آموزش آنلاین در دانشگاه های روسیه

دانشگاه های پزشکی روسیه-روسانا
دانشگاه های پزشکی روسیه
فوریه 19, 2022
بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل در رشته پزشکی کدامند؟
بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل در رشته پزشکی کدامند؟
فوریه 19, 2022

آموزش آنلاین در دانشگاه های روسیه

آموزش آنلاین در روسیه - آموزش آنلاین در برترین دانشگاه‌های روسیه

آموزش آنلاین در روسیه در سال‌های اخیر متقاضی زیادی پیدا کرده است . از آنجا که تحصیل پزشکی در روسیه بسیار پرطرفدار است، موسسه روسانا برای اعزام دانشجو به روسیه اقدامات ویژه ای را جهت اعزام دانشجو به روسیه اتخاذ کرده است. اما در شرایط کنونی و با همه گیری بیماری کرونا بیشتر دانشجویان تمایل به آموزش آنلاین دارند .در این مقاله در خصوص آموزش آنلاین در دانشگاه روسیه صحبت خواهیم کرد.

به دلیل شرایط اخیر و محدودیت‌های موجود، دانشگاه‌های روسیه به استفاده از سیستم عامل‌های آموزشی جدید، آموزش از راه دور و آنلاین، ارتباط از طریق تمتس‌های تصویری و شبکه‌های اجتماعی روی آوردند. اکثر مراکز آموزشی با موفقیت از سیستم آموزش آنلاین استفاده کردند و برای دانشجویان سال اول برنامه‌های آموزش از راه دور را برگزار کردند.

از آنجایی که مرزها بسته است، اکثر دانشجویان نتوانستند برای شروع سال تحصیلی و تحصیل دندانپزشکی در  روسیه بروند.

امروزه فرآیندهای آموزشی با موفقیت به صورت آموزش آنلاین برگزار می‌شوند. این روزها نه تنها سخنرانی‌ها و سمینارها بلکه امتحانات، کارآموزی‌ها و دفاع از پایان نامه‌ها نیز به صورت آنلاین و از راه دور برگزار می‌شوند. بسیاری از دانشگاه‌ها مدیریت از راه دور در کلیه مراحل پذیرش برای سال ۲۰۲۱ را فراهم ساخته‌اند. در ادامه درباره آموزش‌های آنلاین برترین دانشگاه‌های روسیه صحبت می‌کنیم.

آموزش آنلاین در روسیه:

۱- دانشگاه فدرال شرقی (FEFU)

آموزش آنلاین در روسیه -دانشگاه فدرال شرقی (FEFU)

آموزش آنلاین را برای همه رشته‌ها فراهم ساخته است. به دلیل محدودیت‌های فنی برای دانشجویان کشور چین، دانشگاه اجازه استفاده از WeChat با تیم‌های معمول MS را صادر کرد. دانشجویانی که قبلا در ترم بهار و تابستان تجربه آموزش آنلاین را داشتند، به دانشجویان تازه وارد بین المللی کمک خواهند کرد تا با این شیوه آموزشی خو بگیرند. 

۲- موسسه فیزیک و فناوری مسکو (دانشگاه تحقیقات ملی)

آموزش آنلاین در روسیه -موسسه فیزیک و فناوری مسکو (دانشگاه تحقیقات ملی)

برنامه‌های خود را برای پروسه آموزشی معرفی کرده است. در این برنامه‌های آموزشی جدید، امکان آموزش آنلاین برای دانشجویان فراهم شده است. همچنین المپیاد بین المللی فیزیک ۲۰۲۰ نیز با حضور شرکت کنندگانی از ۴۱ کشور مختلف به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

۳- دانشگاه ملی تحقیقات لوباچفسکی نیژنی نوگورود (دانشگاه لوباچفسکی)

آموزش آنلاین در روسیه - دانشگاه لوباچفسکی

از یک پروسه آموزشی ترکیبی استفاده می‌کند. دانشجویان از طریق وب‌سایت دانشگاه و با استفاده از برنامه Zoom و دوره‌های آموزش الکترونیکی MOODLE به سخنرانی‌ها دسترسی دارند. مفاد آموزشی در فضای ابری بارگذاری می‌شود.

