شرایط پذیرش از دانشگاه های روسیه

حصیل در روسیه بدون مدرک زبان-روسانا
تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان 
فوریه 19, 2022
تحصیل ذر روسیه با مدرک دیپلم-روسانا
تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم
فوریه 19, 2022

شرایط پذیرش از دانشگاه های روسیه

پذیرش از دانشگاه های روسیه-روسانا

پذیرش از دانشگاه های روسیه چگونه امکان پذیر است؟ ورود به دانشگاه های روسیه به عوامل مختلفی مانند نوع دانشگاه، برنامه تحصیلی که نیاز دارید، نمرات قبلی، نتایج آزمون ورودی و مصاحبه بستگی دارد. موارد نام برده شده تنها جز عوامل اصلی تعیین کننده پذیرش از دانشگاه های روسیه است.

علاوه براین موارد، ممکن است عوامل دیگری وجود داشته باشد که پیش‌بینی شان بسیار دشوار است. زیرا برخی شرایط تنها هنگام قرار گرفتن در موقعیت اخذ ویزا و دریافت بورسیه اتفاق می افتند و تازه متوجه آنها می شوید. موسسه اعزام دانشجو روسانا در این زمینه به شما کمک میکند.

کشور روسیه به عنوان بزرگترین کشور دنیا شناخته می شود که بیشتر مناطق آن در کوه های مرتفع قرار گرفته است و از لحاظ گردشگری و فرهنگی یک نوع قابل توجه در دنیا شناخته می شود. این کشور به دنبال راهکاری است که نظام آموزشی عالی خود را به صورت بین‌المللی در اختیار علاقه مندان تحصیل قرار دارد و با دریافت پیشنهادات سرمایه گذاران ر در تلاش است دانشگاه های خود را افزایش و توسعه دهد.

از آنجا که پیشینه آموزشی این کشور بسیار قوی است؛ افراد زیادی دوست دارند از شرایط تحصیلی و اقامتی آن مانند اخذ پذیرش پزشکی در روسیه استفاده کنند و با کمک این کشور در تخصص های مختلف اعم از مهندسی و علوم انسانی فعالیت کنند.

حال  اگر شما دوست دارید با شرایط پذیرش از دانشگاه های روسیه آشنا شوید، در این مطلب همراه ما باشید.

نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه های روسیه

نحوه درخواست پذیرش دانشگاه های روسیه  و ویزای روسیه طی ۵ مرحله انجام می‌شود:

اولین مرحله: برنامه و دانشگاه را انتخاب کنید.

دومین مرحله: درباره تامین مالی و بورس تحصیلی اطلاعات کسب کنید.

سومین مرحله: اسناد خود را آماده کنید.

چهارمین مرحله: در شرایط انتخابی و رقابتی قرار بگیرید.

پنجمین مرحله: دعوت نامه را دریافت کنید و برای ویزای دانشجویی اقدام نمایید.

نحوه درخواست پذیرش-روسانا

شرایط پذیرش دانشگاه های روسیه  از جمله دانشگاه دوستی ملل روسیه به گونه ای است که دانشجویان برای آینده خود طیف وسیعی از گزینه‌ها را دارند و با متنوع ترین انتخاب ها روبه رو هستند؛ از ریاضات ریاضیات و علوم تربیتی گرفته تا نمایشنامه ها و … دانشجویان می توانند در هر زمینه ای فعالیت داشته باشند و برای دریافت هر مدرکی شامل لیسانس، تخصصی، کارشناسی ارشد، دکترا و آموزش‌های حرفه‌ای و پیشرفته شغلی در این کشور حضور پیدا کنند. همچنین در کنار آن، زبان روسی را یاد بگیرند و از بورسیه تحصیلی روسیه نیز بهره مند شوند.

دریافت دعوت نامه تحصیلی

دریافت دعوت‌نامه تحصیلی روسیه توسط وزارت امور خارجه روسیه و اداره کل امور مهاجرت وزارت کشور صادر می‌شود. شما با حضور در انتخابات رقابتی، سهمیه یا جایگاه خود را در یکی از دانشگاه های روسیه به دست می‌آورند و دعوت نامه خود را به دستور وزارت امور خارجه روسیه دریافت می‌کنید.

در پی این دعوتنامه، شماره شش رقمی به آنها داده می‌شود. هنگام ارسال درخواست ویزا این شماره بسیار اهمیت دارد.

