معدل برای تحصیل در روسیه-روسانا

شرط معدل برای تحصیل در روسیه

سیستم ۵ نقطه یک سیستم آموزشی مختص روسیه می‌باشد که در آن به دانشجویان نمره‌ای بین ۱ تا ۵ داده می‌شود. همانطور که مشخص است عدد ۱ کم‌ترین نمره و عدد ۵ بیشترین و بهترین نمره در این سیستم آموزشی است. این سیستم برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌خواهند مهاجرت تحصیلی به روسیه داشته باشند. 

همانطور که گفتیم عدد ۱ کم‌ترین رتبه در این سیستم و افرادی اعطا می‌شود که موفق به شرکت در امتحان پایانی نشده‌اند. دانشجویانی که این رتبه را دریافت می‌کنند، به احتمال زیاد نمی‌توانند در روسیه به تحصیل خود ادامه دهند. عدد ۲ در میان این رتبه‌ها یعنی رضایت نداشتن از وضعیت تحصیلی فرد و این عدد به کسانی اعطا می‌شود که اطلاعات و دانش کافی در زمینه تحصیلی مورد نظر ندارند. 

رتبه ۳ برای دانشجویانی است که فقط موفق به پاس کردن درس شده‌اند. همچنین این عدد حداقل رتبه برای قبولی در این سیستم آموزشی است. رتبه ۴ یعنی دانشجو درس را به خوبی یاد گرفته است.

همچنین اطلاعات و دانش فرد در زمینه تحصیلی قابل قبول است. همانطور که اشاره کردیم رتبه ۵ بالاترین نمره برای گذراندن یک درس محسوب می‌شود. معمولا افرادی که این نمره را دریافت می‌کنند موفق به دریافت بورسیه می‌شوند. لازم به ذکر است که این سیستم در دانشگاه‌ها و توسط اساتید مختلف به شکل‌های متفاوتی اجرا می‌شود. 

حداقل معدل و رزومه مورد نیاز برای تحصیل

شرط معدل، قبولی در آزمون و مصاحبه ۳ شرط اصلی برای پذیرش در اکثریت دانشگاه‌های روسیه است. مهم‌ترین شرط برای افراد متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس و رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی تسلط کافی به زبان روسی و شرکت در آزمون EGE می‌باشد.

در صورت عدم تسلط متقاضیان به زبان روسی شرکت در دوره یکساله زبان روسی برای آنها الزامی است. در این دوره یکساله متقاضی برای شرکت در آزمون EGE آمادگی لازم را کسب می‌نماید. از آنجا که مقاطع بالاتر به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شوند متقاضیان نیازی به تسلط کافی روی زبان روسی نخواهد بود.

اکنون قصد داریم با بررسی شرط معدل در روسیه ببینیم کدام دسته از متقاضیان برای اخذ پذیرش تحصیلی شانس بیشتری دارند. لازم است بدانید که ارزیابی تحصیلی در روسیه بر اساس رتبه‌های متفاوت انجام می‌شود. از این رو اگرچه معدل بالا نوعی امتیاز محسوب می‌شود اما تنها راه اخذ پذیرش نیست.

به اینگونه که متقاضیانی که معدل دیپلم آنها بالای ۱۵ است بدون هیچگونه محدودیتی می‌توانند در روسیه تحصیل کنند. اما اگر معدل دیپلم کمتر از ۱۵ باشد می‌توان از طریق ایجاد یک رزومه علمی قوی برای تحصیل در روسیه اقدام نمایند.

سیستم رتبه در روسیه 

در قسمت قبل شرط معدل برای تحصیل در روسیه را بررسی کردیم. در این قیمت می‌خواهیم سیستم رتبه را تجزیه و تحلیل کنیم. همانطور که گفتیم در روسیه از سیستم ۵ نقطه برای رتبه بندی استفاده می‌شود.

