تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی روسیه

تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی-روسانا
تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی
فوریه 19, 2022
تحصیل داروسازی در روسیه -
چرا تحصیل داروسازی در روسیه بهترین گزینه است؟
فوریه 19, 2022

تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی روسیه

تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی روسیه-روسانا

دانشگاه‌های دندانپزشکی روسیه دو موضوع اصلی بحث ما بوده و قصد داریم در رابطه با آن‌ها برای شما عزیزانی که قصد سفر به کشور فرهیخته روسیه و بهره‌مندی از پیشینه آموزشی غنی آن، به منظور ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارید صحبت کنیم.

کشور روسیه دارای بهترین مراکز آموزش پزشکی در سطح دنیا بوده و شرایط تحصیل در آن نیز برای اتباع دیگر کشورها مناسب است. لطفا شما نیز جهت دریافت اطلاعات در موزد تحصیل دندانپزشکی در روسیه تا انتهای مطالب ما را همراهی بفرمایید با موسسه اعزام دانشجو به روسیه روسانا همراه باشید.

دانشگاه های دندانپزشکی روسیه

کسب اطلاعات کافی در رابطه با دانشگاه های دندانپزشکی در روسیه مهمترین دغدغه کسانی است که همواره عزم جدی جهت تحصیل در کشور و دریافت ویزای تحصیلی روسیه را دارند.

اگر شما نیز جزو این دسته از افراد بوده و همواره به دنبال انتخاب بهترین دانشگاه دندانپزشکی در کشور روسیه به منظور ادامه تحصیل و کسب درجات علمی عالی در این رشته هستید، در صورتی که به زبان رسمی این کشور یا همان زبان روسی تسلط کامل داشته باشید هیچ محدودیتی جهت انتخاب دانشگاه مورد نظر خود نخواهید داشت

 به عبارت دیگر تحصیل به زبان روسی برای شما به عنوان یک تبعه خارجی در این کشور در تمامی دانشگاه‌های بزرگ دندانپزشکی آن امکان‌پذیر است. 

به طور کلی مهمترین دانشگاه‌های دندانپزشکی کشور روسیه به شرح زیر می‌باشد.

 • دانشگاه سچینوا:

دانشگاه سچینوا یکی از مهمترین و معتبرترین دانشگاه‌های پزشکی کشور روسیه است که امکان تحصیل در دوره‌های تخصصی بهداشت دهان و دندان نیز در آن وجود دارد. بنابراین اگر شما موفق به کسب شرایط تحصیل در این دانشگاه شوید، می‌توانید مهارت‌های تخصصی دندانپزشکی را فراگرفته و قادر به تشخیص، درمان، توانبخشی و روش‌های مدیریتی دهان و دندان را در این مرکز آموزشی فرا بگیرید.

 • دانشگاه فدرال کازان:

این دانشگاه نیز جزو معتبرترین دانشگاه های دندانپزشکی روسیه بوده و دوره تخصصی استوماتولوژی را به هر دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می‌دهد. طول دوره تحصیل در دانشگاه فدرال کازان حدود ۵ سال می‌باشد. پس از آن که شما این دوره را بگذرانید، موفق به اخذ مدرک بین‌المللی دندانپزشکی در یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا می‌شوید.

 • دانشگاه رودن نیز رزیدنسی:

دانشگاه رودن که با نام دانشگاه دوستی ملل روسیه نیز خوانده می‌شود، جزو آن دسته از دسته از دانشکده‌های است که دانشجویان اتباع خارجی امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی در آن را دارند. آموزش‌های ارائه شده از دانشگاه فوق در سطح دندانپزشکی کودکان است که اگر شما علاقمند به طبابت در زمینه دندانپزشکی کودکان هستید، بهتر است این دانشگاه را انتخاب کنید. 

تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی روسیه-روسانا

شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه

شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه همچون سایر رشته پزشکی در این کشور بوده و شما مختار هستید، هم به زبان انگلیسی و هم به زبان روسی بدون هیچ گونه محدودیت سنی به تحصیل مشغول شوید.‌ 

در صورتی که شما موفق به اخذ ویزای تحصیلی در این کشور نشوید، برای ادامه تحصیل در آن  نیاز به شرکت در آزمون ورودی و کسب رتبه مورد نیاز دارید. دروسی که شما باید در آزمون ورودی مطالعاله کنید، شامل زیست شناسی، شیمی و زبان است.

