تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم

پذیرش از دانشگاه های روسیه-روسانا
شرایط پذیرش از دانشگاه های روسیه
فوریه 19, 2022
نحوه پذیرش دانشگاه روسیه در سال ۲۰۲۱
نحوه پذیرش دانشگاه روسیه در سال ۲۰۲۲
فوریه 19, 2022

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم

تحصیل ذر روسیه با مدرک دیپلم-روسانا

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم مزایای بسیاری دارد. یکی از پیشرفته‌ترین و توسعه یافته‌ترین کشور‌های دنیا بوده و افراد زیادی از سراسر جهان برای کار و تحصیل در روسیه این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می‌کنند.

استقرار باکیفیت‌ترین دانشگاه‌ها و هزینه پایین تحصیل نسبت به کشور‌های اروپایی، روسیه را نسبت به رقبایش تا حدودی متمایز نموده است.

برای اینکه بتوانید برای تحصیل در روسیه ویزا بگیرید، باید حداقل دارای مدرک دیپلم باشید.برخی از دانشگاه‌های این کشور برای ورود دانشجو آزمون ورودی را برگزار نمی‌کنند و شما با پرداخت هزینه تحصیل در روسیه می‌توانید در این کشور درس بخوانید و پیشرفت کنید.

برای اخذ ویزای تحصیلی محدودیت سنی وجود ندارد. پس از اخذ مدرک دیپلم می‌توانید در برترین دانشگاه‌های این کشور ادامه تحصیل دهید. برای اعزام دانشجو به روسیه با روسانا همراه باشید.

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم

شما می‌توانید به راحتی و در هر سنی که هستید، با مدرک دیپلم برای رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی اقدام به ویزای تحصیلی کنید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که باید حتماً دارای مدرک زبان روسی و یا انگلیسی معتبر باشند و بعد اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنند.

باید بگوییم که تحصیل پزشکی در روسیه نیاز به مدرک زبان ندارد و دانشگاه یا کالج مدنظر، دوره‌های زبان را برایتان برگزار می‌نماید. برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در روسیه باید دوره‌های پیش پزشکی را به مدت یکسال بگذرانید.

ولی در حالت کلی بهتر است که مسلط به زبان انگلیسی یا روسی باشید، چرا که قبل از ورود به دانشگاه شما نیاز دارید که با افراد تعامل داشته باشید.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس 4 سال بوده و دوره پزشکی نیز 6 ساله می‌باشد.دانشجویان بین‌المللی باید دوره یک ساله پیش پزشکی را نیز بگذرانند.

تحصیل در روسیه - روسانا

شرایط عمومی 

 •     حداقل سن 18 سال تمام
 •     داشتن مدرک دیپلم متوسطه دوره 12 ساله
 •     ارائه شناسنامه یا گواهی تولد
 •     حداقل معدل 16 برای تحصیل در برخی دانشگاه‌ها خصوصاً رشته‌های مهندسی الزامی می‌باشد
 •     نامه اخذ پذیرش تحصیلی
 •     عکس 3.5 در 4.5 سانتی‌متر
 •     تمکن مالی لازم برای پوشش دادن مخارج کلی زندگی و هزینه تحصیل در روسیه
 •     اخذ مدرک آیلتس با نمره‌ی 6 برای تحصیل در برخی رشته‌ها
 •     تسلط به زبان روسی برای شرکت در آزمون EGE
 •     داشتن گذرنامه و کپی آن
 •     پرداخت هزینه اپلای
 •     نداشتن مشکل سربازی برای آقایان
 •     گواهی سوء پیشینه
 •     برگه اثبات تست منفی HIV

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم برای رشته‌های پزشکی

 شما با داشتن مدرک دیپلم مرتبط می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی در رشته‌های پزشکی اقدام فرمایید.از شما آزمون ورودی گرفته نمی‌شود. ولی برخی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه دولتی نواسیبیرسک برای سنجش توانایی فرد آزمون زبان روسی یا انگلیسی را برگزار می‌نمایند. در صورت عدم برگزاری آزمون از همان ابتدا، دوره‌های زبان برای تسلط دانشجو برگزار می‌شود.

در رشته‌های زیر می‌توانید ادامه تحصیل دهید:

  پزشکی عمومی در دوره 6 ساله به زبان انگلیسی و دوره 7 ساله به زبان روسی (گذراندن یک سال برای دوره زبان)

 دندانپزشکی در دوره 5 ساله به زبان انگلیسی و دوره 6 ساله به زبان روسی (گذراندن یک سال برای دوره زبان)

 پزشکی ورزشی در دوره 6 ساله به زبان انگلیسی و دوره هفت ساله به زبان روسی (گذراندن یک سال برای دوره زبان)

نکته) یکی از ملزومات تحصیل در روسیه برای مقاطع پزشکی، کسب 50 درصد از نمرات دروس فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و زبان انگلیسی در دوره دبیرستان یا متوسطه است. به عبارتی شما باید حدنصاب نمره را باید بدست بیاورید.

اگر متقاضی بورس تحصیلی هستید، باید حتما نمرات بالایی داشته باشید.

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم برای رشته‌های پزشکی

بورسیه تحصیلی روسیه

بسیاری از افراد تمایل دارند که به صورت کاملاً رایگان و بدون پرداخت هزینه تحصیل در روسیه پزشکی بخوانند. باید بگوییم که چنین شرایطی وجود ندارد و فقط 80 درصد از هزینه‌های تحصیل دانشجویان نخبه پوشش داده می‌شود.

