آزمون ورودی دانشگاه های روسیه

شرط معدل برای تحصیل در روسیه-روسانا
شرط معدل برای تحصیل در روسیه
دسامبر 30, 2021
تحصیل در کالج های روسیه-روسانا
تحصیل در کالج های روسیه
ژانویه 4, 2022

آزمون ورودی دانشگاه های روسیه

آزمون ورودی دانشگاه های روسیه-روسانا

اگر قصد تحصیل در روسیه را دارید احتمالا عبارت «آزمون ورودی دانشگاه های روسیه» را شنیده‌اید. در واقع آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های روسیه یکی از موارد تاثیرگذار در انتخاب شهر مقصد برای تحصیل در روسیه است.

اگرچه قبولی در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها ممکن است برای بسیاری از متقاضیان سخت باشد اما نگران نباشید. زیرا سطح آزمون ورودی دانشگاه‌های کشور روسیه آسان است و متقاضیان جهت اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در روسیه در دانشگاه‌های این کشور ملزم به شرکت در یک آزمون پس از اتمام دوره پادفک روسیه می‌باشند.

جالب است بدانید که متقاضیان بین المللی دارنده مدرک آزمون عمومی دولتی با توجه به نتایج آزمون می‌توانند پذیرش دانشگاه‌های روسیه را اخذ نمایند. 

در این مقاله به بررسی اطلاعات لازم درباره آزمون‌ ورودی دانشگاه های روسیه می‌پردازیم. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

آزمون ورودی دانشگاه های روسیه 2022

تمام افرادی که به دلایل مشخصی امکان تحصیل در کشور خود را ندارند یا قصد تحصیل دندانپزشکی در روسیه و مهاجرت به کشور روسیه را دارند، در صورت عدم تسلط به زبان روسی ناگزیر به گذراندن دوره پادفک و سپس شرکت و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه می‌باشند.

به بیان دیگر اگرچه متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه به شرکت در کنکور نیاز ندارند اما ملزم به قبولی در آزمون‌ های ورودی دانشگاه های روسیه می‌باشند.

دوره پادفک (Preparatory Course) دوره‌ایی ۱۰ ماهه و اجباری برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی، دندانپزشکی و پزشکی است. در این دوره پیش نیاز علاوه بر آموزش زبان روسی، دروس مورد نیاز در آزمون ورودی دانشگاه‌ها را نیز به زبان روسی به متقاضیان آموزش می‌دهند. هدف از برگزاری دوره‌های پادفک تسلط به زبان روسی و آماده سازی دانشجو برای آزمون است.

دوره پادفک برای رشته‌های علوم پزشکی با عنوان دوره pre-medical شناخته می‌شود. تمام متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته‌های پرستاری، داروسازی، دندانپزشکی و پزشکی را به زبان روسی دارند ملزم به شرکت در این دوره می‌باشند. 

لازم به ذکر است دوره پادفک رایگان نیست. همچنین امکان گذراندن دوره پادفک در دانشگاه محل تحصیل متقاضیان و یا در کالج‌های دیگر وجود دارد.

آزمون ورودی دانشگاه های روسیه-روسانا

محتوا و اسم آزمون‌ ورودی دانشگاه های روسیه ثابت و مشخص نیست. همچنین منابع آزمون بر اساس رشته مورد نظر و دوره پادفک گذرانده شده توسط متقاضی مشخص می‌شود. به طور خلاصه بنابر دوره پادفک محتوای و منابع آزمون نیز تغییر می‌کند.

زمان و نحوه ثبت نام در دوره پادفک توسط دانشگاه مورد نظر متقاضی مشخص می‌شود. اما به طور کلی زمان ثبت نام شرکت در دوره پادفک از اواسط فروردین ماه آغاز می‌شود و تقریبا تا دهه اول مرداد ماه ادامه می‌یابد. توجه داشته باشید که به دلیل ظرفیت محدود و تقاضای زیاد برای شرکت در این دوره‌ها خیلی زودتر از زمان تعیین شده ظرفیت آنها تکمیل می‌شود.

