تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان 

علت علاقه دانشجویان برای تحصیل پزشکی در روسیه چیست؟
علت علاقه دانشجویان برای تحصیل پزشکی در روسیه چیست؟
فوریه 18, 2022
پذیرش از دانشگاه های روسیه-روسانا
شرایط پذیرش از دانشگاه های روسیه
فوریه 19, 2022

تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان 

حصیل در روسیه بدون مدرک زبان-روسانا

تحصیل د روسیه بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است.روسیه در قاره اروپا واقع شده و یکی از مقاصد اصلی دانشجویانی است که قصد تحصیل با هزینه کمتر در دانشگاه های معتبر را دارند.

برای تحصیل در روسیه، همیشه نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارید. بسیاری از دانشگاه های معتبر این کشور، شرط ارائه مدرک زبان را برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه حذف کرده‌اند. در ادامه موسسه اعزام دانشجو روسانا همراه باشید.

یکی از مزایای تحصیل در کشور روسیه، پایین بودن هزینه های زندگی و خورد و خوراک نسبت به سایر کشور های اروپایی است. هزینه زندگی در این کشور، به طور متوسط حداقل یک سوم کشور های اروپایی است.

همچنین، شهریه دانشگاه های روسیه نیز به مراتب کمتر از دانشگاه های سایر کشور های اروپایی است. با اینکه شهریه دانشگاه های روسیه کمتر است، اما کیفیت آموزش در آن‌ها بسیار بالا است و مدارکی که ارائه می‌کنند نیز در اکثر کشور های دیگر معتبر و شناخته شده است.

اگر علاقه مند به تحصیل در این کشور سرد و برفی هستید و مدرک زبان معتبر به همراه ندارید، از شما دعوت می‌کنیم ادامه این صفحه را با ما همراه باشید.

تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان

یکی از ویژگی های خوب تحصیل در روسیه این است که برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه، نیاز به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت. با این حال، می‌بایست به یکی از زبان های روسی یا انگلیسی مسلط باشید.

با این حال، برای تحصیل در برخی از رشته های مقطع دکتری، بعضی از دانشگاه‌ها ارائه مدرک زبان را الزامی ‌می‌دانند. مسلط بودن به زبان هایی مانند انگلیسی یا روسی در این کشور، به تعامل و یادگیری بهتر شما نیز کمک می‌کند. حتی بلد بودن زبان روسی در حد رفع نیاز های روزمره، به شما کمک می‌کند در طول اقامتتان در این کشور، از امکانات و خدمات بیشتری استفاده کنید.

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اروپایی یا آمریکایی، می‌بایست نمره قبولی مدرک زبان IELTS را کسب کنید و آن را ارئه دهید. اما در دانشگاه های روسیه، همین که بتوانید در حد قابل قبولی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و مصاحبه را به خوبی پشت سر بگذارید، کافی است.

در ادامه، شما برای تحصیل به زبان روسی، باید به این زبان به خوبی مسلط باشید و مدرک زبان روسی را کسب کنید. در صورتی که به زبان های روسی یا انگلیسی مسلط نیستید، دانشگاه یه دوره 9 ماهه زبان روسی برای شما برگزار می‌کند تا پس از یادگیری این زبان، تحصیل خود را شروع کنید.

در حال حاضر، در کشور روسیه برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، 170 برنامه تحصیلی مختلف ارائه می‌شود. تمامی ‌این برنامه های تحصیلی به زبان های انگلیسی یا روسی تدریس می‌شوند.

اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید یا نخواستید که مدرک زبان انگلیسی خود را اخذ نمایید، و قصد تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی را دارید، روسیه گزینه مناسبی برای شماست. از آنجایی که مدارک دانشگاه های روسیه معتبر هستند، پس از تحصیل، می‌توانید با استفاده از مدرک دانشگاهی خود، در بسیاری از دانشگاه های کشور های اروپایی دیگر مشغول به ادامه تحصیل شوید و یا به دنبال شغل رویایی خود باشید.

تحصیل در روسیه بدون نیاز به مدرک زبان-روسانا

شرایط پذیرش در روسیه بدون مدرک زبان

قبل ازین که درخواست خود را ارائه دهید، بهتر است از وجود و دسترسی تمام مدارک مورد نیاز، اطمینان داشته باشید. این مدارک عبارتند از:

 •       مدرک دیپلم متوسطه به همراه ترجمه رسمی ‌آن که به زبان روسی انجام شده؛
 •       فرم درخواست (مشخصات خواسته شده را پر کنید)؛
 •       مدرک اصل یا کپی برابر اصل ریز نمرات مدرک تحصیلی گذشته به همراه ترجمه آن به زبان روسی؛
 •       تاییدیه معادل سازی مدارک تحصیلی برای آن دسته از مدارکی که خارج از فدراسیون روسیه هستند؛
 •       گواهی پزشکی سلامت از مراجعی که مورد تایید MSU هستند؛
 •       نتیجه آزمایش بیماری HIV و AIDS؛
 •       به همراه داشتن پاسپورت معتبر؛
 •       6 الی 8 قطعه عکس 3 در 4؛
 •       در صورتی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، می‌بایست مدرک حداقل نمره 6.5 برای آزمون IELTS و حداقل نمره 80 برای آزمون TOEFL IB    T را ارائه کنید. دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان روسی را دارند، باید نمره قبولی زبان روسی را اخذ و ارائه نمایند.
 •       کسب حداقل نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مانند دانشگاه فدرال کازان.

