مؤسسه معماری مارخی

مؤسسه معماری مسکو ( مارخی ) دارای سابقه 250 ساله است و یک مؤسسه معماری پیشرو در روسیه می باشد. در طول چند دهه این مؤسسه، معماران ماهری برای مدارس معماری در روسیه و کشورهای مشترک المنافع تربیت کرده است و ارتباط تنگاتنگی با بسیاری از دانشگاه های خارج دارد. با موسسه اعزام دانشجو به روسیه همراه باشید. از سال ١٩٩٤ مؤسسه معماری مسکو از سوی مؤسسه معماران بریتانیا اعتبار یافت. در حال حاضر حدود ١٤٠٠ دانشجو و دکترا در این مؤسسه آموزش می بینند که در بین آنها شهروندان آسیایی، کشورهای مشترک المنافع، اروپا، آسیا، شمال و جنوب آمریکا می باشند. در این مؤسسه حدود٤٠٠استاد، که از بین آنها ١٣٨ پروفسور و دانشیار می باشند فعالیت می کنند. ٦٦% استادان دارای مدرک تحصیلی دکترا برای  تحصیل پزشکی در روسیه و  تحصیل دندانپزشکی در روسیه کاندیدای علوم می باشند.

دانشکده ها:

دانشکده آموزش های عمومی:

آموزش در این دانشکده هم به صورت روزانه و هم به صورت شبانه و دارای رشته های معماری و طراحی محیط زیست می باشد. مجموعه رشته های هنرهای زیبا ( نقاشی، مجسمه سازی )، علوم انسانی و رشته های مهندسی در دو بخش اصلی شکل یافته است: " اصول پروژه های معماری"، " ترکیب حجمی – فضایی " که هر دو در کرسی علمی اصلی مؤسسه یعنی " اصول پروژه های معماری " ارائه می شوند.

دانشکده آموزش عمومی و پایه ای:

بنای این دانشکده به گونه ای تیپولوژیک ساخته شده است و ساخت انواع ساختمان های مسکونی زندگی شهری و روستایی را در بر می گیرد. در طول چهار ترم دانشجو هشت پروژه را به انجام می رساند: باشگاه، آتش نشانی، برنامه ریزی روستایی، موزه، خانه های مسکونی، مدرسه، کارخانه، برنامه ریزی شهری، ساختمان مسکونی چند طبقه. دانشجویان در این دانشکده بعد از گذراندن یک دوره ی ٣ تا ٤ ساله موفق به دریافت لیسانس معماری پس از دفاع پایان نامه ی سال چهارم می شوند.

دانشکده آموزش های تخصصی:

بنای آموزش های تخصصی در این مؤسسه در ترکیب آموزش های وسیع پایه ای خلاصه می شود. دانشجو، به انتخاب خود می تواند تخصص های زیر را آموزش ببیند: معماری ساختمان های عمومی و مسکونی برنامه ریزی شهری معماری ساختمان های صنعتی بازسازی و مرمت مجموعه معماری معماری مناطق روستایی معماری مناظر و طراحی محیط شهری در هر یک از تخصص ها، دوره های نظری ویژه ای وجود دارد که در طول این دوره ها پروژه ای معماری اصلی ومطالعات نظری انجام می شود. به عنوان مثال در یکی از مهمترین تخصص ها " معماری ساختمان های مسکونی و عمومی" در طول یک ترم، پروژه های برنامه ریزی و ساخت و ساز مناطق شهری مسکونی به همراه توسعه مجتمع های مسکونی، تئاتر با گنجایش ٨٠٠ نفربا طراحی داخلی، زمین تنیس سرپوشیده با گنجایش ١٠٠٠٠ تماشاچی انجام می شود. این پروژه ها با پژوهش های علمی مشخصی همراه می باشند که به کمک آنها دانشجو می تواند پروژهۀ معماری انتخاب شده را درک کنند.

شهريه ها:

مدت زمان تحصيل در دوره دکترا ( PHD ) : 3 سال دوره آموزش زبان روسی ( پادفکت ) : 1 سال شهريه تحصيل در دوره پيش دانشگاهی ( پادفکت ) : 180000روبل شهريه تحصيل در دوره کارشناسی : 240000 روبل در سال شهريه تحصيل در دوره کارشناسی ارشد : 250000 روبل در سال شهريه تحصيل در دوره دکترا ( PHD )در سال اول: 270000روبل شهريه دفاع پايان نامه در سال دوم : 300000روبل شهريه خوابگاه: 3500- 2500 دلار قيمت ارز در بانک مرکزی روسيه : 1 دلار آمريکا برابر با 28 روبل می باشد.