نمره ۱ کم‌ترین و نمره ۵ بیشترین ارزش را داشت. همینطور دریافتیم که نمره‌های بالای ۳ برای اساتید قابل قبول می‌باشد. نمره ۱ برای دانشجویانی است که در امتحان شرکت نکرده‌اند، همچنین دانشجویانی که از نظر درسی بسیار ضعیف هستند نیز این نمره را دریافت می‌کنند.

برای مثال دانشجویی در یک درس نمره ۳ می‌گیرد و دانشجوی دیگری در همان درس اما در دانشگاهی دیگر نمره ۵ دریافت می‌کند. در اینجا باید سطح امتیازات و آزمون را سنجید تا موقعیت کلی تحصیلی فرد به درستی مشخص شود. 

سیستم رتبه در روسیه -روسانا

شرط معدل برای تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی

افرادی که معدل مدرک دیپلم آن‌ها کم‌تر از ۱۰ باشد امکان دریافت پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های روسیه را ندارند، این در شرایطی است که فرد مایل به شرکت در آزمون ورودی نباشد.

اگر این افراد با شرکت در آزمون ورودی نمره قابل قبولی را دریافت کنند احتمالا بتوانند از یکی از دانشگاه‌های روسیه پذیرش بگیرند. اصولا افراد با معدل بالای ۱۸ می‌توانند به راحتی برای دریافت پذیرش اقدام کنند. 

شرط معدل برای تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی-روسانا

شرط معدل برای تحصیل در روسیه برای مقطع کارشناسی ارشد

اگر معدل کارشناسی متقاضی پایین و معدل دیپلم وی بالا باشد باید با ارائه رزومه تحصیلی کامل و قوی ثابت کند که انگیزه زیادی برای ادامه تحصیل در روسیه را دارد. اما متقاضیانی که معدل کارشناسی آن‌ها بالا است می‌توانند با خیال راحت اقدام به دریافت پذیرش نمایند. 

شرط معدل برای تحصیل در روسیه برای مقطع دکترا

برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور روسیه معدل اهمیت خاصی ندارد اما داشتن رزومه علمی قوی و کامل می‌تواند به شما برای دریافت پذیرش کمک کند. این رزومه باید حاوی اطلاعاتی باشد که سطح علمی فرد را نشان دهد. لازم به ذکر است برای مقطع دکترا معدل فرد باید قابل قبول باشد یعنی افرادی که معدل نه خیلی بالا و نه خیلی پایین دارند، امکان دریافت بورسیه تحصیلی را خواهند داشت. 

شرط معدل برای تحصیل در روسیه برای مقطع دکترا-روسانا

 معدل پایین برای تحصیل در روسیه

افرادی که معدل پایین دارند باید دانشگاه‌هایی را برای دریافت پذیرش انتخاب کنند که شرط معدل ندارند اما شرایط و رویکرد تحصیل شما باید کاملا برای دانشگاه مشخص باشد.

در مجموع معدل پایین برای دریافت پذیرش کمی ریسک دارد. اما همانطور که گفتیم بعضی از دانشگاه‌ها رزومه تحصیلی کامل و قوی را به معدل بالا ترجیح می‌دهند. که پیشنهاد ما برای متقاضیان با معدل پایین این نوع داشنگاه‌ها هستند.  

 معدل پایین برای تحصیل در روسیه-روسانانتیجه گیری

اگر قصد مهاجرت دارید بهتر است هدف و مقصد خود را به درستی انتخاب کنید. روسیه یکی از کشورهایی است که به دلیل عدم نیاز به مدرک زبان، نداشتن شرایط سنی، سهولت در اخذ ویزای تحصیلی و … دانشجویان زیادی را می‌پذیرد.

علاوه بر این قوانین مربوط به شرط معدل در روسیه در مقایسه با قبل آسان‌تر شده است. در نتیجه متقاضیان با معدل زیر ۱۵ نیز می‌تواند از روش‌های مختلف مانند ارائه رزومه تحصیلی قدرتمند برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه اقدام نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.