هزینه تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان

هزینه تحصیل در روسیه به نسبت تحصیل در کشور های اروپایی دیگر، بسیار مقرون به صرفه‌تر است. شهریه سالانه تحصیل در دانشگاه های روسیه، بر حسب رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است اما به طور کلی، از 123500 تا 715000 روبل (معادل 2000 تا 5000 دلار) متغیر است.

علاوه بر شهریه، باید هزینه های زندگی دانشجویی را نیز مد نظر قرار دهید. به طور متوسط، میانگین هزینه های زندگی در شهر مسکو برای یک ماه، چیزی حدود 20180 روبل می‌باشد. هزینه های دیگر عبارتند از:

 •       گواهی پزشکی و آزمایش AIDS حدودا 4500 روبل؛
 •       هزینه اجاره اتاق در خوابگاه دانشجویی بین 4100 تا 13000 روبل؛
 •       بیمه پزشکی حدودا 8500 روبل؛
 •       هزینه های جانبی مانند غذا، پوشاک، خرید کتاب، رفت و آمد و … حدودا 20180 روبل؛

در صورتی که کمک هزینه و بورسیه های تحصیلی شامل حال شما نمی‌شود، تمام هزینه های تحصیل و اقامت تان را باید به صورت کامل یا اقساط بپردازید. در صورت داشتن بورسیه تحصیلی، دانشگاه بخشی یا تمام هزینه های تحصیل و اقامت شما را متقبل می‌شود.

برای آگاهی از شرایط بورسیه و دریافت کمک هزینه های تحصیلی، باید قوانین و اطلاعیه های هر دانشگاه را به صورت جداگانه بررسی کنید.

تحصیل در رشته های پزشکی روسیه 

کشور روسیه، در مقام نهم پر جمعیت‌ترین کشور جهان قرار دارد. شما می‌توانید برای اخذ پذیرش  تحصیل پزشکی در روسیه در برخی از دانشگاه های این کشور، بدون ارائه مدرک زبان، به تحصیل در برخی از رشته های خاص به زبان روسی بپردازید.

رشته پزشکی و دندانپزشکی جزو رشته هایی هستند که در برخی از دانشگاه‌ها، به زبان روسی تدریس می‌شوند. این دانشگاه‌ها رتبه علمی ‌بالایی دارند و در جوامع بین المللی شناخته شده هستند.

تحصیل در رشته های پزشکی روسیه  بدون مدرک زبان-روسانا

تحصیل در رشته های مختلف 

علاوه بر تحصیل در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی، می‌توانید در طیف وسیعی از رشته های مهندسی، هنر، زبان شناسی و…. به تحصیل به زبان روسی بپردازید.

هر کدام از این رشته‌ها، نیازمند کسب نمره خاصی در زبان روسی هستند. با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظرتان، می‌بایست شرایط و ضوابط هر دانشگاه را به طور جداگانه بررسی کنید و مدارک زبان روسی مورد نیاز را کسب نمایید.

تحصیل در رشته های مختلف بدون مدرک زبان در روسیه-روساناسخن پایانی

روسیه کشوری پهناور با آب و هوایی سرد است که اقشار و فرهنگ های مختلفی را در خود جای داده است. این کشور از نظر سطح دانشگاهی، در رتبه بالایی قرار دارد و کیفیت آموزش در آن، کمتر از کشور های دیگر اروپایی نیست.

به دلیل نزدیکی این کشور به ایران و هزینه های تحصیل و زندگی بسیار کمتری که نسبت به کشور های دیگر اروپایی دارد، دانشجویان زیادی روسیه را به عنوان کشور مقصد خود انتخاب می‌کنند. علاوه بر این، پس از اتمام تحصیل، با همراه داشتن مدرک دانشگاهی معتبر خود، می‌توانید در بسیاری از کشور های اروپایی مشغول به کار یا ادامه تحصیل شوید.

مهم‌ترین مزیت دانشگاه های این کشور این است که برخلاف دانشگاه های اروپایی یا آمریکایی، برای تحصیل، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارید.

اگر قصد تحصیل و اقامت در روسیه را دارید، می توانید با کمک موسسه اعزام دانشجو به روسیه روسانا، مطمعن‌ ترین و مناسبترین راه برای شروع تحصیل خود را پیدا کنید. ما به شما کمک می کنیم تا با خیالی آسوده، مسیر تحصیل را طی نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.