اقامت روسیه از طریق خرید ملک 2022

وسایل مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به روسیه
وسایل مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به روسیه
آوریل 6, 2022
افسردگی پس از مهاجرت
روش‌های مقابله با افسردگی پس از مهاجرت
آوریل 12, 2022

اقامت روسیه از طریق خرید ملک 2022

اقامت روسیه از طریق خرید ملک 2022

اقامت روسیه از طریق خرید ملک چه شرایط و ویژگی‌هایی دارد؟ آیا خرید ملک در روسیه گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری است یا خیر؟

کشور روسیه یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت ما ایرانیان است که با خرید ملک تجاری یا مسکونی راهی برای حضور در کشور در نظر گرفت. در واقع افرادی که توانایی اقامت در کشور روسیه را دارند، می‌توانند از شرایط اقامتی این کشور نیز استفاده کنند. خبر خوبی که وجود دارد این است که نه تنها فرد سرمایه‌گذار بلکه همراهان آن نیز امکان اقامت روسیه را خواهند داشت.

امروزه مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک ساده‌ترین و ایمن‌ترین راهکارهای سرمایه‌گذاری در این کشور است. زیرا فرد سرمایه‌گذار امکان استرداد سرمایه خود را دارد. در حالی که تنها یک نفر می‌تواند مالک باشد.
برای آشنایی بیشتر با شرایط اقامت روسیه از طریق خرید ملک، امکانات و نحوه زندگی در این کشور در این مطلب همراه ما باشید.

شرایط خرید ملک در روسیه

بر اساس قوانین کشور روسیه، خرید ملک این اجازه را به سرمایه‌گذاران می‌دهد که بتواند در این کشور اقامت داشته باشند. اما در این راه محدودیت‌هایی نیز وجود دارد. یکی از همین محدودیت‌ها این است که تنها افرادی توانایی خرید خانه دارند که اجازه اقامت در این کشور را نیز داشته باشند. در ادامه با دیگر شرایط لازم خرید خانه در روسیه آشنا می‌شوید:

 • امکان سرمایه گذاری نزدیک به ۱۵ میلیون روبل برای پروژه‌های تجاری
 • امکان خرید خانه در روسیه به ارزش ۱۵ میلیون روبل
 • امکان سرمایه گذاری به ارزش ۷۰ میلیون روبل در صندوق ملی مالی روسیه (نوع سرمایه گذاری باید به‌صورت قرض الحسنه باشد و قابل استرداد نیست.)
 • توانایی راه اندازی کسب و کار در روسیه که در سال حداقل ۱۰ میلیون روبل سرمایه داشته باشد.

شرایط خرید ملک در روسیه

مزایای خرید ملک در روسیه

کشور روسیه جز کشورهای با ارزش از نظر فرهنگ و آداب و رسوم است. فرهنگ روسیه به‌گونه‌ای تعریف شده است که ارزش زیادی برای دوستی‌های نزدیک قائل‌اند و این موضوع نشانه گر وحدت و قدمت این کشور است. اگر به این کشور سفر کرده باشید با نمادهای معروف بسیاری روبرو شده‌اید که هم از نظر معماری فوق العاده‌اند و هم آداب و فرهنگ روسیه را نشان می‌دهند. اگرچه کشور روسیه به‌عنوان کشور اروپایی قلم داد می‌شود، اما بنیان فرهنگ آن شرقی و بسیار غنی است.
در موارد زیر با مزایای خرید خانه در روسیه آشنا می‌شوید:

 1. پرداخت مالیات کمتر
 2. پرداخت هزینه‌های کمتر برای زندگی
 3. شرایط کاملاً ایمن برای خرید ملک
 4. قیمت مناسب و مقرون به صرفه املاک این کشور
 5. اقامت روسیه از طریق خرید ملک

 

با شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه آشنا شوید.

 

کسانی که تصمیم دارند از راه خرید ملک، اقامت روسیه را دریافت کنند، بهتر است بدانند این روش به آسانی امکان پذیر نیست و امکان دریافت اقامت این کشور از راه خرید ملک وجود ندارد. اما می‌تواند تأثیر فوق العاده‌ای در اخذ اقامت داشته باشد. البته کشور روسیه برای دریافت اقامت دائم روش‌های دیگری مانند اخذ ویزای تحصیلی روسیه و یا یافتن موقعیت شغلی در نظر گرفته است که در صورت دارا بودن شرایط آن، اخذ اقامت راحت‌تر می‌شود.

