بورس تحصیلی روسیه را چطور دریافت کنیم؟

یافتن کار در روسیه
یافتن کار در روسیه
فوریه 19, 2022
تحصیل در روسیه به زبان روسی-روسانا
تحصیل در روسیه به زبان روسی
فوریه 20, 2022

بورس تحصیلی روسیه را چطور دریافت کنیم؟

بورس تحصیلی روسیه را چطور دریافت کنیم

بورسیه تحصیلی روسیه برای متقاضیان در شرایط مختلفی وجود دارد. در شرایطی که برای اعزام دانشجو به روسیه دارای معدل خوبی هستید می توانید مدارک خود را برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه و استفاده از بورس تحصیلی روسیه ارسال نمایید تا بدین وسیله بتوانید کمک هزینه تحصیل در مسکو را دریافت نمایید و بتوانید شرایط تحصیلی ایده آلی داشته باشید . در این مقاله شما را با شرایط دریافت بورس تحصیلی روسیه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

بورس تحصیلی کامل،بهترین کمک هزینه تحصیلی است که تقریباً همه موارد را برای سه یا چهار سال کامل دانشگاه پوشش می‌دهد. هزینه‌های تحصیل و زندگی شما توسط دانشگاه تامین می‌شود که می‌توانید بدون نگرانی در مورد پول، روی تحصیل و زندگی اجتماعی خود تمرکز کنید. عالی به نظر می‌رسد، درست است؟

متأسفانه، تعداد زیادی از این بورس‌های تحصیلی رویایی وجود ندارد. بورس تحصیلی کامل کم‌نظیر و بسیار رقابتی برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه است. با این حال، این امر بدان معنا نیست که شما نباید برای آن درخواست بفرستید. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چگونه شانس خود را برای دریافت بورس‌ تحصیلی معتبر افزایش دهید.

 بورس تحصیلی روسیه 2022:

بورس تحصیلی روسیه - مراحل دریافت بورس تحصیلی

اول از همه، برای یافتن بورسیه‌های تحصیلی کامل به کجا مراجعه می‌کنید؟ اولین جایی که باید سر بزنید وب‌سایت رسمی دانشگاه منتخب شما است، زیرا ممکن است کمک هزینه تحصیلی خود را برای دانشجویانی از کشور یا رشته شما ارائه دهند، یا اینکه بورس‌های تحصیلی خارجی که می‌توانید برای آن‌ها درخواست بفرستید، ذکر می‌کنند. به طور مثال اگر مایلید در دانشگاه دوستی ملل روسیه پذیرفته شوید و یا در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ تحصیل نمایید و بورسیه شوید باید ابتدا سایت آن دانشگاه را مطالعه نماییدکه آیا بورس تحصیلی به دانشجویان خارجی تعلق می گیرید یا خیر.

اگر مطمئنید که برای حضور در دانشگاه به بورس تحصیلی کامل نیاز دارید، مهم است که تا حد ممکن زودتر آماده شوید. این امر در صورتی که نیاز به شرکت در مصاحبه دارید بسیار مهم است. برخی از دانشگاه‌ها مسابقه ویژه «آخر هفته‌های بورس تحصیلی» را برگزار می‌کنند که در آن ۵۰ تا ۱۰۰ نفر دانشجو در دانشگاه برای مصاحبه با یکی از اعضای هیئت علمی دعوت می‌شوند، و به سوالات آنها در مورد اهداف، انگیزه‌ و چگونگی مناسب بودن این اهداف با آن دانشگاه و دوره پاسخ می‌دهند. اگر می‌خواهید در یک مصاحبه بورس تحصیلی شرکت کنید، باید آن را مانند سایر مصاحبه‌های رسمی تلقی کنید، لباس شیک و مرتب بپوشید و برای سوالات احتمالی آن‌ها کاملاً آماده باشید و همچنین چند سوال آماده کنید تا در پایان مصاحبه از آن‌ها بپرسید. نحوه پاسخگویی به سوالات رایج مصاحبه پذیرش را در اینجا بیابید.

دقت داشته باشید که همزمان به یک دانشجوی خارجی فقط یک بورسیه تحصیلی تعلق می‌گیرد. اگر دانشجوی خارجی واجد شرایط بیش از یک بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی در روسیه باشد، باید فقط یک بورس تحصیلی را انتخاب کند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی روسیه

۱- رشته مورد نظرتان را انتخاب کنید.

می‌توانید با همه رشته‌های تحصیلات تکمیلی بورسیه دولت روسیه (هر دو زبان انگلیسی و روسی) در فهرست رشته‌ها آشنا شوید. بسیار آسان است زیرا لیست همه طرح‌های برتر در پردیس دانشگاه روسیه، رشته‌های تحصیلی، زبان آموزشی و غیره وجود دارد.