اگر شما زبان روسی را برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه انتخاب کنید، امکان آموزش زبان دوره‌های مقدماتی یک ساله زبان روسی برایتان در تمامی دانشگاه‌های بزرگ آن فراهم خواهد شد.

البته شرایط ذکر شده برای آن دسته از دانشگاه‌های است که امکان تحصیل در آن‌ها با زبان روسی مقدور می‌باشد.

در صورتی که شما تمایل به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشید، باید علاوه بر داشتن شرایط کلی تحصیل در این کشور، دارای مدرک زبان آیلتس و یا تافل باشید.

طول دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه حدود ۵ سال بوده که پس از گذراندن آن لازم است که شما دوره‌های کار آموزی را نیز پشت سر بگذارید. 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه-روسانا

مزایای تحصیل در دانشگاهای دندانپزشکی در روسیه

کشور روسیه  یکی از بهترین و در متقاضی‌ترین کشورها جهت ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی مخصوصا دندانپزشکی است. علت تقاضای بالا برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه دلایل مختلفی دارد که در ادامه مطالب برخی از مهمترین آن‌ها را برای شما بر خواهیم شمرد.

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی:

یکی از مزایای مهم تحصیل در کشور روسیه که در مطالب قبلی نیز به آن اشاره کردیم، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور است. بنابراین اگر شما دارای، مهارت کافی در زبان انگلیسی باشید می‌توانید از ان به عنوان یک امتیاز جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در ین کشور استفاده نماید. 

 • هزینه مقرون به صرفه

دیگر مزیت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه، مقرون به صرفه بودن آن نسبت به سایر کشورها نظیر کشورهای اروپایی که دارای مراکز آموزشی معتبر هستند می‌باشد.

جالب است بدانید که کشور روسیه هیچ‌گونه تفاوتی بین دانشجویان روسی و اتباع دیگر کشورها از نظر شهریه دریافتی قائل نمی‌شود. بنابراین شهریه تحصیل در رشته دندانپزشکی، در کشور روسیه برای شهروندان روسی و دانشجویان بین‌المللی تقریبا یکسان است.

 • کیفیت بالای آموزش:

همانطور که گفتیم کشور روسیه، دارای فرهنگ آموزشی غنی و پرباری نه فقط در رشته دندانپزشکی بلکه در تمامی زمینه‌ها مخصوصا رشته‌های پزشکی است. به همین دلیل به جرات می‌توان گفت که این کشور دارای بهترین مراکز آموزش عالی در سطح دنیا است.

 • داشتن آینده شغلی ایده‌آل:

همانطور که مستحضر هستید، یکی پیش نیازهای مورد نیاز برای کسب جایگاه شغلی ایده‌ال داشتن مدرک تحصیلی معتبر، نه فقط در کشور ما بلکه در همه جای دنیای می‌باشد.

از آنجایی که دانشگاه‌های دندانپزشکی, روسیه جزو دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی به شمار می‌روند، آینده شغلی روشنی، انتظار فارغ التحصیلان دانشگاه‌های روسیه را می‌کشد. بنابراین تحصیل و گرفتن مدرک دندانپزشکی در این کشور آینده شغلی شما را تضمین کرده و دیگر شما نگرانی از بابت، پیوستن به آمار بزرگ تحصیل کرده‌های بیکار در کشور نخواهید داشت.

 • تحصیل در محیط بین‌المللی:

لازم به ذکر است که سازمان بهداشت جهانی، یونسکو و MCI  از جمله مراکز بین‌المللی هستند که مدارک دندانپزشکی دانشگاه‌های روسیه توسط آن‌ها صادر می‌شود. بنابراین تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور روسیه، موقعیت و شرایط تحصیلی بین‌المللی ایده‌الی را برای شما در این کشور فراهم می‌سازد.

مزایای تحصیل دندانپزشکیروسانا در روسیه

هزینه تحصیل دانشگاه های دندانپزشکی روسیه

همانطور که گفتیم دانشگاه های دندانپزشکی در روسیه، هزینه دندانپزشکی روسیه نسبت به سایر کشورهای دیگر اقتصادی‌تر بوده، و هزینه زیادی را برای شما دربر نخواهد باشد. البته ناگفته نماند که هزینه تحصیل به شهری که برای تحصیل برمی‌گزینید نیز بستگی دارد.

