دانشگاه دولتی سينما و تلويزيون سن پترزبورگ

دانشگاه دولتی سینما و تلویزیون سن پترزبورگ این دانشگاه در سال ١۹١٨ به عنوان مؤسسه آموزش عالی عکاسی و فنون عکاسی با هدف آموزش عکاسی، هنرمندی، مهندسی گرافیک، کارشناس اپتیک عکاسی تاسیس شد. در حال حاضر مجموع اساتید و پروفسورهای دانشگاه شامل ٥٣٠ نفر می باشد (٣۹٧ استاد تمام وقت)، که ٤٨ نفر آنا دکترای علوم و پروفسور، ٢١٠ نفر آنها کاندیدای علوم و ١٧٢ نفر دانشیار می باشند و بیش از ٦٠٠٠ دانشجو در رشته های مختلف تحصیل می کنند که حدود ١٣٠ نفر آنها دانشجویان خارجی می باشند. با موسسه اعزام دانشجو به روسیه همراه باشید.

دانشکده ها:

انستیتو اقتصاد و مدیریت: این انستیتو شامل بخش های زیر می باشد:

دانشکده مدیریت:

لیسانس اقتصاد، لیسانس مدیریت، فوق لیسانس مدیریت

دانشکده هنرهای اکران:

مدیریت این دانشکده به عهده متخصصان مشهور سینمای سنپترزبورگ می باشند که در استودیوهای فیلم و تلویزیون به طور فعال کار می کنند. در دانشکده دورۀ دکترای تلویزیون و دیگر هنرهای اکران وجود دارد. در این دانشکده می توان تخصص های زیر را آموزش دید: کارگردانی سینما و تلویزیون: کارگردانان اموزش می بینند که طرح خود را بر اساس یک اثر ادبی و یا سناریوی اوریجینال بسازند. کارگردانی انیمیشن و گرافیک کامپیوتر کارگردانی برنامه های چند رسانه ای کارگردانی صدا مطالعات فیلم از هزینه تحصیل در روسیه چه میدانید؟

دانشکده ارتباطات جمعی

این دانشکده دانشجویان را در رشته های زیر آموزش می دهد: از سال ١۹۹٨ این دانشگاه شروع به تربیت دانشجویان در رابطه با روابط عمومی کرد. پروسۀ آموزشی در این رشته نیازمند یادگیری دو زبان خارجه و گذراندن دروس تخصصی و عمومی مثل: بیان شفاهی، بازیگری، روانشناسی، ارتباطات جمعی، روابط عمومی، تئوری و عم تحصیل پزشکی در روسیه  می باشد.

مدیریت شهری و دولتی:

همراه با دانش های لازم برای فعالیت های شخصی و گروهی، رهبری تیم و کار در محیط خارج، مطالعه و تشخیص مشکلات اجتماعی- اقتصادی، دانشجویان نظریه ارتباطات، روانشناسی و جامعه شناسی وسایل ارتباط جمعی را آموزش می بینند ه به آنان در برخورد مسائل ارتباطات اجتماعی کمک می کند.

مدیریت سازمان:

در پروسۀ آموزش دانشجویان تمرینات خور را در سینما، استودیو و سالن های کنسرت انجام می دهند.

تبلیغات:

فرآیند آموزشی نیازمند تحصیل رشته های تخصصی عمومی می باشد که دانستن آنها برای سازمان دادن و مدیریت تبلیغات ( مدیریت، بازاریابی، تجارت، امور مالی، حسابداری، مهندسی و فن آوری مواد تبلیغاتی) ضروری می باشد. علاوه بر آن طیف گسترده ای از رشته های علوم انسانی، اجتماعی و اقتصادی: زبان خارجی، تاریخ، مطالعات فرهنگی، جامعه شناسی، هنر، فیلم و تلویزیون، قانون، تاریخچه تبلیغات  تحصیل دندانپزشکی در روسیه و ... آموزش داده می شود.

روزنامه نگاری :

ورود به بازار سینما و تلویزیون نیازمند مدیران ماهری می باشد که زمینه های تولید و فروش وسایل سمعی و بصری را دارند.

دانشکده عکاسی و تکنولوژی وسایل ضبطی:

این دانشکده قدیمی ترین دانشکده دانشگاه می باشد که در سال ١٩١٨ بنا شد. در حال حاضر این دانشکده در زمینه هایزیر دانشجو تربیت می کند:مهندسی فنی و رسانه های مغناطیسی، مهندسی تکنولوژی و فن آوری، کارشناسی ارشد تکنولوژی شیمی و بیوتکنولوژی، مدیر هنری استودیو سینما، عکس، هنرهای ویدئویی در تخصص" هنر مردمی" آموزش شامل دوره های زیر می باشد: علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم اقتصادی، ریاضی و علوم طبیعی انجمن علمی دانشجویان هر ساله کنفرانس های علمی برگزار می کند که در آن دانشجویان در مورد نتایج تز خود سخنرانی می کنند.علاوه بر این در کنفرانس های داخلی و خارجی نیز شرکت می کنند.

دانشکده ابزارهای رسانه ای:

تخصص های زیر در این دانشکده وجود دارد: مهندسی ابزار، دستگاه ها و سیستم های فیلم وتلویزیون، گرافیک، انیمیشن و گرافیک کامپیوتر. مدت زمان آموزش در رشته گرافیک 6 سال می باشد. علاوه بر این در این دانشکده دانشجویان در خصوص مهندسی مکانیک، الکترونیک، اپتیک و عکاسی می بینند. در طول چهار سال اول آموزش دانشجویان در دروس ریاضی، علوم رایانه، فیزیک، شیمی، رشته های مهندسی، اجتماعی و اقتصادی، اصول و مبانی ضبط و پخش رسانه ها ( فیلم برداری، عکاسی، ضبط صدا، ضبط ویدئو، فیلم برداری و عکاسی حرفه ای، عکاسی دیجیتال، هولوگرافی و ...) ، تئوری مکانیسم های حمل رسانه های ضبط، آموزش می بینند.

دانشکده تجهیزات سمعی و بصری:

در این دانشکده تخصص های زیر وجود دارد: تخصص در تجهیزات سمعی – بصری، نور و منابع نور، همچنین کارشناسی و کارشناسی ارشد رادیو. دانشجویان در طول چهار سال دورۀ تحصیل خود، آموزش های پایه ای عمومی در دروس علوم انسانی، اجتماعی – اقتصادی و ریاضیات، برق، الکترونیک، کامپیوتر، مدار و سیگنال های رادیویی، فیلم، عکاسی، ضبط صدا و ویدئو و تولید برنامه های چند رسانه ای می بینند که این دوره به آنها این امکان را می دهد تا قسمتی از برنامۀ آموزشی مهندسی و همچنین برنامۀ آموزشی دورۀ کارشناسی خود را به طور کامل انجام دهند. در سال پنجم آموزش به پنج گرایش زیر تقسیم می شود: سیستم ها و استودیو های الکترواکوستیک، سیستم های آواشناسی، نرم افزار و سخت افزارهای دستگاه های صوتی، تصویری و تجهیزات نورپردازی، فیلم، روش های دیجیتال و ابزارآلات فیلم های تلویزیونی-سینمایی و عکاسی.

خوابگاه ها:

این دانشگاه دارای ٣ خوابگاه می باشد: ١- برای دانشجویان غیرمقیم و دانشجویان خارجی ٢- برای دانشجویان ورودی ٣- خوابگاه با پرداخت هزینه