آموزش زبان روسی
نظرسنجی

 در کدام رشته بیشتر مایل به تحصیل هستید؟

فنی و مهندسی
علوم انسانی
علوم پزشکی
نظرات : 182
مشاهده نتیجه
نرخ ارز
پیوند ها
سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سفارت بلاروس در جمهوری اسلامی ایران
سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس
سفارت روسیه در جمهوری اسلامی ایران
رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو
وزارت علوم تحقیقات و فناوری
آموزش زبان روسی
آب و هوا
آخرین اخبار
آمار سایت
 
1 visitors online
بازدید امروز : 397
بازدید دیروز : 260
بازدید کل : 1060153
افراد آنلاین : 1
دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با دانشگاه رایزان روسیه قرارداد همکاری امضاء کرد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با دانشگاه رایزان روسیه قرارداد همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله تبادل استاد و دانشجو و همچنین همکاری‌های اموزشی و تحقیقاتی امضاء کرد.
 
 
 
 
اورنگ ایلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: در سفری که به کشور روسیه داشتم قرارداد همکاری با دانشگاه رایزان در حوزه علمی، آموزشی و تبادل استاد و دانشجو امضاء کردیم.
 
وی با بیان اینکه طبق برنامه ریزی‌های وزارت بهداشت کشورها کانادا, روسیه، ارژانتین و کشورهای حوزه خلیج فارس برای انعقاد قراردادهای بین المللی با دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وب ویراحمد مشخص شده‌اند، عنوان کرد: کشور روسیه در رشته‌های از جمله آناتومی، بیوشیمی و ... توانمندهای عالی در عرصه بین المللی دارد.
 
ایلامی با تاکید بر اینکه این دانشگاه کشور روسیه 75 سال سابقه فعالیت دارد و به نوعی یکی از دانشگاه‌های باسابقه این کشور را انتخاب کردیم، ابراز کرد: این اولین قرارداد بین المللی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در زمینه همکاری علمی و آموزشی است.
 
وی یکی از اهداف سفر به روسیه و امضاء قرارداد همکاری را تبادل استاد و دانشجو عنوان کرد و افزود: اولین گروه اساتید روسیه‌ای اواخر شهریور سال آینده با حضور دو پزشک فوق تخصص جراحی عروق و عفونی به مدت 6 ماه انجام می‌شود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده دو استاد از دانشگاه علوم پزشکی استان در رشته‌های مورد نیاز ما نیز با هدف کسب تجربه بیشتر به روسیه می‌روند.
 
ایلامی با اشاره به بازدید انجام شده از آزمایشگاه تحقیقاتی دانشگاه روسیه ادامه داد: در این آزمایشگاه دنبال ساختن رگ‌های طبیعی برای پیوند عروق بودند که از فوق تخصص دعوت کردیم با آمدن به استان آموزش‌های لازم در این زمینه را ارائه دهند.
 
وی یکی از برنامه‌های در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی را توجه به بحث توریسم درمانی عنوان کرد و گفت: در این زمینه برنامه‌های مختلفی در دستور کار داریم که امیدواریم با همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی از جمله استانداری محقق شود.
 
ایلامی با تاکید بر اینکه مهمترین نیاز ما ایجاد دفتر امور اتباع خارجی برای هماهنگی ویزا و اقامت آنان است، ادامه داد: در سفر روسیه پیگیری‌های لازم برای راه اندازی رشته‌های تخصصی مشترک در مقطع دکتری تخصصی و ایجاد پژوهش‌ها و موضوعات پژوهشی مورد نیاز مشترک انجام دادم.
 
وی با تاکید بر اینکه یکی از عوامل رشد دانشگاه‌ها ارتباطات و همکاری‌های ملی و بین المللی است، افزود: در این زمینه ارتباطاتی را در سطح ملی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سطح بین الملل با دانشگاه رایزان روسیه برقرار کردیم که منجر به انعقاد تفاهم نامه‌های مختلفی شد.
 
ایلامی با اشاره به سفر برخی از اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه به مشهد مقدس، عنوان کرد:  دیدارهایی را با هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد،  معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، بنیاد بین المللی فرهنگی و اجتماعی حضرت امام رضا (ع) و آستان قدس رضوی داشتیم که دستاوردهای این دیدار‌ها در چند محور بوده است. 
 
ایلامی با اشاره به اینکه در حوزه آموزش و پژوهش تفاهم نامه‌ای برای تبادل استاد و دانشجو انجام شد، ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی یک مرکز مصوب تحقیقاتی گیاهان دارویی دارد و از طرفی برخورداری اکوسیستم ما از تنوع گیاهان دارویی منحصر به فرد و وجود شرکت‌های تولیدی آرایشی، بهداشتی و دارویی که بر محور گیاهان دارویی هستند و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بحث طب سنتی که ایرانی و اسلامی که مبنای آن گیاهان دارویی بوده پیشگام بوده و این سبب شد که تفاهم نامه در این زمینه بین هر دو دانشگاه منعقد شود. 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سال آینده همایش بین المللی آموزه‌های فرهنگ رضوی در طب و بهداشت و همچنین همایش کشوری نماز در فرهنگ رضوی با همکاری نهادهای علمی و فرهنگی مشهد مقدس مانند دانشگاه علوم پزشکی مشهد، آستان قدی رضوی بنیاد بین المللی فرهنگی و اجتماعی امام رضا (ع) و استانداری خراسان رضوی برگزار می‌شود. 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مؤسسه روسانا محفوظ می باشد.
طراحی سایت