بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی کدام است؟

تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور
تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور
می 9, 2022
تحصیل در کدام کشورها با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است؟
تحصیل در کدام کشورها با مدرک دیپلم امکان‌پذیر است؟
می 10, 2022

بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی کدام است؟

بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی کدام است؟

علاوه بر مهاجرت تحصیلی به روسیه یکی دیگر از روش‌های مهاجرتی، مهاجرت از طریق ورزش است. گاهی اوقات ورزشکاران و مربیان جهت پیشرفت در رشته ورزشی خود برای مهاجرت به یک کشور دیگر اقدام می‌کنند. قوانین مهاجرت ورزشی نیز مانند سایر مهاجرت‌ها در هر کشوری متفاوت است.

در صورت حرفه‌ایی بودن و یا داشتن مقام در یک رشته ورزشی می‌توانید برای اخذ ویزای ورزشی اقدام کنید. سابقه کار حرفه‌ایی،سن، پشتوانه مالی و دانش زبانی جز برخی از شرایط پروسه مهاجرت است.

اما برخی سوالات متداول عبارتند از بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی کدام است؟ از چه روش‌هایی می‌توان برای مهاجرت ورزشی اقدام نمود؟ اقامت ورزشکاران در کشور مقصد چگونه است؟ پس از مطالعه این مقاله به پاسخ سوالا‌هایتان دست خواهید یافت و درمی‌یابید که بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی کدام است.

شرایط عمومی بهترین کشورها برای مهاجرت ورزشی

اگر ورزش را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهید و یا تصمیم دارید به صورت تخصصی به سمت یک رشته ورزشی بروید می‌توانید برای ادامه فعالیت خود به کشور دیگری مهاجرت نمایید. در صورتی که در یک رشته ورزشی مقام کسب کرده‌ایید یا در سطح بین المللی معروف هستید، می‌توانید از طریق ارتباط و مکاتبه با کمپانی‌ها و باشگاه‌های مربوط به رشته خود از آنها جاب آفر دریافت نمایید.

روش دیگر از طریق اخذ ویزاهای مخصوص به ورزشکاران می‌باشد. این نوع مهاجرت مناسب افرادی است که می‌خواند در رشته ورزشی مدنظرشان سرمایه گذاری نمایند و یکی از روش‌های خود اشتغالی محسوب می‌شود. همچنین اگر هنوز سن کمی دارید، می‌توانید از روش کسب پذیرش از مدارس ورزشی در سایر کشورها برای مهاجرت اقدام نمایید.

بورسیه ورزشی چیست

بورسیه ورزشی چیست

علاوه بر تحصیل در روسیه که از اهداف علاقه‌مندان به مهاجرت محسوب می‌شود، از مواردی که می‌توان در رابطه با مهاجرت ورزشی به آن اشاره کرد، بورسیه ورزشی می‌باشد. در این قسمت می‌خواهیم بورسیه ورزشی را بررسی کرده و بگوییم به چه عکاسی تعلق می‌گیرد،‌پس با ما همراه باشید.

بورسیه ورزشی در بسیاری از دانشگاه‌ها و همچنین مدارس کشورهای متفاوت وجود دارد و به افرادی تعلق می‌گیرد که در رشته‌های مختلف ورزشی استعداد داشته و در مسابقات مرتبط با آن رشته نیز مقام آورده باشند. آمریکا جزء اولین کشورهایی است که به افراد متقاضی در رشته‌هایی مانند شنا،‌ فوتبال آمریکایی، بسکتبال،‌ بیسبال و … بورسیه ورزشی می‌دهد.

توجه کنید که این بورسیه‌ها فقط متعلق به مدارس و دانشکده‌های تربیت‌بدنی نیست و دانشگاه‌ها و مدارس عادی نیز این نوع بورسیه را در دستور کار خود دارند. در صورتی که فرد متقاضی موارد ذکر شده را در رزومه خود داشته باشد امکان اینکه بتواند بورسیه ورزشی دریافت کند،‌ بسیار زیاد است.

