اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت

نظام آموزشی روسیه
نظام آموزشی روسیه
ژانویه 12, 2022
فرهنگ روسیه
فرهنگ روسیه
ژانویه 28, 2022

اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت

اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت-روسانا

اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت در سال‌های اخیر، با توجه به شکل گیری روابط خوب تجاری و سیاسی بین ایران و روسیه، تاجران و سرمایه گذاران زیادی به سمت سرمایه گذاری در این کشور پهناور رفته‌اند. قطعا سود حاصل از سرمایه گذاری در یک کشور اروپایی رشد یافته، بسیار بیشتر از کشور‌های در حال توسعه و محاسبه هرینه تحصیل در روسیه است.

برای اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت راه‌های زیادی پیش روی خود دارید. توریست‌ها و کارآفرینانی که قصد ثبت شرکت را دارند، می‌توانند بدون اخذ ویزا، در این کشور زندگی کنند. پس از طی کردن مراحل ثبت شرکت، می‌توانید ویزای سرمایه گذاری خود را دریافت کرده و اقامت و پاسپورت خود را اخذ کنید.

در این صفحه، قصد داریم درباره اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت و شرایط آن صحبت کنیم. با موسسه اعزام دانشجو به روسیه  روسانا همراه باشید.

اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت

رشد اقتصادی روسیه طی چند سال اخیر، سرمایه گذاران زیادی را ترغیب به ثبت شرکت در این کشور کرده است. البته، ویزایی که پس از ثبت شرکت در روسیه دریافت می‌کنید، در زیرمجموعه ویزای کاری و ویزای تحصیلی روسیه قرار نمی‌گیرد، بلکه در زیرمجموعه ویزای سرمایه گذاری قرار می‌گیرد.

برخلاف کشور‌های اروپایی دیگر، برای ثبت شرکت در روسیه، نیازی به رزومه کاری خاصی ندارید. از این جهت، طی کردن مراحل ثبت شرکت برای شما بسیار راحت خواهد بود.

اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت-روسانا

شرایط لازم 

با اینکه ثبت شرکت در روسیه نسبت به کشور‌های دیگر راحت‌تر است، اما برای این کار، باید طبق قوانین و اصولی که کشور روسیه تعیین کرده است عمل کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

همچنین، تنها ثبت شرکت کافی برای تحصیل پزشکی در روسیه نیست، بلکه باید راه اندازی و مدیریت آن را به عهده داشته باشید و این کار را با هدف و نظم خاصی انجام دهید.  

برای این کار، باید شرایط خاصی را مد نظر قرار دهید. این شرایط عبارتند از:

سرمایه

شما با در اختیار داشتن مبلغی در حدود 20 الی 30 هزار دلار، می‌توانید شرکت خود را ثبت نمایید. این مبلغ با توجه به نوع و وسعت شرکت شما، می‌تواند مانند تحصیل دندانپزشکی در روسیه متغیر باشد.

اهداف تجاری

با اینکه برای ثبت شرکت در روسیه، نیازی به سابقه کاری ندارید، اما باید یک هدف تجاری خاص را نوشته و آن را به ادارات مربوطه تحویل دهید. اهداف تجاری که با نام‌های “بیزینس پلن” یا “طرح کسب و کار و تجارت” نیز شناخته می‌شود، پس از تایید ادارات مربوطه، نقشه راه سرمایه گذار خواهند بود.

یادگیری زبان روسی

با اینکه صحبت کردن به زبان روسی برای ثبت شرکت و اداره آن لازم نیست، اما دانستن این زبان، به شما کمک می‌کند تا در تجارت خود موفق‌تر باشید و مشتریان بیشتری جذب کنید.

شرایط لازم ثبت شرکت در روسیه-روسانا

انواع شرکت‌ قابل ثبت در روسیه

برای ثبت شرکت یا راه اندازی نمایندگی در کشور روسیه و کار در روسیه، می‌توانید انواع خاصی از شرکت‌ها را انتخاب نمایید. برخی از این موارد عبارتند از:

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)

LLC مخفف Limited liability company یا همان مسئولیت محدود است. همانطور که از نامشان پیداست، شرکت‌های کوچکی هستند که با یک یا چند نفر تاسیس می‌شوند و حد مجاز برای تعداد سهام‌دارانشان نیز بیشتر از 50 نفر نیست. از آن جایی که هزینه کمتری برای راه اندازی این شرکت‌ها مورد نیاز است، طرفداران زیادی در بین سرمایه گذاران خارجی دارند.

شرکت‌های مشارکت خصوصی

مشارکت در این شرکت‌ها به صورت خصوصی و درون شرکتی انجام می‌شود. به عبارت دیگر، سهام شرکت فقط بین موسسان تقسیم می‌شود و دیگران نمی‌توانند سهام‌دار آن  باشند. تعداد سهامداران نیز حداکثر 50 نفر می‌تواند باشد.

شرکت‌های مشارکت عمومی

مشارکت در این نوع شرکت‌ها عمومی بوده و هر شخصی می‌تواند سهامدار باشد. همچنین، محدودیتی برای میزان سهام هر شخص وجود ندارد. نام دیگر این شرکت‌ها، “شرکت‌های باز” است.

