اقامت روسیه از طریق ازدواج

بهترین رشته های تحصیلی در روسیه-روسانا
بهترین رشته های تحصیلی در روسیه
مارس 6, 2022
مشاغل مورد نیاز روسیه-روسانا
مشاغل مورد نیاز روسیه
مارس 14, 2022

اقامت روسیه از طریق ازدواج

اقامت روسیه از طریق ازدواج-روسانا

شهروندی روسیه یکی از گذرنامه‌هایی است که برای بسیاری از مردم در سطح جهان دست کم گرفته شده است که اخیراً دریافت آن ساده‌تر می‌باشد. بر اساس شاخص پاسپورت هنلی در سال 2021، که هر سال همه پاسپورت‌های جهان را رتبه بندی می‌کند، روسیه از 110 گذرنامه رتبه 48 را دارد.

اقامت در روسیه از طریق ازدواج و یا تحصیل پزشکی در روسیه یکی از چندین روش برای اخذ شهروندی در این کشور می‌باشد. داشتن پاسپورت روسی امکان دسترسی به 110 کشور در سراسر جهان را بدون ویزا یا ویزا در بدو ورود می‌دهد. راه های مختلفی برای دریافت پاسپورت دوم در سراسر جهان وجود دارد مانند تحصیل دندانپزشکی در روسیه، اما برای متخصصان واجد شرایط، احتمالاً هیچ کشوری برای درخواست شهروندی آسان تر از روسیه در سال‌های اخیر وجود ندارد.

اقامت در روسیه از طریق ازدواج

بیایید دقیقاً ببینیم که چرا روسیه مسیر آسانی برای شهروندی دارد. روسیه با یک بحران جمعیتی با ابعاد حماسی مواجه است، و تنها راهی که به نظر می‌رسد دولت برای حل این مشکل اندیشیده، جذب خارجی‌ها از طریق مختلف برای زندگی و کار به روسیه و هزینه تحصیل در روسیه است.

در ده سال گذشته، دولت روسیه تبصره‌هایی را در قوانینی که تابعیت روسیه را تنظیم می‌کند، اعمال کرده است. سه تغییر قانونی، شهروندی روسیه را در صحنه جهانی جذاب‌تر کرد و دریافت آن را بسیار آسان‌تر کرده.اولین تغییر قابل توجه اجازه اقامت دائم را به متخصصان بسیار ماهر شاغل در روسیه اعطا کرد.

تغییر دیگری در سال 2019 فهرستی از مشاغل را ایجاد کرد که دولت روسیه آن ها را برای توسعه کشور حیاتی می دانست. این تغییر به کارفرمایان روسی این امکان را داد که کارگران خارجی بیشتری را با بوروکراسی کمتر استخدام کنند.آخرین تغییر در اوایل سال 2020 رخ داد، زمانی که دولت روسیه الزام لغو تابعیت فعلی خود را برای تبدیل شدن به یک شهروند روسیه حذف کرد.

از همه این موارد آسان‌تر اقامت در روسیه از طریق ازدواج می‌باشد که در ادامه بیشتر راجع به شرایط آن خواهیم گفت پس همراه  روسانا باشید.

اقامت در روسیه از طریق ازدواج-روسانا

یکی از رایج ترین راه‌های اخذ تابعیت روسیه ازدواج و شرایط اخذ اقامت روسیه با یک شهروند روسیه است. با این حال، تا سال 2020، باید تابعیت فعلی خود را رها می‌کردید. حتی سرسخت‌ترین منتقدان ایالات متحده یا اروپا می‌دانند که انصراف از تابعیت آمریکایی یا اروپایی خود پیامدهای شخصی زیادی خواهد داشت زیرا شهروندان روسیه نمی‌توانند آزادانه به ایالات متحده یا اروپا سفر کنند.

این شرط مانع مهمی برای اکثر خارجیان در روسیه بود که مایل به اخذ تابعیت روسیه بودند. با از بین رفتن این الزام برای انصراف از تابعیت قبلی، بسیاری از خارجی‌ها به طور جدی تابعیت روسیه را مورد بررسی قرار می‌دهند.

بسیاری از آن‌ها در حال حاضر می توانند درخواست دهند زیرا آن‌ها سال هاست که با همسر روسی خود زندگی می‌کنند. بهتر است بدانید که اگر با یک شهروند روسی ازدواج کرده‌اید، می‌توانید برای اجازه اقامت موقت  و یا اقدام به تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی اقدام کنید.به دولت روسیه درخواست دهید.

پس از گذشت یک سال از مجوز اقامت موقت، باید برای اجازه اقامت دائم اقدام کنید. البته در حال حاضر بحث‌هایی برای حذف مجوز اقامت موقت در جریان است. هنگامی که سه سال ازدواج کرده‌اید و سه سال در روسیه زندگی می‌کنید، می‌توانید برای شهروندی روسیه درخواست دهید.

هنگام درخواست اجازه اقامت بر اساس ازدواج، باید امتحانات زبان، تاریخ و قانون روسی را بگذرانید. برای درخواست شهروندی و اقامت در روسیه از طریق ازدواج باید آزمون زبان روسی را نیز بگذرانید.