اگر جایگاه خود را در دانشگاه از این طریق یک روش استاندارد کسب کنید یا جزء دانشجویان شهریه باشید، دعوت نامه توسط دانشگاه ارسال می شود. دقت کنید برای ارسال یا درخواست ویزا حتما به دعوت نامه اصلی نیاز دارید.

اکثر دانشجویان بین المللی که دوست دارند در روسیه تحصیل کنند، به پاسپورت و ویزا نیاز دارند. اما برخی متقاضیان از کشورهایی مانند آذربایجان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ارمنستان و ازبکستان نیاز به داشتن ویزا ندارند.

البته برای این دسته از افراد اقامت بدون ویزا تنها یک الی سه ماه امکان پذیر است. پس تمام دانشجویان ترجیح می دهند، ویزا دریافت کنند

نحوه دریافت ویزا تنها از طریق سفارت روسیه در کشور محل اقامت شما دریافت می شود که برای کسب اطلاعات بیشتر باید به وزارت امور خارجه روسیه مراجعه کنید

دریافت دعوت نامه تحصیلی-روسانا

مدارک دریافت ویزا

مدارک دریافت ویزا برای پذیرش از دانشگاه های روسیه به حوزه مورد نظر تحصیلی و سطح تحصیلات شما بستگی دارد. اما معمولاً شامل مدارک گفته شده در موارد زیر است:

برنامه اولیه:

 • کپی و سند جزئیات تمام تحصیلات شما (مانند دیپلم و ریز نمرات)
 •     فهرست موضوعات مورد مطالعه و همراه با ترجمه (ترجمه به روسی)
 •     کپی شناسنامه
 •     فرم طرح تکمیل شده توسط دانشگاه صادر می‌شود.
 •     عکس

تمام مدارک باید به زبان روسی ترجمه شود و در بخش کنسولی سفارت و یا به صورت محضری تایید شده باشد. شما می توانید لیست کامل مدارک و مراحل صدور گواهیانه را از دانشگاه مربوطه دریافت کنید.

اخذ ویزا

اخذ ویزا برای پذیرش در دانشگاه های روسیه جز اقدامات بسیار مهم است. در واقع در کنار ارائه مدارکی که هویت شما را اثبات می‌کند، ارائه ویزای دانشجویی باید انجام شود. شرایط اخذ بورسیه برای تحصیل دارای چندین مرحله است که جدی ترین مرحله آن، ارائه مدارک تحصیلی و جلب نظر استادهای مشاوره می باشد. ارائه مقاله های بین المللی هم می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد و روند اخذا ویزا را راحت تر کند.

همچنین ویزای دانشجویی فقط با کسب اصل دعوت نامه رسمی تحصیلی توسط سازمان امور مهاجرتی روسیه توسط سرکنسولگری دریافت می شود که پس از دریافت دعوت نامه برای درخواست ویزا باید مدارک زیر را تکمیل کنید:

 • گذرنامه
 • عکس
 • دعوت نامه اصلی تحصیلی
 • گواهی سلامت پزشکی
 •     نتیجه آزمایش HIV و هپاتیت
 •     گواهی تکمیلی تحصیلات دور متوسطه

ثبت نام در دانشگاه

ثبت نام دانشگاه روسیه آخرین مرحله شرایط پذیرش دانشگاه های روسیه است. در این مرحله تنها کافی است مدارک مورد نیاز را ارائه دهید:

 • مدارک مانند پاسپورت
 •     گواهینامه تکمیلی دوره های آموزشی
 •     فرم های درخواستی تکمیل شده برای ورود به روسیه و پذیرفته شدن در دانشگاه
 •     گذرنامه و ویزا
 •     کارت مهاجرت
 •     گواهی نامه سلامت پزشکی (نشان دهنده منع مصرف مواد برای تحصیل در روسیه)
 •     نتایج آزمایش HIV و هپاتیت
 •     عکس

ثبت نام در دانشگاه روسیه-روسانا

نتیجه گیری

 توجه داشته باشید دانشگاه های روسیه در طول سال درخواست های زیادی دریافت می‌کنند. بنابراین برای تحصیل، عاقلانه تصمیم بگیرید و سعی کنید در بهترین فرصت، مدارک مورد نیاز و مدارک تحصیلی خود را قبل از به پایان رسیدن مهلت ارسال کنید تا از تاخیر و و عدم موفقیت در زمینه اخذ پذیرش پشیمان نشوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.