در ادامه بهترین کشور برای مهاجرت ورزشکاران را نام می‌بریم و شرایط هر یک را بررسی خواهیم کرد. در صورتی که قصد مهاجرت از طریق ورزش را دارید بهتر است در ادامه این مقاله نیز با ما همراه باشید.

اخذ اقامت ورزشی در اتریش

بسیاری از افراد بر این باورند که بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ورزش اتریش است. از این رو در ادامه نحوه اخذ ویزای ورزشی در اتریش را بررسی می‌کنیم. روش اول اخذ ویزای کوتاه مدت جهت شرکت در مسابقات ورزشی است. برای مهاجرت از این طریق داشتن دعوتنامه یا بلیط شرکت در آن مسابقه و رویداد الزامی است.

روش دوم زمانی مقدور است که در یک رشته ورزشی حرفه‌ای باشید و از آن درآمد داشته باشید. برای اخذ اقامت اتریش با این روش می‌بایست به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهید. روش آخر نیز زمانی است که از سمت کمپانی‌ها یا باشگاه‌های ورزشی مرتبط با رشته ورزشی خود پیشنهاد شغلی داشته باشید. از طریق پیشنهاد شغلی امکان اخذ اقامت کاری اتریش فراهم خواهد شد.

مهاجرت ورزشی به دانمارک

مهاجرت ورزشی به دانمارک

مهاجرت ورزشی به دانمارک متقاضیان بسیار زیادی دارد. چرا که این کشور جز کشورهای اروپایی اسکاندیناوی محسوب و جز یکی از شادترین کشورهای دنیا نیز شناخته می‌شود.

شرایط مهاجرت به کشور دانمارک به وسیله تخصص‌های ورزشی، خواه به عنوان ورزشکار و خواه به عنوان داور یا مربی با سایر کشورهای اروپایی یکسان است. به این معنا که داشتن جاب آفر از یک باشگاه یا کمپانی در دانمارک الزامی است. همچنین جاب آفر شما می‌باست مطابق با استانداردهای اداره کار کشور دانمارک باشد و میزان دستمزد و حقوق شما از حقوق تعیین شده از سمت این سازمان کمتر نباشد.

این نوع ویزا برای هنرمندان و آشپزها نیز قابل دریافت است.

با شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه آشنا شوید.

ویزای ورزشی اسپانیا

علاوه بر کشور دانمارک بهترین کشور برای مهاجرت ورزشکاران اسپانیا است. زیرا این کشور دارای سابقه درخشان و طولانی در زمینه ورزش‌های گوناگون به خصوص فوتبال است. به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران اسپانیا را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی معرفی می‌کنند.

افراد متقاضی مهاجرت ورزشی به اسپانیا باید از یک باشگاه یا کارفرما در این کشور یک جاب آفر داشته باشند. همچنین اگر سن شما کمتر از ۱۸ سال است می‌توانید پس از اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در مدارس اسپانیا، در باشگاه‌های مختلف ثبت نام کرده و ورزش مورد علاقه خود را ادامه دهید. علاوه بر این افراد دارای پشتوانه مالی قوی می‌توانند از طریق سرمایه گذاری و اخذ گلدن ویزای اسپانیا اقامت این کشور را کسب کنند.

به این‌طریق که فرد متقاضی می‌تواند در حیطه رشته ورزشی خود یک تجارت راه اندازی نموده و به فعالیت اقتصادی خود بپردازد. توجه داشته باشید که در صورت اخذ اقامت به این روش فرد متقاضی اجازه کار کردن برای کارفرمایان اسپانیایی را نخواهد داشت.

مهاجرت ورزشی به آلمان

مهاجرت ورزشی به آلمان

هنگامی که صحبت از بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ورزش، ذهن اکثر افراد به سمت آلمان می‌رود. توجه داشته باشید که آلمان مثل کانادا و استرالیا ویزای خاصی را برای ورزشکاران در نظر نگرفته است. در این صورت، اگر در رشته خاصی مشغول به فعالیت هستید باید حتما از باشگاه یا اسپانسر پیشنهادی دریافت کنید تا بتوانید برای مهاجرت اقدام نمایید.