از این رو دانشجویان بین المللی از طریق دوره‌های آنلاین به تمام برنامه‌ها دسترسی خواهند داشت. در سال ۲۰۲۰، دانشگاه پروژه جدید آنلاین (برنامه آمادگی پیش دانشگاهی) را برای آموزش زبان روسی به عنوان زبان خارجی و آموزش مطالب عمومی از راه دور اجرا کرد.

۴- دانشکده اقتصاد دانشگاه ملی تحقیقات (HSE University)

آموزش آنلاین در روسیه -۴- دانشکده اقتصاد دانشگاه ملی تحقیقات (HSE University)

جز اولین دانشگاه‌هایی بود که همه فرایند آموزشی را آنلاین کرد. در مدت محدودیت‌های کرونایی، دانشگاه تمام رشته‌ها را کاملا آنلاین برگزار کرد. نحوه پذیرش دانشگاه در سال ۲۰۲۱ نیز به صورت آنلاین خواهد بود.

اکنون هر کسی که قصد ثبت‌نام  در دوره کارشناسی ارشد را دارد می‌تواند از طریق برنامه زوم وقت مشاوره بگیرند. امکان شرکت در دوره کارآموزی Study Tour Experience به صورت رایگان وجود دارد. همچنین یا از طریق پروژه Class Experience می‌توان در کلاس‌های کارشناسی ارشد شرکت کرد.

تست مختصری بدهید و ببینید که برای ادامه تحصیل و یا شرکت در دوره‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد چه رشته‌ایی مناسب شما است. علاوه بر این دانشگاه HSE چهار رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد و دو رشته در مقطع کارشناسی (علوم کامپیوتر و تجزیه و تحلیل داده‌ها و طراحی) را به طور کامل در پلت‌فرم Coursera برگزار می‌کند.

۵- دانشگاه ملی تحقیقاتی نواسیبیرسک (NSU)

آموزش آنلاین در روسیه -دانشگاه ملی تحقیقاتی نواسیبیرسک (NSU)

تمام پروسه آموزشی خود را به صورت از راه دور برگزار کرده است. همه دانشجویان  دانشگاه نواسیبیرسک از طریق پلت‌فرم Zoom و Google Meet تحصیل می‌کنند و امتحانات به صورت آنلاین برگزار می‌شوند.

دانشجویان بین المللی می‌توانند از طریق ارتباط با بخش پشتیبانی، سرپرستان برنامه‌های آموزشی‌، دفتر ریاست یا بخش پذیرش دانشجویان بین المللی کمک بگیرند. در حال حاضر دانشگاه NSU به منظور افزایش کیفیت آموزش قصد تبادل دانشجویی مجازی با دانشگاه‌های همکار را دارد.

۶- دانشگاه الکترونیکی سنت پترزبورگ (ETU LETI)

آموزش آنلاین در روسیه -۶- دانشگاه الکترونیکی سنت پترزبورگ (ETU LETI)

پروسه جدید آموزشی را با چندین سرویس آنلاین از جمله Moodle، پلتفرم دانشگاه ملی سنت پترزبورگ، پلتفرم ملی آموزش و پلتفرم Coursera ،Stepic و Lectorium آغاز کرده است.

به‌علاوه دانشجویان در دوره‌های آنلاین موجود در مرکز فناوری‌های آموزشی جدید و آموزش از راه دور حضور پیدا می‌کنند. اکنون سخنرانی‌ها، برگزاری کلاس‌ها و جلسات تخصصی دانشمندان بین المللی، کاملا آنلاین برگزار می‌شود. در ماه ژوئن ۲۰۲۰، اولین پروژه ارتباط آنلاین دانشجویی توسط دانشگاه‌های ETU LETI و ژاپن صورت گرفت.

برنامه‌های بین المللی دانشگاهی، برنامه‌های علمی و آموزشی با موسسات آموزشی در نروژ، فنلاند و فرانسه به صورت آنلاین انجام می‌شود. همچنین دانشگاه در حال تلاش برای تشکیل یک دوره کارشناسی ارشد آنلاین با همکاری دانشگاه‌های ایتالیا است.