شرایط عمومی ازدواج در روسیه

طبق ماده 156 قانون خانواده روسیه، ازدواج در روسیه به شکل و روشی که در قانون روسیه توضیح داده شده است، ثبت می‌شود. این بدان معناست که ازدواج انجام شده در روسیه که یکی از طرفین آن شهروند روسیه است و طرف دیگر فرد خارجی، باید در دفتر ثبت احوال همین کشور ثبت شود.

در بند دوم همین ماده آمده است که شرایط ازدواج فرد را قوانین کشوری که تبعه آن است تعیین می‌کند به طور مثال قوانین مربوط به سن ازدواج.

شرایط دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج

پس از ازدواج با یک شهروند روسی یا مقیم روسیه، همسران خارجی، واجد شرایط  برای دریافت مجوز اقامت صرف نظر از اینکه سهمیه کشور برای ساکنان خارجی قبلاً در آن سال پر شده است یا خیر هستند. بهتر است بدانید که اعتماد به وضعیت حقوقی شما در کشور قیمتی ندارد.

شما می‌توانید این فرآیند را به سادگی با رفتن به دفتر دولتی مناسب از جمله کنسولگری روسیه آغاز کنید. پس از سه سال ازدواج و اقامت مالیاتی در روسیه، شما واجد شرایط فرآیند درخواست شهروندی روسیه از طریق تابعیت هستید.

به دستور وزارت روسیه باید تا حدودی به زبان روسی تسلط داشته باشید که یادگیری آن آسان تر از آنچه فکر می‌کنید است و برخلاف ایالات متحده یا اروپا، نرخ‌های مالیات روسیه بسیار پایین است و بیشتر درآمدها با نرخ ثابت، مالیات می‌گیرند.

تابعیت روسیه ممکن است مسیری بعید برای رسیدن به پاسپورت دوم به نظر برسد. با این حال، برای برخی می تواند راه حل مناسبی باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که بدانید دقیقاً چه چیزی از شهروندی دوم نیاز دارید. در نهایت، روسیه یکی از سه ابرقدرت بزرگ است، حتی با وجود مشکلات اقتصادی فعلی.

شرایط دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج-روسانا

مدارک لازم جهت ازدواج در روسیه

در روسیه، فرد نمی تواند با کسانی ازدواج کند که:

  •     قبلاً متاهل بوده‌اند؛
  •     خویشاوندان نزدیک؛
  •     والدین خوانده و فرزندخوانده

علاوه بر این، قوانین یک کشور خارجی نیز ممکن است مقررات ویژه یا متفاوتی نسبت به الزامات روسیه برای ثبت ازدواج پیش بینی کند. در این راستا، یک شهروند خارجی باید آماده ارائه مدارک زیر باشد:

      گواهی عدم وجود سابقه ازدواج در دفتر ثبت احوال شهروندی در سازمان مربوطه یک کشور خارجی

      شناسنامه او

       گواهی عدم وجود موانع رسمی برای ازدواج از کنسولگری یا هر مدرک دیگری که تأیید کند فرد می‌تواند مطابق قانون کشور خود ازدواج کند.

همچنین لازم به ذکر است که کلیه اسناد باید دارای ترجمه محضری به زبان روسی و قانونی باشند.

سپس باید برای ثبت ازدواج در اداره ثبت احوال روسیه اقدام کنید. در این مورد، ممکن است به اسناد زیر نیاز داشته باشید: فرم درخواست تکمیل شده؛ گذرنامه هر دو طرف با علائم مربوطه در ثبت نام در خاک روسیه برای خارجی‌ها. اسنادی مبنی بر عدم وجود موانع رسمی برای ازدواج (که در مراحل بالا توضیح داده شد)

روند اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج

پس از ازدواج، یک شهروند خارجی مدارکی را برای دریافت مجوز اقامت موقت (RVP) ارائه می دهد. این اولین مرحله از اخذ شهروندی روسیه است که RVP از طریق ازدواج نامیده می شود. سپس، با دریافت RVP و 6 ماه زندگی در آنجا، شهروند خارجی می تواند برای اجازه اقامت در روسیه درخواست دهد. اقامت در روسیه از طریق ازدواج در روند اخذ آن بسیار موثر است.

ازدواج صوری با دختران روسیه

دریافت RVP از طریق ازدواج یک روش ساده برای دریافت شهروندی روسیه به شمار می‌رود، اما بر زمان بررسی آن تأثیری ندارد. از لحظه ارائه مدارک برای اخذ RVP از طریق ازدواج، شرایط رسیدگی قبل از اخذ RVP بسته به تابعیت متقاضی از 2 تا 6 ماه به طول می‌انجامد.

شهروندان کشورهای مستقل مشترک المنافع که از طریق ازدواج RVP دریافت می‌کنند، در بازه زمانی سریع‌تر بین 2-3 کارشان انجام می‌شود. برای شهروندان کشورهای غیر CIS اسناد در مدت زمان 4-6 ماه در نظر گرفته شده است.

ازدواج صوری با دختران روسی از دیگر روش‌های اخذ تابعیت شهروندی این کشور است که از نظر قانونی مشکلی ندارد اما مراجع بالا نباید از هدف شما خبردار شوند.

ازدواج صوری با دختران روسیه-روسانا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.