اعتبار مدرک پزشکی روسیه

تحصیل در روسیه بدون آزمون-روسانا
تحصیل در روسیه بدون آزمون
فوریه 6, 2022
بورسیه دندانپزشکی روسیه-روسانا
بورسیه دندانپزشکی روسیه
فوریه 18, 2022

اعتبار مدرک پزشکی روسیه

اعتبار مدرک پزشکی روسیه در سطحی است که توسط سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته است. به همین خاطر سالانه متقاضیان بسیاری برای تحصیل پزشکی به روسیه  و تحصیل دندانپزشکی در روسیه مهاجرت می‌کنند.

این کشور دارای بهترین دانشگاه‌ها و دانشکده‌هایی است که شرایط بسیار خوبی برای دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند. بنابراین اگر تصمیم دارید در زمینه پزشکی فعالیت داشته باشید و تحصیلات خود را در این کشور به پایان برسانید، خیالتان بابت مدرک پزشکی روسیه آسوده باشد و بعد از تحصیل به راحتی می‌توانید مطب خود را در هر کشوری که دوست داشته باشید تاسیس کنید.

البته میزان اعتباری مدرک پزشکی روسیه تا حدودی به دانشگاه انتخابی بستگی دارد و هر کدام از دانشگاه‌های روسیه در یک سطح جهانی قرار گرفته‌اند.

اگر میزان اعتبار دانشگاه و مدرک پزشکی برایتان بسیار اهمیت دارد و دوست دارید در بهترین شرایط تحصیلات خود را ادامه دهید، دانستن اطلاعات دقیق‌تر کمک می‌کند با برنامه‌ریزی پیش روید.با موسسه اعزام دانشجو به روسیه همراه باشید.

درآمد پزشکان در روسیه 

درآمد پزشکان در روسیه برای کسانی که علاقه‌مند به مهاجرت به این کشور در دانشگاه لومونسف مسکو  هستند و تصمیم دارند دوره‌های تحصیلی پزشکی خود را در دانشگاه فدرال کازان روسیه بگذرانند بسیار مهم است.

میزان درآمد به صورت ماهیانه حدود $۳۳۵۰ می‌باشد که این درآمد با توجه به سابقه کاری، تخصص و میزان تحصیلات بیشتر یا کمتر خواهد بود. با توجه به آمارهای به دست آمده میزان میانگین درآمد سالانه پزشکان نسبت به درآمد متوسط مردمان این کشور بیش از دو برابر است.

البته با مقایسه درآمد پزشکان این کشور با دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی به این نتیجه می‌رسیم که درآمد پزشکان در کشور روسیه بسیار کمتر از پزشکان اروپایی و آمریکایی است. پس اگر شرایط مناسب برای مهاجرت به دیگر کشورها داشته باشید با مدرک پژشکی روسیه در کشورهای اروپایی و آمریکایی به درآمد بهتری دسترسی پیدا می‌کنید.

درآمد پزشکان در روسیه -روسانا

درآمد پزشکان در روسیه طبق آخرین بیانیه وزارت بهداشت ۲۰۲۲ 

آخرین بیانیه وزارت بهداشت در سال ۲۰۲۲ بر این اساس است که تنها زمانی مدرک فارغ‌التحصیلان پزشکی روسیه قابل تایید است که فارغ‌التحصیلان تمام دروس و واحدهای تحصیلی دوره پزشکی را  در دانشگاه دولتی نواسیبیرسک به زبان روسی گذرانده باشند.

این موضوع تنها زمانی اهمیت دارد که فارغ‌التحصیلان تصمیم به بازگشت به کشور خود دارند و می‌خواهند خدمات پزشکی را در کشور خود ارائه دهند. اما اگر برای طبابت روسیه را در نظر گرفته باشند یا تصمیم به مهاجرت به کشورهای اروپایی بگیرند، تایید وزارت بهداشت کشور ایران هیچ تاثیری روی روند کاری ندارد.

 بهترین دانشگاه‌های پزشکی روسیه

اکثر دانشگاه‌های پزشکی روسیه مانند دانشگاه پیراگوف  به خوبی در سراسر جهان شناخته شده و روسیه یکی از سریع‌ترین کشورهای رو به رشد در جهان است. دانشگاه‌های روسیه دارای سطح علمی بسیار مناسبی هستند و مدارک صادر شده از این دانشگاه‌ها دارای اعتبار در سطح جهانی است.

خوشبختانه مدارک پزشکی دانشگاه‌های روسیه مورد تایید وزارت امور و بهداشت ایران می‌باشد و هم وطنان عزیز برای گذراندن دوره‌های پزشکی می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. علاوه بر این مدارک پزشکی دانشگاه‌های پزشکی روسیه مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و سازمان یونسکو و دیگر سازمان‌ها و نهادهای بین المللی می باشد.