به عنوان مثال، اگر شما یکی از دو شهر سن پترزبورگ یا مسکو را انتخاب کنید، مخارج تحصیلی بیشتری را نسبت به سایر شهرهای این کشور متحمل خواهید شد. البته همچون کشور خودمان انتخاب مناطق بالا شهر و خوش آب و هواتر هزینه زندگی را بالاتر می‌برد. همچنین بسته به سبک زندگی این که آیا شما فردی قناعت پیشه و یا دست و دلباز هستید، نیز مخارج تحصیل‌تان متفاوت خواهد بود.

اگر محل زندگی شما خوابگاه دانشجویی باشد به مراتب نیاز به پرداخت هزینه کمتری بابت فراهم نمودن جا و مکان برای زندگی و تحصیل در این کشور دارید. اما در غیر این صورت به طور میانگین ماهانه حدود ۴۰۰ دلار باید صرف اجاره منزل کند. همانطور که ملاحظه می‌کنید، هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه در وهله اول رابطه کاملا مستقیم با شخصیت و سبک زندگی شما دارد.

لیست دانشگاههای معتبر دندانپزشکی روسیه

وزارت بهداشت روسیه هر ساله لیست جدیدی از دانشگاه‌های دندانپزشکی این کشور را ارائه می دهد که برخی از دانشکده‌ها که از اعتبار زیادی در این زمینه نیز بهره‌مند هستند، جزو موارد ثابت لیست مذکور می‌باشند. در حال حاضر لیست معتبرترین دانشگاه های دندانپزشکی روسیه شامل موارد زیر است.

 • دانشگاه لومونوسف واقع در شهر مسکو
 • دانشگاه نووسیبیرسک در شهر نووسیبیرسک
 • دانشگاه ای. ال اودوکیموف یا همان دانشگاه سماشکو در شهر مسکو که فقط برای رشته دندانپزشکی امکان تحصیل در آن وجود دارد
 • دانشگاه پزشکی دولتی اورنبورگ Tver State Medical Academy:
 • این آکادمی پزشکی در سال 1902 در زمانی که دوره های آموزشی برای دانشجویان دندانپزشکی تنظیم شدند  شروع به کار کرده و در سال 1936 موسسه دندانپزشکی لنینگراد تاسیس شد
 • دانشگاه پاولوف در شهر سنت پترزبورگ
 • دانشگاه فدرال کازان
 • دانشگاه سچینوا
 • دانشگاه دندانپزشکی سماشکو

پذیرش دندانپزشکی روسیه بدون آزمون

 اگر شما جزو افرادی باشید که به واسطه دریافت ویزای دانشجویی از کشور روسیه امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی در آن را کسب کرده‌اید، جهت ورود به دانشگاه‌های دندانپزشکی این کشور نیازی به شرکت در آزمون‌های ورودی آن ندارید.

بنابراین برخلاف سایر کشورهای دیگر شرایط تحصیل با ویزای دانشجویی برایتان بسیار راحت‌تر خواهد شد.

بنابراین اگر برای شما از وزارت مهاجرت روسیه دعوت نامه تحصیل ارسال شده است، فقط کافی است با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت کنسولگری روسیه در کشور مراجعه نموده و ویزای دانشجویی خود را اخذ نماید.

به‌طور کلی مدارکی که نیاز است شما برای اخذ ویزای دندانپزشکی ارائه دهید شامل فرم درخواست تکمیل شده، گواهی عدم ابتلا به ایدز، دو قطعه عکس و نامه پشتیبانی و پذیرش از دانشگاه می‌باشد.

نتیجه گیری

کشور روسیه از نظر ارائه خدمات آموزشی در رشته دندانپزشکی جزو برترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود. به همین دلیل تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور از استقبال خوبی در سطح دنیا و بین‌المللی برخوردار است.

دانشگاه های دندانپزشکی در روسیه، نیز از جمله مواردی هستند که مزید بر علت شده و متقاضیان تحصیل در این کشور را بیش از بیش ترغیب می‌کند. زیرا دانشگاه های دندانپزشکی روسیه علی‌رغم داشتن کیفیت آموزشی بسیار ایده‌ال و قابل قبول جامعه جهانی و علمی، مخارج کمتری را نسبت به دیگر کشورهای دنیا بر روی دست دانشجویان می‌گذارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.