اخذ اقامت ورزشی در کانادا

ممکن است شنیده باشد که بهترین کشور برای مهاجرت ورزشکاران،‌ کانادا است. اما سوالی اصلی این است که آیا این شنیده واقعیت دارد یا خیر؟ در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

مهاجرت به کانادا از طریق رشته‌های ورزشی یکی از روش‌های خود اشتغالی در کانادا محسوب می‌شود. در این روش ورزشکاران و هنرمندان می‌توانند برای اقامت در کانادا اقدام نمایند. برای دریافت اقامت کانادا از طریق این روش فرد می‌بایست به سفارت این کشور اثبات کند که درآمد خود را از این طریق به دست می‌آورد و حداقل در ۲ سال اخیر در سطح ملی یا بین‌المللی فعالیت‌هایی داشته است.

این روش مهاجرتی نیز مانند دیگر روش‌ها امتیازبندی می‌شود و هر فرد باید از ۱۰۰ امتیاز، حداقل ۳۵ امتیاز را کسب نماید. همچنین داشتن آیلتس ۵.۵ تا ۶ نیز ضرورت دارد.

مهاجرت ورزشی به استرالیا

مهاجرت ورزشی به استرالیا

اگر بخواهیم بهترین کشور برای مهاجرت از طریق ورزش را به شما معرفی کنیم بدون شک استرالیا اولین مقصدی است که به ذهن خطور می‌کند. در حال حاضر کشور استرالیا در مورد ورزش و رشته‌های مختلف آن برنامه‌ریزی بسیار دقیق و سیاست بسیار قوی را اجرا می‌کند.

توجه داشته باشید که استرالیا سالانه مسابقات ورزشی متعددی را ترتیب می‌دهد. این کشور برای افرادی که متقاضی مهاجرت از طریق ورزش هستند، ویزاهای متفاوتی را در نظر گرفته است که عبارتند از:

ویزای ساب کلس ۴۰۸

این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در مسابقات ورزشی در استرالیا شرکت نمایند. ویزای ساب کلس ۴۰۸ تا نهایتا ۴ سال یا به اندازه مدت زمان مسابقه، صادر می‌شود.

لازم به ذکر است که افراد می‌توانند با استفاده از این نوع ویزا برای اعضای خانواده خود نیز اقدام به گرفتن ویزا نمایند. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که ویزای ساب کلس ۴۰۸ قابلیت تمدید ندارد اما افراد در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند، می‌توانند آن را به نوع دیگری از اقامت تبدیل کنند.

ویزای ساب کلس ۱۲۴

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که در حیطه‌های مختلف هنری، اقتصادی، ورزشی و تحقیقاتی در سطح بین‌المللی شناخته شده هستند. با استفاده از این ویزا افراد می‌توانند اقامت ۵ ساله دریافت کنند و بعد از آن اقدام به گرفتن تابعیت استرالیا،‌ در صورت داشتن شرایط لازم، نمایند.

تنها نکته قابل توجه این است که فرد برای دریافت تابعیت، باید اسپانسری را در استرالیا داشته باشد.

اخذ اقامت ورزشی در کانادا

نتیجه گیری

در این مقاله شرایط بهترین کشور برای مهاجرت ورزشی را بررسی نمودیم. همان‌طور که گفته شد، شرایط مهاجرت هر کشور کمی متفاوت است. اما به طور کلی می‌توان گفت که ۴ حالت متفاوت پیش روی شماست:

اولین و رایج‌ترین روش دریافت جاب آفر از یک باشگاه در کشور مقصد است.

دومین روش زمانی است که می‌خواهید به عنوان بازیکن، داور و یا مربی در رویدادها و مسابقات ورزشی شرکت نمایید.

حالت سوم، راه اندازی بیزینس و تجارت شخصی خود از طریق ورزش و کسب درآمد است. در این روش از طریق خود اشتغالی و با قصد راه اندازی تجارت خود در کشور مقصد برای اخذ ویزا اقدام می‌کنید.

روش آخر نیز هنگامی است که می‌خواهید با استفاده از تحصیل در مدارس و یا دانشگاه‌ها، اقدامات ورزشی خود را در کشور مقصد ادامه دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.