بنابراین جای نگرانی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی نخواهید داشت. رشته‌های تحصیلی روسیه معمولا به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می‌شود ومهم‌ترین دلیلی که باعث شده است افراد بسیاری از دیگر کشورها برای گذراندن دوره‌های آموزشی و پزشکی به دانشگاه های روسی روی آورد، عدم نیاز به مدارک زبان انگلیسی است.

این یعنی بهترین شرایط برای کسب بهترین جایگاه پزشکی توسط دانشگاه‌های روسی بر اساس هزینه تحصیل در روسیه ارائه می‌شود، کافی است علاقه‌مند به تحصیل در حوزه پزشکی باشید و دست از تلاش برندارید.

اعتبار مدرک پزشکی روسیه از نظر وزارت بهداشت ایران

از آنجا که دانشگاه‌های کشور روسیه دارای رتبه‌های بسیار ایده آل و درخشان در سطح جهان هستند و در رتبه بندی جهانی جایگاه برجسته و برتری میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کسب نمودند، اعتبار مدرک پزشکی روسیه از نظر وزارت بهداشت ایران کاملاً قابل قبول است.

دانشجویانی که تصمیم دارند بعد از تمام شدن دوره پزشکی و دندانپزشکی به کشور خود بازگردند نگرانی‌های بسیاری در مورد تایید شدن مدرک پزشکی توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت دارند تا بتوانند در کشور خود به فعالیت بپردازند.

بنابراین بهتر است برای اطمینان بیشتر قبل از مهاجرت در مورد تایید مدرک پزشکی دانشگاه مورد نظر توجه ویژه داشته باشید و لیست معتبرترین و بهترین دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را بررسی کنید.

اعتبار مدرک پزشکی روسیه از نظر وزارت بهداشت ایران-روسانا

 اعتبار مدرک پزشکی روسیه از دیدگاه موسسه TIMES

بسیاری از دانشگاه‌های روسیه در بهترین رتبه و رنکینگ جهانی از نظر موسسه تایمز قرار گرفته‌اند و با بهترین دانشگاه‌های جهان همکاری علمی و پژوهشی دارند. بر این اساس می‌توان به مورد تایید بودن مدارک دانشگاه‌های این کشور توسط کشورهای اروپایی پی برد. جالب است بدانید سیستم‌ دانشگاهی کشور روسیه همان سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا و سیستم نظام بولونیا می‌باشد.

لومونوسوف یکی از بهترین دانشگاه‌های روسیه است که با رتبه جهانی ۱۸۹ از نظر موسسه تایمز دانشگاه ایالتی مورد توجه بسیاری از دانشجویان و علاقه‌مندان علوم پزشکی قرار گرفته است. با بررسی شرایط پذیرش این دسته از دانشگاه‌ها مطمئنا راهی برای موفقیت برای شما نیز گشوده می‌شود.

 اعتبار مدرک پزشکی روسیه از دیدگاه موسسه TIMES-روسانا

 آزمون مجوز کار پزشکی روسیه  

برای ورود به عرصه پزشکی بعد از اخذ مجوز مدرک پزشکی در روسیه یک دفتر ثبت اسناد پزشکان متخصص وجود دارد که در زمینه‌های مختلف تخصصی ثبت نام انجام می‌دهد. در این ثبت‌نام تنها کارمندان پزشکی که آموزش‌های پزشکی و عملی خود را در روسیه به پایان رسانند می‌توانند وارد شوند.

از آنجا که متخصصان پزشکی دارای سطح‌های مختلف آموزشی هستند در چهار مرتبه ثبت‌نام قرار می‌گیرند؛ پیش ثبت نام، ثبت نام کامل و ثبت موقت. برای ثبت‌نام باید مدارک لازم ارائه شود. بعد از ارسال مدارک نتیجه ثبت نام از طریق پست با جزئیات کامل ارائه می‌شود. سپس اقدام به اخذ گواهی مجوز قابل انجام است.

کلام آخر

اعتبار مدرک پزشکی با بررسی رتبه و رنکینگ‌های دانشگاه‌های مختلف روسیه کاملا قابل مشهود است. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور دارای رتبه‌های برتر در سطح جهان می باشند و شرایط بسیار فوق‌العاده‌ای برای تحصیل ارائه می‌دهند.

به همین خاطر، سالانه کشور روسیه توسط علاقه‌مندان بسیاری مورد هدف قرار گرفته است و افراد بسیار از کشور ما توسط دانشگاه‌های روسیه به آرزوهای خود در زمینه پزشکی رسیده و توانستند در این راه موفق شوند و به جایگاه علمی قابل قبولی در سطح جهان و کشورهای اروپایی دست یابند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.