دانشگاه دولتی نواسیبیرسک

نواسیبیرسک سومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو و سنت پترزبورگ است . این شهر با 1.4 میلیون نفر جمعیت پرجمعیت ترین و بزرگ ترین شهر سیبری می باشد . نواسیبیرسک در جنوب شرقی دشت سیبری غربی واقع شده است و مرکز استان نواسیبیرسک است . متروی نواسیبیرسک در سال ۱۹۸۶ تأسیس شده و هم‌اکنون دارای ۲ خط و ۱۳ ایستگاه می‌باشد. فاصله نواسیبیرسک از مسکو پایتخت روسیه 3.400 کیلومتر است که با هواپیما حدود 4 ساعت می باشد و این شهر از ساعت رسمی مسکو 4 ساعت جلوتر می باشد .
دانشگاه دولتی نواسیبیرسک که در این شهر واقع شده است سومین دانشگاه برتر روسیه می باشد که برای تحصیل در روسیه در رشته پزشکی بسیار مناسب است. این دانشگاه در سال ۱۹۵۹در شهر نووسیبیرسک، که شهری فرهنگی و صنعتی در سیبری است تأسیس شده است. براساس رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۱۶ این دانشگاه در رتبه دوم بهترین دانشگاه‌ها در بین کشورهای اقتصاد نوظهور اروپا و آسیای مرکزی قرار گرفته‌است. دانشگاه نووسیبیرسک در بین ۲٪ از بهترین دانشگاه‌های جهان می‌باشد.
دارای ۱۳۸آزمایشگاه علمی و مراکز تحقیقاتی که از تجهیزات و تکنیک‌های پیشرفته استفاده می‌کنند.
طبق گزارشات رده‌بندی جهانی QS دانشگاه‌ها، دانشگاه نووسیبیرسک بهترین دانشگاه روسیه از لحاظ پژوهش‌های علمی در سال ۲۰۱۴–۲۰۱۶ است و در رتبه اول قرار دارد.

در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان مؤسسه QS در سال 2021 دانشگاه نووسیبیرسک در رده 246 برترین دانشگاه‌های دنیا و سومین دانشگاه روسیه قرار گرفته‌است. همچنین بر اساس رتبه‌بندی مؤسسه تایمز در سال 2020 این دانشگاه در رتبه 800–601 برترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد

دانشکده ها :
این دانشگاه دارای ۹ دانشکده می‌باشد که عبارتند از:
• دانشکده مکانیک و ریاضیات
• دانشکده فیزیک
• دانشکده علوم طبیعی
• دانشکده زمین‌شناسی و ژئوفیزیک
• دانشکده اقتصاد
• دانشکده فناوری اطلاعات
• دانشکده علوم انسانی
• دانشکده پزشکی و روانشناسی
• دانشکده فلسفه و قانون

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک بزرگترین مرکز علمی- آموزشی روسیه است. این دانشگاه که در مرکز تحقیقاتی مشهور بخش سیبری، آکادمی علوم روسیه -آکادم‌گورودوک- واقع شده‌است، دارای ۳۵ مؤسسه پژوهشی و پارک علم و فناوری می‌باشد و به دانشجویان این فرصت را می‌دهد فعالیت‌های پژوهشی خود را در بیش از ۱۰۰ آزمایشگاه تحقیقاتی به انجام برسانند. هدف این دانشگاه تربیت متخصصین برجسته و کارآمد در زمینه علوم، آموزش و صنایع دانش بنیان است.
رشته پزشکی در دانشگاه نواسیبیرسک به زبان انگلیسی تدریس میشود که بعد از دو سال مجدد تحصیل به زبان روسی خواهد بود ، شهریه این دانشگاه برای رشته پزشکی عمومی 6500 دلار بوده و برای کالج زبان 4500 دلار می باشد .

خوابگاه دانشگاه نواسیبیرسک :
دانشگاه نواسیبیرسک مجتمع بزرگی می باشد که تمامی امکانات رفاهی و همچنین خوابگاه را شامل می شود .
خوابگاه های این دانشگاه دارای اتاق های تمیز و از نظر هزینه با قیمت مناسبی می باشد.
Обшежитие нгу 4