۲- سخت کار کنید و انگیزه خود را حفظ کنید

هر چند برخی از بورس‌های تحصیلی کامل به جای برتری علمی متکی بر کمک هزینه تحصیلی هستند، برخی از آن‌ها هر دو را در نظر می‌گیرند یا فقط به دانشجویان استثنایی کمک هزینه تحصیلی اعطا می‌کنند. ناگفته نماند که شما باید در دوران تحصیل خود سخت کار کنید، اما اگر می‌خواهید بورس تحصیلی کامل را بدست آورید، واقعاً باید تلاش کنید، زیرا به دانشجویان با بالاترین سطح تحصیلات اعطا می‌شود. در برخی موارد، دانشگاه‌ها ممکن است به صورت خودکار متقاضیان بورس تحصیلی کامل را با استفاده از درخواست همیشگی آن‌ها برای دانشگاه بررسی کنند که نمرات بالا بسیار مهم هستند. در حالی که فشار تحصیلی می‌تواند از نظر ذهنی طاقت‌فرسا باشد، سعی کنید با در نظر داشتن اهداف خود انگیزه خود را حفظ کنید و هر از چند گاهی به خودتان استراحت دهید تا آرامش پیدا کنید (مخصوصاً در فصل امتحانات و بعد از آن!).

۳- خود را از سایر متقاضیان متمایز کنید

با وجود رقابت بسیار زیاد برای دریافت بورس تحصیلی کامل، بسیار مهم است که با نشان دادن تعهد واقعی برای پیشرفت خود، از جمع متقاضیان جدا شوید. به عبارت دیگر برای نشان دادن توانایی، اشتیاق،علایق و نقش موثر خود در جامعه (مانند شرکت در کارهای داوطلبانه) به ارائه‌دهندگان بورس تحصیلی در چند فعالیت فوق برنامه شرکت کنید.

مهارت‌‌های مدیریتی نیز توسط ارائه‌دهندگان بورس تحصیلی بسیار ارزشمند است و می‌توانید این توانایی را با داوطلب شدن برای مدیریت پروژه‌ درفعالیت‌های فوق برنامه خود یا کارهای اجتماعی نشان دهید.

مورد دیگری که می‌تواند شما را از سایر افراد متمایز کند زمانی که صحبت از درخواست‌های بورس تحصیلی می‌شود، گزارش منحصر به فردی از توانایی تحصیلی و شخصی شما از طریق توصیه نامه است، بنابراین ایجاد روابط قوی با استادان دانشگاه خود مهم است. اگر استاد شما را خوب بشناسد، می‌توانند بازتاب شخصی‌تر و دقیق‌تری از شما در نامه خود ارائه دهد.

۴- توصیه‌های درخواست را با دقت بخوانید

این امر ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما مطمئنا نمی‌خواهید با از قلم انداختن اتفاقی یک مدرک یا سری اطلاعاتی که در توصیه‌های درخواست بورس تحصیلی ذکر شده است، شانس خود را کاهش دهید. حتماً راهنمای درخواست را با دقت و مکررا بخوانید تا چیزی را از قلم نیندازید و در صورت نیاز به توضیح در هر موردی، به ارائه‌دهنده ایمیل بزنید.

۵- نامه بورسیه تحصیلی یا توصیه نامه ارسال کنید

بورس تحصیلی روسیه - نامه بورسیه تحصیلی یا توصیه نامه ارسال کنید

نکته‌ایی که باید به آن توجه کنید این است که نامه بورسیه تحصیلی یا توصیه نامه شما باید با بهترین کیفیت ممکن نوشته شده باشد. به عبارتی این نامه باید کاملا واضح و مختصر و دارای ساختار درستی باشد، خواننده را با مقدمه‌ای قوی جذب کند، روی موضوع یا تم اصلی آن تمرکز شود و دارای دیکته و دستور زبان کاملا صحیحی باشد. برای اطمینان از صحیح بودن فقط به صدها بار خواندن آن بسنده نکنید. از دوستتان بخواهید آن را بخواند و اشتباهات شما را تصحیح کند.