بنابراین موسسه اعزام دانشجو به روسیه روسانا توصیه می‌کند در همان ابتدا برای ثبت نام اقدام کنید. زمان برگزاری این دوره‌ها از ابتدای شهریور ماه آغاز می‌شود و خرداد ماه سال بعد به پایان می‌رسد. با این وجود برخی از دانشگاه‌ها این دوره را از بهمن ماه شروع می‌کنند.

در صورت شرکت از بهمن ماه متقاضی باید در ۳ ترم این دوره را به پایان برساند.بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا حد امکان در دوره شهریور ثبت نام نمایید. معمولا در چند ماه نخست به متقاضیان زبان روسی آموزش داده می‌شود و سپس به تدریس دروس مختلف از قبیل زیست، ریاضی و شیمی پرداخته می‌شود. 

منابع آزمون‌های ورود به دانشگاه روسیه

دوره پادفک که پیشتر درباره آن صحبت کردیم شامل درس‌های پایه رشته مورد نظر فرد متقاضی و آموزش زبان روسی می‌باشد. در نتیجه با توجه به رشته انتخابی فرد یعنی تجربی، مهندسی یا انسانی، منابع دوره پادفک متفاوت است.

آزمون ورودی دانشگاه‌های روسیه بعد از برگزاری دوره پادفک صورت می‌گیرد. در این آزمون دروسی که در طی دوره پادفک آموزش داده شده است در امتحان مورد سوال قرار می‌گیرد. برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و شاخه‌های دیگر تجربی، دروس پایه عبارتند از: 

  • زیست پایه
  • شیمی پایه
  • آموزش زبان روسی یا انگلیسی

قبولی در آزمون‌‌های ورودی 

آزمون ورودی دانشگاه‌های روسیه بسیار ساده است. این آزمون نسبت به آزمون ورودی دانشگاه‌های کشورهای دیگر بسیار آسان است و درصد قبولی بسیار بالاتری دارد. اکثر افراد مشکلی برای گذراندن این آزمون ندارند زیرا با سپری کردن دوره پادفک و انجام فعالیت‌های مربوط به دوره می‌توانند به راحتی در آزمون ورودی شرکت کنند و در آن نمره قبولی دریافت کنند. 

قبولی در آزمون‌ های ورودی دانشگاه های روسیه-روسانا

هزینه شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های روسیه

برای ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه‌های روسیه باید هزینه‌ای در حدود ۱۵ تا ۲۰ دلار بپردازید. لازم به ذکر است که برای شرکت در این آزمون هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود و هزینه دریافتی تنها بابت ثبت نام در این آزمون گرفته می‌شود. 

اما متقاضیان برای شرکت در دوره پادفک باید هزینه بپردازند. این هزینه با توجه به دانشگاه، شهر و رشته مورد نظر متفاوت می‌باشد اما حدودا بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار است. 

هزینه شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های روسیه-روسانا

دفعات برگزاری آزمون‌ها

بعد از اینکه دوره پادفک را گذراندید، می‌توانید در آزمون ورودی دانشگاه روسیه شرکت کنید. همچنین با گذراندن دوره پادفک مورد تایید دانشگاه دیگر، می‌توانید در آزمون ورودی دانشگاه‌های مختلف شرکت کنید. اگر در آزمون ورودی دانشگاه قبول نشدید، می‌توانید در آزمون دانشگاه‌های دیگر شرکت کنید یا اینکه تا آزمون سال آینده منتظر بمانید. 

دفعات برگزاری آزمون های ورودی دانشگاه‌های روسیه-روسانا

نتیجه گیری

روسیه به یکی از مقاصد مهاجرت برای افرادی تبدیل شده است که قصد ادامه تحصیل دارند. دانشگاه‌های روسیه از نظر سطح علمی با دانشگاه‌های مطرح اروپایی برابری می‌کنند از همین جهت بسیاری از متقاضیان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، روسیه را انتخاب می‌کنند.

دانشگاه‌های این کشور با دارا بودن امکانات و تکنولوژی‌های به روز و همچنین خوابگاه‌های مقرون به صرفه توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. همانطور که گفتیم برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌های روسیه باید دوره پادفک را بگذرانید و سپس در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر شرکت کنید. محتوای این آزمون نسبت به آزمون‌های دانشگاه‌های کشورهای دیگر بسیار ساده‌تر و راحت‌تر است به همین دلیل درصد قبولی این آزمون تقریبا زیاد است. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.