یکی از نکات مهم برای خرید ملک در این کشور، کسب آگاهی کامل از نرخ مصادره اموال است. این نرخ نشان دهنده این است که چه مقدار سرمایه شما قابل برگشت است. معمولاً نرخ مصادره اموال در کشور روسیه حدود 0 الی 7 می‌باشد که هر چقدر این نرخ بیشتر باشد، احتمال اینکه اموال از طریق دولت مصادره شود زیاد خواهد بود.

دیگر نکته‌ای که طرفداران سرمایه گذاری در این کشور از راه ملک باید بدانند این است که شاخص کنترل فساد چقدر است. خوشبختانه کشور روسیه جز کشورهای امن و کنترل شده برای سرمایه گذاری شناخته می‌شود و احتمال کلاه برداری در آن بسیار کم است.

مزایای خرید ملک در روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق خریدن خانه

شهرهای مسکو و سن پطرزبورگ جز بزرگ‌ترین و پرمخاطب‌ترین شهرهای کشور روسیه هستند که امروزه سرمایه گذاران بسیار را از خارج از کشور به خود جذب کرده‌اند. این دو شهر پیشرفته با امکانات اروپایی در حال فراهم کردن امکان مهاجرت از راه خرید ملک هستند تا بخوبی سرمایه گذاران خارجی را فراخوانند.

جالب است بدانید اجاره خانه در مسکو نسبت به کشورهای اروپایی بسیار ارزان‌تر است و زندگی کردن در این شهر هزینه کمتری نسبت به شهرهای اروپایی خواهد داشت. البته هزینه زندگی و خرید ملک در مسکو نسبت به دیگر شهرهای کشور روسیه گران‌تر است. به‌عنوان مثال، هزینه اجاره خانه در مسکو تقریباً 886 دلار است که این عدد بر اساس اجاره کوتاه یا بلند مدت هزینه اجاره ممکن است متغیر باشد.

اگر بخواهیم در مورد قیمت‌ها در روسیه صحبت کنید، باید بگوییم هزینه زندگی در این کشور به شهر انتخابی بستگی دارد. به‌عنوان مثال، گاهی اوقات قیمت‌ها در شهر مسکو تا دو برابر بیشتر از شهر سن‌پترزبورگ است. پس انتخاب شهر مناسب برای خرید ملک به شرایط اقتصادی سرمایه‌گذار کاملاً بستگی دارد.

اقامت روسیه از طریق خرید ملک تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند نرخ تورم، نرخ سود، نرخ بیکاری و غیره قرار دارد. نرخ تورم تأثیر مستقیمی روی نحوه زندگی افراد، هزینه خرید، فروش ملک و هزینه‌های زندگی دارد. بنابراین بهتر است قبل از هر کاری و تصمیم به خرید ملک و مهاجرت به این کشور نرخ تورم، دیگر نرخ‌های مهم و قیمت ها در روسیه مطلع شوید. همچنین در نظر گرفتن شاخص اقتصادی مشخص می‌کند که آیا این کشور دارای اقتصاد سالم و مناسبی هست یا خیر.

مهاجرت به روسیه از طریق خریدن خانه

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در روسیه

علاوه بر شرایط اقامت روسیه از طریق خرید ملک باید نسبت به مدارک مورد نیاز برای انجام این کار آگاهی کامل به‌دست آورید. مدارک لازم برای خرید قانونی خانه در کشور روسیه شامل موارد زیر است:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه اسناد رسمی ملک
 • ارائه توافقنامه اولیه میان خریدار و فروشنده
 • معرفی حساب بانکی معتبر در کشور روسیه
 • واریز مبلغ نقدی
 • خرید ملک با صندوق امانات بانک

نکته! مراحل انتقال سند کمی پیچیده است و تنها توسط افراد با تجربه در این زمینه امکان پذیر است. بنابراین در صورت عدم تجربه کافی در خرید ملک در کشور روسیه، حتماً از یک فرد حرفه‌ای و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در روسیه

نتیجه گیری

اقامت روسیه از طریق خرید ملک دارای شرایط و قوانین خاص خودش است و تنها کسانی می‌توانند در این کشور براحتی زندگی کنند و شرایط لازم را داشته باشند که از هزینه‌های املاک و شرایط اقامت با خبر باشند.

این کشور با امکانات منحصر به فرد و شهرهای بسیار پیشرفته گزینه مناسبی برای اقامت است و برای مهاجرت به روسیه روش‌های مختلف وجود دارد. یکی از همین روش‌ها خرید ملک است که اجرای آن به آسانی نیست و برای دانستن شرایط آن باید از مشاورین حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.