انواع شرکت‌ قابل ثبت در روسیه-روسانا

مدارک لازم اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت 

قبل از هرگونه اقدامی، باید از وجود برخی از مدارک و اسناد مطمئن شوید تا با ارائه به موقع آن‌ها، از اتلاف وقت خود جلوگیری نمایید. این مدارک شامل اطلاعات هویتی، مدارک مربوط به شرکت و اهداف تجاری می‌باشد. همچنین، در صورت داشتن یک یا چند شریک تجاری، باید اطلاعات مربوط به آن‌ها را نیز ارائه دهید.

مشخص کردن نام شرکت، مشخص کردن تعداد سهامداران و ارائه مدارک آن‌ها، مشخص کردن تعداد حداقل کارمندان شرکت و… از کارهایی است که باید در همان مرحله اول انجام دهید.

مدارک اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت مورد نظر در روسیه عبارتند از:

  •       اطلاعات مربوط به مدیر شرکت؛
  •       اطلاعات هویتی مانند شناسنامه یا گذرنامه تمام افرادی که در ثبت شرکت سهیم و شریک هستند؛
  •       اهداف تجاری؛
  •       اساسنامه و تفاهم‌نامه شرکت؛
  •       آدرس قانونی شرکت که شامل قرارداد اجاره نامه یا سند ملک می‌شود؛
  •       اطلاعات حساب بانکی که سرمایه اولیه در آن قرار دارد.

مدارک لازم اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت -روسانا

اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت و مراحل آن

پس از آماده‌سازی مدارک مورد نیاز، باید درخواست ثبت شرکت را به سفارت روسیه در ایران ارائه کنید و از طریق اداره مهاجرت روسیه، درخواست خود را پیگیری نمایید. بررسی و اعلام نتیجه پرونده شما به عهده نهاد مرتبط با ثبت شرکت ایالت مورد نظر شماست.

پس از آنکه با درخواست ثبت شرکت شما موافقت شد، گواهی ثبت شرکت صادر می‌شود و در مرحله بعد، میزان مالیاتی که باید بپردازید، مشخص خواهد شد. سپس، با طی کردن مراحل معرفی شرکت، بیمه و شروع به کار، شرکت شما رسما به کار و فعالیت مشغول می‌شود.

میزان مالیات بر درآمد نیز بین 13 الی 47 درصد است و بسته به نوع، درآمد و گستردگی شرکت، متفاوت است. همچنین مالیات بر شرکت نیز حدود 20 درصد است.

مراحل اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت -روسانا

 اخذ جواز کار

دریافت اقامت روسیه و اخذ جواز کسب و کار، می‌تواند پلی برای موفقیت‌های بعدی شما باشد. این کشور در حال رشد، میزبان شرکت‌های بین‌المللی و بزرگ زیادی است. شما می‌توانید با گسترش کسب و کار خود و اعتماد‌سازی بین شرکت‌های مختلف، جا پای خود را در پازار‌های بین‌المللی محکم نمایید.

پس از ثبت شرکت در روسیه، به شما اقامت اولیه یک ساله تعلق می‌گیرد. پس از یک سال حضور در روسیه و اداره شرکت، می‌توانید اقامت 3 ساله را دریافت نمایید.

معمولا پس از گذشت 2 الی 3 سال از ثبت شرکت در روسیه، می‌توانید درخواست اقامت دائم خود را ارائه دهید. آمار‌ها نشان می‌دهند که درصد موافقت با این درخواست، بسیار بالا است.

پس از آنکه اقامت دائم خود را دریافت نمودید، می‌توانید پاسپورت خود را طی یک پروسه تقریبا یک ساله، دریافت کنید.

هزینه ثبت شرکت در روسیه

در مرحله اولیه، برای اقامت روسیه از طریق ثبت شرکت، به مبلغی بین 20 الی 30 هزار دلار نیاز خواهید داشت. در مرحله بعد، برای انجام کارهای اداری ثبت شرکت، باید 3 الی 4 هزار دلار هزینه در نظر بگیرید.

همچنین، برای پرداخت هزینه‌های زندگی مانند مسکن، خوراک، پوشاک و… نیز باید سرمایه‌ای جداگانه در اختیار داشته باشید. البته، هزینه‌های زندگی در روسیه نسبت به کشور‌های دیگر قاره اروپا، بسیار کمتر است و می‌توانید با صرف هزینه کمتری، از رفاه و آسایش نسبی برخوردار باشید.

سخن نهایی

مهاجرت و سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، کاری زمان بر و چالش‌انگیز است. اگر قصد ثبت شرکت در روسیه را دارید اما هیچگونه آشنایی و تجربه‌ای در این زمینه ندارید، می‌توانید با کمک موسسه روسانا، از بهترین و جامع‌ترین خدمات مشاوره استفاده کنید.

ما در مؤسسه روسانا، مطمعن‌‌ترین و مناسبترین راه برای شروع تجارت و کسب و کار را به شما معرفی خواهیم کرد و به شما کمک می‌کنیم تا با خیالی آسوده، مسیر موفقیت را طی نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.