۷-  دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سنت پترزبورگ (SPbPU)

آموزش آنلاین در پلتفرم TIMS و Zoom انجام می‌شود. جهت پشتیبانی از دانشجویان جدید، از دانشجویان ارشد و تدریس خصوصی برای همکاری دعوت شده است. از طرفی به برنامه‌های مشترک با دانشگاه‌های بین المللی اهمیت زیادی داده می‌شود. در دوران همه گیری ویروس کرونا، این دانشگاه در بیش از ۲۰ نمایشگاه، سمینار و کنفرانس شرکت نموده است.

۸-دانشگاه فدرال سیبری (SibFU)

آموزش آنلاین در روسیه - دانشگاه فدرال سیبری

آموزش آنلاین در دانشگاه فدرال سیبری از بستر Zoom و Moodle انجام می‌شود. SFU، دائما وبینارها و کنفرانس‌های ویدئویی، شبیه سازهای آنلاین، شبکه اجتماعی مشارکتی و کتابخانه الکترونیکی را مورد استفاده قرار می‌دهد.

پروسه جدید آموزشی در دانشگاه ایالتی تیومن (UTMN)

به صورت ترکیبی برگزار می‌شود. با این وجود دانشجویان بین المللی که نمی‌توانند به روسیه بروند، فقط بصورت آنلاین تحصیل می‌کنند. برنامه‌ها به طور روزانه در Modeus ارسال می‌شود.

همچنین اطلاعات مربوط به حضور و عملکرد دانشجویان نیز در دسترس است. اطلاعات مربوط به تغییرات سیستم برای استادان و دانشجویان ایمیل می‌شود. دانشجویان می‌توانند اخبار را بخوانند، در جلسات آموزشی شرکت کنند، تکالیف خود را انجام دهند و در امتحانات شرکت نمایند. 

دانشجویان تازه وارد در دانشگاه ایالتی تیومن، در تمام مراحل آموزشی از طرف استادان پشتیبانی می‌شوند. انجمن دانشجویان بین المللی، بخش پشتیبانی و متخصصان، همگی برای مشاوره و حمایت دانشجویان تازه وارد آماده همکاری می‌باشند.

 آموزش آنلاین در دانشگاه ایالتی اورال جنوبی (دانشگاه تحقیقات ملی)

مدت زمان بسیار زیادی است که شروع به فعالیت نموده. متقاضیان بین المللی بسیار مشتاق شرکت در این دانشگاه هستند. برنامه کمک گرفتن از معلم خارجی دانشجویی SUSU چندین سال است که اجرا می‌شود. در حال حاضر همه فعالیت‌‌ها به حالت آنلاین برگزار می‌شود.

 در سال ۲۰۲۰ نیاز به استفاده از فناوری‌های دیجیتال در همه زمینه‌ها از جمله آموزش بسیار محسوس بود. موسسات آموزشی روسیه نیز مانند دانشگاه‌های بین المللی دیگر، ناچار به استفاده از سیستم آموزش آنلاین شدند. استادان و داوطلبان به دانشجویان سال اول بسیار توجه داشتند. 

بهترین دوره‌های آموزش آنلاین در روسیه

آموزش آنلاین در روسیه - بهترین دوره‌های آنلاین دانشگاه‌های روسیه

تولید دوره‌های آنلاین یکی از اصلی‌ترین رویدادهای آموزش مدرن است. دانشگاه‌های روسیه مدتهاست که بخشی از جامعه جهانی MOOC هستند و حضور خود را در پلتفرم‌های دوره‌‌های بین‌المللی مانند Coursera و Edx و پلتفرم‌های روسی مانند Open Education ،Lectorium و Stepik گسترش می‌دهند.

صدها دوره در انواع مختلف کوتاه مدت و بلند مدت، در زبان‌های روسی و انگلیسی، در اختیار شنوندگان در هر نقطه از جهان قرار می‌گیرد، که برای آشنایی با موضوعات مختلف و ارتقاء مهارت‌ لازم است.

چنین دوره‌هایی این امکان را می‌دهند که قبل از اقدام به تحصیل در دانشگاه مورد علاقه خود، اساتید و روند آموزشی آن را بررسی کنید. در این مقاله لیستی از بهترین دوره‌های آنلاین دانشگاه‌های ممتاز روسیه را برای شما آماده کرده‌ایم.