۶- واقع بین باشید

و در آخر، همانطور که قبلا گفتیم، متاسفانه بورسیه‌های تحصیلی زیادی وجود ندارد و آنها بسیار رقابتی هستند. یعنی اگرچه بسیاری از داوطلبان واجد شرایط بورسیه تحصیلی کامل هستند اما تعداد زیادی بورسیه کامل را دریافت نمی‌کنند و در نهایت بورسیه از دست آنها می‌رود. نگذارید این موضوع شما را از درخواست منصرف کند اما در مورد انتظارات خود واقع بین باشید. فراموش نکنید که در تعداد دفعات ارسال درخواست و همچنین تعداد بورسیه‌های موجود هیچ محدودیتی وجود ندارد. بنابراین احتمالا بتوانید بورسیه تحصیلی کامل خود را با استفاده از دو یا چند بورسیه تحصیلی کوچکتر به دست آورید (البته از قبل حتماً با ارائه دهندگان بررسی کنید که آیا می‌توانید برای منابع دیگر درخواست دهید و کمک هزینه دریافت کنید). اگر رد شدید، ناراحت نباشید. بلند شوید، گرد و خاک را از خودتان بتکانید و به تلاش ادامه دهید تا زمانی که به خواسته خود برسید.

بورسیه تحصیلی روسیه  ۲۰۲۲ 

بورس تحصیلی روسیه - بورسیه تحصیلی دولت روسیه ۲۰۲۱ - ۲۰۲۲ 

با توجه به فرهنگ روسیه و تاریخچه غنی و دانشگاه‌های معتبر خود در حوزه جذب دانشجو بسیار موفق بوده است.دانشجویان بین المللی می‌توانند با استفاده از بورسیه کامل تحصیلی دولت روسیه در سال ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ به صورت کاملا رایگان برای تحصیل در روسیه اقدام کنند. در این بورسیه تحصیلی، دانشجویان بر اساس صلاحیت و توانایی‌شان برگزیده می‌شوند و تمام هزینه‌های تحصیل تا زمان اخذ مدرک به عهده دولت روسیه است.

اگر درخواست دانشجو مورد تایید کمیته پذیرش قرار بگیرد، بورسیه تحصیلی به متقاضی توصیه می‌شود. همچنین احتمال دارد برندگان مسابقات مختلف دانش آموزی نیز بورسیه تحصیلی کامل دریافت نمایند.

لطفا به این نکته توجه کنید که بورسیه تحصیلی فقط شامل هزینه شهریه است و دانشجو باید تمام هزینه‌های دیگر (مانند استفاده از خوابگاه‌های دانشگاه روسیه) را  پرداخت کند. برای دریافت اطلاعات مربوط به هزینه تقریبی زندگی می‌توانید به پورتال رسمی مراجعه کنید.

لازم به ذکر است که با توجه به نظام آموزشی روسیه، این کشور بورسیه تحصیلی دولت روسیه به متقاضیان بین المللی که واجد شرایط بورسیه روسیه نیستند نیز بورسیه‌های تحصیل بسیاری را پیشنهاد می‌دهد.

 رشته‌های تحصیلی بورسیه‌

 • تاریخ کاربردی و بینا رشته‌ای: گذشته‌های کاربردی
 • اقتصاد کاربردی
 • روانشناسی اجتماعی کاربردی
 • سیستم‌های بزرگ داده
 • تجارت و سیاست در آسیای مدرن
 • علوم و فنون شناختی: از نورون تا شناخت
 • سیاست تطبیقی اوراسیا
 • تحقیقات اجتماعی تطبیقی
 • علوم داده
 • اقتصاد: برنامه تحقیقاتی
 • امورمالی
 • اقتصاد مالی
 • سیاست گذاری علم، فناوری و نوآوری
 • نظریه زبانشناسی و توصیف زبان
 • مدیریت و آنالیز تجارت
 • ریاضیات
 • تحلیل سیاسی و سیاست گذاری عمومی
 • سیاست. اقتصاد. فلسفه
 • جمعیت و توسعه
 • توسعه اقتصادی اجتماعی و سیاسی آسیای مدرن
 • نظریه یادگیری آماری
 • استراتژی مدیریت مالی شرکت 
 • مهندسی سیستم و نرم‌افزار

مزایای بورسیه تحصیلی دولت روسیه

برگزیدگان بورسیه تحصیلی دولت روسیه موظف به پرداخت شهریه دانشگاه نمی‌باشند.

معیارهای واجدین شرایط 

۱- بورسیه تحصیلی شامل رشته‌های تحصیلی برتر که هزینه پایین دارند، نمی‌شود.

۲- میزان بورسیه تحصیلی دولت روسیه که به دانشجویان بین المللی داده می‌شود برای تمام مدت تحصیل آنها است. با این وجود، هر ساله بر اساس عملکرد خوب علمی تایید می‌شود.

۳- به عبارت دیگر گیرنده بورسیه باید شرایط زیر را داشته باشد:

 •  توبیخ انضباطی نشود.
 •  پس از پایان هر ارزیابی موقت، نباید نمره‌ایی از ۶ پایین‌تر داشته باشد (از ۱۰ نمره)
 •  هیچ ارزیابی را بدون دلیل موثق از دست ندهد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.