دانشگاه دولتی تربیت بدنی ، ورزش و گردشگری روسیه

دانشگاه دولتی تربیت بدنی ، ورزش و گردشگری روسیه
دانشگاه دولتی تربیت بدنی ، ورزش و گردشگری روسیه که قدمت آن از 29 می سال 1918 میلادی تا کنون می باشد ، تا سال 1993 با هماهنگی سازمان دولتی مرکزی لنین به انیسیتو تربیت بدنی روسیه شهرت داشت ، از سال 1993 تا 2002 به آکادمی تربیت بدنی روسیه تغییر نام یافت . همچنین این دانشگاه بزرگترین موسسه ی آموزشی روسیه در حیطه ی تربیت بدنی می باشد.
دانشگاه ما در بزرگترین ، غنی ترین ،صنعتی ترین ، فرهنگی و تاریخی ترین شهر روسیه یعنی مسکو واقع است .
دانشگاه ما به عنوان موسسه ی آموزشی پیشرو در حیطه ی تربیت بدنی ،در طول حیات و فعالیت خود بیش از 50000فارغ التحصیل با درجات عالیه داشته که از این شمار 4000 نفر اتباع خارجی از 115 کشور مختلف بودند.
امروز در دانشگاه بیش از 5000 دانشجو مشغول سپری کردن دوره ی تحصیلی خود هستند که از این شمار می توان به دانشجویان خارجی از 220 کشور مختلف اشاره کرد.
در میان فارغ التحصیلان دانشگاه ما می توان به ورزشکاران مشهور و موفق در رشته های مختلف ورزشی و مدال آوران المپیک های مختلف ورزشی اشاره کرد. از قهرمانان افتخار آور دانشگاه می توان به ورزشکاران : لف یاشکین ، والری برومل، یلنا واتسه خوفسکایا، ایرینا رودینا، اندری بوکین، ناتالیا بستمیانوا، پتر بالوتنیکوف، آنفیسا رستسوا، والری خارلاموف،نیکولای بابلوشین ، گنادی کارپونوسف، ویکتور آگییف، ماریا بوتیرسکایا، آلکساندر بالاشف، الگا بروسنیکینا و... نام برد.
در میان اساتید دانشگاه می توان شاهد فعایت های اساتیدی برجسته در عرصه های تربیت بدنی ،ورزش و عرصه های مشابه و همچنین بنیان گذاران مدارس و مرکز ورزشی بود مانند اساتید گورینفسکی، ایوانیتسکی، سارکیزوف، فارفل، کارپمان، نیکیتیوک، ولکوف، تخورفسکی و بیریوکوف در بخش مشکلات پزشکی تربیت بدنی و ورزش .
اساتید برنشتین ، دونسکوی، زاتسیورسکی و پاپوف در بخش مکانیک پزشکی در تربیت بدنی و ورزش.
اساتید نویکوف، بلینویچ ،ماتوییف، فیلین، سوسلف، بولکاکوا و مدودیف در بخش تئوری و متدهای تربیت بدنی و ورزش.
اساتید رودیک، چرنیکوا، داشکویچ ،نورکویچ و رادیونف در بخش موضلات تربیتی و روانی در تربیت بدنی و ورزش.
اساتید کوزین، کوکوشکین، استالبتسوف، استولاروف و بیخوفسکایا در بخش مسائل اجتماعی و تاریخی ، فرهنگ شناسی و مشکلات سازمانی و مدیریتی تربیت بدنی و ورزش نام برد.
هم اکنون در دانشگاه نزدیک به 550 استاد در بخش های مختلف دانشگاه از جمله لابراتوارها مشغول به فعالیت هستند که از این شمار 70 درصد آنها دارای مدارک دکترا(250 استاد) و فوق دکترا(100 استاد) می باشند. از دیگر اساتید افتخار آفرین این دانشگاه می توان به 60 استاد شایسته شناخته شده از سوی دولت ، 2 استاد برجسته از سوی سازمان آموزش و پرورش مسکو ، 1 استاد برجسته فرهنگی فرهیخته، 1 استاد از رؤسای فرهنگستان آکادمی علوم تحقیقات روسیه(رائو) ، 4 استاد از اعضای رائو، 38 استاد فرهیخته در بخش فرهنگ و تربیت بدنی ،10 استاد با مدرک دکترای قرمز(بیش از 70 درصد نمرات 20 می باشد)
دانشگاه دولتی تربیت بدنی ، ورزش و گردشگری روسیه دارای 2 شورای مهم برای تحصیل در مقاطع دکترا و فوق دکترا می باشد.
همچنین هر ساله از سوی اساتید و پروفسورهای دانشگاه تعداد زیادی کتاب، جزوه و بروشور در سطح کشوری به انتشار می رسد.
دانشگاه در سال 1998 به خاطر فعالیت های بی دریغ خود در گسترش و پیشرفت تربیت بدنی و ورزش موفق به کسب دیپلم افتخار از سوی سازمان گردید.