برنامه‌های تحصیلی کاملاً رایگان و بورسیه تحصیلی روسیه به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌گردد. دقت کنید که این برنامه‌ها بیشتر برای مقطع تحصیلی دکترا بوده و شانس کمی برای پذیرش کاملاً رایگان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خواهید داشت. برای مقاطع پزشکی نیز باید شرایط دانشگاه‌های ارائه‌کننده را در وب سایت‌شان مطالعه نمایید.

 •     هزینه تحصیل در روسیه نسبت به کشور‌های اروپایی بسیار پایین‌تر بوده و برای دانشجویان بین‌المللی و داخلی هیچ تمایزی در پرداخت شهریه در نظر گرفته نشده است.
 •     هزینه تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی بیشتر از زبان روسی می‌باشد.
 •     مدرک پزشکی کاملاً معتبر بوده و تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را دارا می‌باشد.

نکته) برای تحصیل در رشته‌های پزشکی باید دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه دولتی کازان را انتخاب نمایید که مورد تایید و پذیرش وزارت بهداشت ایران باشد. بر طبق آخرین برآورد‌های صورت گرفته از میزان سنجش و اعتبار دانشگاه‌ها، وزارت بهداشت ایران لیست دانشگاه‌های زیر را برای تحصیل دانشجویان ایرانی در مقاطع پزشکی تایید نموده است.

دانشگاه رودن

دانشگاه ایالتی

سن پترزبورگ

دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک دانشگاه ایالتی تومسک دانشگاه فدرال شهر کازان
دانشگاه ایالتی لومونوسوف دانشگاه پزشکی پاولوف سن پترزبورگ دانشگاه ملی پیراگوف دانشگاه پزشکی

پریولژسکی

دانشگاه سچینوا

برای اینکه به صورت کاملاً رایگان به تحصیل در روسیه بپردازید، باید حتماً در آزمون ورودی شرکت نمایید. همچنین باید دارای مدرک زبان روسی یا انگلیسی معتبر باشید و در صورت نداشتن مدرک زبان، باید نمره خوبی را در آزمون EGE بدست بیاورید.

بورسیه تحصیلی روسیه-روسانا

شرایط کار ضمن تحصیل در روسیه 

پس از اینکه در دانشگاه و رشته‌ای که به آن علاقمند هستید، مشغول به کار شدید حالا می‌توانید برای کاره پاره وقت اقدام نمایید. شرایط کار ضمن تحصیل در کشور روسیه به این شکل است که شما باید ابتدا موافقت نامه‌ای را جهت کار دانشجویی از پلیس مهاجرت و دانشگاه محل تحصیل خود تهیه نموده و آن را به کارفرمای خود ارائه دهید.

در غیر این صورت و بدون داشتن هیچ موافقت نامه‌ای شرایط کار ضمن تحصیل امکان‌پذیر نمی‌باشد و شما را دیپورت خواهند نمود و دیگر نمی‌توانید در این کشور بمانید.

مدت زمان کار دانشجویی برای مقاطع کارشناسی 10 ساعت و برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا 20 ساعت در هفته می‌باشد.

اگر بتوانید ویزای تحصیلی FULL FUND را برای ادامه تحصیل اخذ نمایید، هزینه تحصیل و مخارج زندگی شما را دولت پرداخت خواهد نمود.

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی

با داشتن مدرک دیپلم و بدون داشتن آیلتس یا مدرک زبان روسی معتبر می‌توانید در رشته‌های علوم انسانی و فنی مهندسی تحصیل نمایید.

برای مقطع کارشناسی پذیرش تحصیلی FULL FUND وجود ندارد و باید حتماً شهریه پرداخت کنید. برای تحصیل در دانشگاه‌های بسیار معتبر و با رنکینگ بالا، امکان پذیرش بسیار پایین می‌باشد.

شرکت در دوره پادفک برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی الزامی است.

در صورت احراز شایستگی‌های لازم و توانمندی‌های تحصیلی شما امکان دریافت پذیرش به علاوه پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی توسط دولت امکان‌پذیر می‌باشد.

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی-روسانا

 شرایط ویزای همراه 

نکته) در صورتی که متاهل هستید و تمایل دارید که برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه‌های روسیه ویزای تحصیلی بگیرید، می‌توانید برای خانواده خود نیز ویزای همراه بگیرید.

مدارک لازم ویزای همراه

 •     ارائه مدارک معتبر جهت اثبات رابطه اعضای خانواده با فرد متقاضی
 •     عکس همراه
 •     دعوتنامه
 •     گواهی پزشکی
 •     رسید پرداخت هزینه همراه

باید مدارک بالا را به سفارت روسیه در ایران تحویل دهید تا اخذ ویزا برای همراه میسر گردد.شما می‌توانید فقط برای فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه بگیرید.

پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مدنظر و انجام کار‌های اداری و مهاجرت به کشور روسیه و استقرار در محل زندگی خود، حالا می‌توانید برای شریک و یا فرزندان خود ویزای همراه بگیرید.

 دقت کنید که همزمان با همدیگر نمی‌توانید به این کشور ورود پیدا کنید. همسر و فرزندانتان پس از شما می‌توانند وارد این کشور شوند و تا مدت زمان تحصیل شما اجازه اقامت موقت خواهند داشت.کلیه مراحل اداری ویزای همراه را باید در اداره مهاجرت روسیه طی کنید.

مدارک لازم ویزای همراه-روسانا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.