دانشکده اقتصاد دانشگاه ملی تحقیقات:

آموزش آنلاین در روسیه - دانشکده اقتصاد ملی تحقیقات

یکی از ۱۰ دانشگاه برتر جهان در تعداد دوره‌های آپلود شده در Coursera است که در حال حاضر، ۱۲۸ برنامه آموزشی HSE در دسترس دارد. دو مورد از این آموزش‌ها همراه با دانشگاه کالیفرنیا سن دیه گو و دیگری همراه با Google به عنوان یک همکاری تولید شده است. برای آشنایی با نحوه ایجاد استراتژی‌های دیجیتال و مدیریت ارتباطات آنلاین در توسعه هر شغلی، دوره مبانی بازاریابی دیجیتال را بررسی کنید.

دانشگاه ملی تحقیقات هسته‌ای «MEPhI»:

آموزش آنلاین در روسیه -دانشگاه ملی تحقیقات هسته‌ای «MEPhI»

به تازگی یک دوره آنلاین زبان روسی در زمینه نظریه میدان الکترومغناطیسی در Edx معرفی و تولید کرده است. این دوره به دلیل محتوای آسان بی‌نظیر است و از مبانی نظریه نسبیت تا نظریه تابش امواج الکترومغناطیسی را دربرمی‌گیرد. 

دانشگاه ملی تحقیقات نووسیبیرسک:

آموزش آنلاین در روسیه - دانشگاه ملی تحقیقات نووسیبیرسک

چندین دوره زبان انگلیسی در زمینه‌های علوم زمین، پزشکی، ژنتیک و رمزنگاری معرفی کرده است که قبلاً در Coursera امتیاز بالایی کسب کرده‌اند. به دوره جدید آنلاین NSU در زمینه ترمودینامیک توجه کنید.

مبانی ترمودینامیک به شما اطلاعات کلی در مورد مکانیسم‌های حرارتی، ماهیت پدیده‌های حرارتی، اصول اولیه نیروگاه‌ها و همچنین آخرین دستاوردهای فیزیک مدرن می‌دهد.

دانشگاه ملی فناوری تحقیقاتی MISIS:

آموزش آنلاین در روسیه - دانشگاه ملی فناوری تحقیقاتی MISIS

بیش از ۴۰ دوره مخصوص پلتفرم ملی آموزش ارائه داده است. همچنین اخیرا اولین دوره تدریس شده به زبان انگلیسی را در Coursera قرار داده است. مواد هوشمند: دانشگاه MISiS با کمک SPbPU و KNRTU روش‌های Microcale و Macroscale را توسعه دادند. این دوره به روز ترین اطلاعات درباره  فناوری‌های تولید، تغییرات و کاربرد مواد هوشمند از جمله آلیاژهای حافظه دار و نانو ذرات پلیمری مورد استفاده در پزشکی و بیوتکنولوژی مدرن را ارائه می‌دهد.

یکی دیگر از همکاری‌های موفقیت آمیز، همکاری دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سن پترزبورگ و دانشگاه فدرال سیبری به نام دوره انگلیسی زبان سرمایه گذاری مالی و مدیریت ریسک است. این دوره ارزیابی خطرات سرمایه گذاری و سرمایه گذاری‌های موفقیت آمیز مالی در شرایط سخت اقتصادی در جهان مدرن بررسی می‌کند.

به علاوه دانشگاه فدرال سیبری دوره آنلاین دیگری در زمینه آموزش ملی اجرا کرده است. آموزش‌های ویدئویی باعث می‌شوند تا روش تجزیه و تحلیل فعالیت‌های تجاری و انتخاب بهترین گزینه در شرایط واقعی را بیاموزید. این دوره برای مدیران، تحلیلگران و کارآفرینان تجارت دیجیتال بسیار کارآمد است.

دانشگاه ETU یکی از بهترین دانشگاه‌های فناوری در روسیه است. این دانشگاه بیش از ۳۰ دوره آنلاین به زبان‌های روسی و انگلیسی را برگزار کرده است. این دوره‌های متنوع عبارتند از: ریاضیات، نظریه احتمال، فناوری اطلاعات، رباتیک، فناوری‌های وب، اکولوژی، اقتصاد و مدیریت، الکترونیک و … . این دوره‌ها در چندین پلتفرم آموزشی برگزار می‌شوند و هم اکنون بیش از ۱۲۰۰۰۰ نفر شرکت کننده دارد. همچنین ۹ دوره آموزشی به زبان انگلیسی در Coursera ارائه شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.