آموزش زبان روسی
نظرسنجی

 در کدام رشته بیشتر مایل به تحصیل هستید؟

فنی و مهندسی
علوم انسانی
علوم پزشکی
نظرات : 182
مشاهده نتیجه
نرخ ارز
پیوند ها
سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سفارت بلاروس در جمهوری اسلامی ایران
سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس
سفارت روسیه در جمهوری اسلامی ایران
رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو
وزارت علوم تحقیقات و فناوری
آموزش زبان روسی
آب و هوا
آخرین اخبار
آمار سایت
 
1 visitors online
بازدید امروز : 392
بازدید دیروز : 260
بازدید کل : 1060148
افراد آنلاین : 1
دانشگاه دولتي نيژني نووگوراد (ن.اي.لوباچفسکي )
 

دانشگاه پژوهشی و تحقیقاتی ملی

تاريخچه دانشگاه :

اين دانشگاه در سال 1916 در تاريخ 30 ژانويه تاسيس يافت .يکي از دانشگاههاي ملي روسيه و اولين موسسه آموزش عالي در شهر نيژني نووگورود شد.در سال 1918دانشگاه مقام دانشگاه دولتي را به خود اختصاص داد ( اولين دانشگاه شوروي) و در سال 1956دانشگاه به افتخار دانشمند و رياضيدان مشهور نيکولاي ايوانويچ لوباچفسکي  نامگزاري شد.

دانشگاه دولتي نيژني نووگورود در شمار بهترين دانشگاههاي کلاسيک روسيه شناخته شده است.اين دانشگاه به عنوان دانشگاه نوآوري محسوب مي شود که مبتني بر پژوهش هاي علمي ، پرسنل مجرب و با کيفيتي را آماده  کار و فعاليت مي کنند و نياز هاي شخص ، اجتماع و دولت را در طيف گسترده ايي  از برنامه هاي اصلي و اضافه بر سازمان را تامين مي کنند.ترکيب کيفيت بالاي آموزش و دسترسي آسان به يادگيري و فرم هاي آمادگي از خصوصيات بارز فعاليت هاي دانشگاه محسوب مي شوند.

در سال 2006 دانشگاه جزء 17 دانشگاه برنده مسابقات در چهاچوب پروژه ملي «آموزش و پرورش» شده است و در سال 2009 بر اساس نتايج انتخابات و با تاييد رياست جمهوري فدراسيون روسيه عنوان دانشگاه تحقيقاتي و پژوهشي علمي را به خود اختصاص داد.

دانشکده ها و موسسات آموزش عالي:

بيولوژي

شيمي

تاريخ

راديوفيزيک

فيزيک

فني _رياضي

اقتصادي

رياضي محاسباتي و سايبرنتيک

زبان

تحصيلات تکميلي دانشگاه فيزيک عممومي و کاربردي

حقوق

مديريت

علوم اجتماعي

تربيت بدني

ارتباطات بين المللي

دانشجويان خارجي

موسسه کارشناسي ارشد و دکتري

موسسه آموزش عالي تحصيلات نظامي

ارتقاء مهارت ها

آموزش تکميلي

مقدماتي

در دانشگاه نيژني نووگورود حدود 40000 دانشجو مشغول به تحصيل مي باشند از اين تعداد 1000 دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد و دکتري تحصيل مي کنند .اين دانشگاه داراي مجوز آموزش متخصصان در 52 گرايش تخصصي ،کارشناسي در 32 گرايش ، کارشناسي ارشد در 28 گرايش و 13 گرايش تخصصي آموزش متوسطه.آمادگي آسپيرانت ها و دانشجويان مقطع دکتري در 61 تخصص. همچنين در اين دانشگاه 17 شوراي دفاع پايان نامه کارشناسي ارشد و دکتري مشغول مي باشند.هر سال تيم هاي دانشگاه نيژني نووگورود روسيه در المپياد هاي دانشجويي شرکت مي کنند و مقامهايي را در رشته هاي مختلف ورزشي کسب مي کنند. در سال 2009 تيم دانشجويان برنامه نويس مقام اول را در سطح کشور و دوم را در سطح جهاني در مسابقه « Imagine cup» که توسط شرکت      « Microsoft» برگزار شده بود را کسب کردند.اين دانشگاه طيف وسيعي از طرق ابتکاري و آموزش و يادگيري مورد نياز اجتماع را ارائه مي دهد ، که از آن جمله برنامه فشرده آمادگي اشخاص چند رشته ايي و همچنين افرادي که در مقطع آموزشي متوسطه مشغول به تحصيل مي باشند. دانشگاه نيژني نووگورود برنامه هاي متنوعي را در زمينه تغيير رشته و افزايش مهارت ها را نيز ارائه مي دهد.امروزه مي توان با اطمينان اظهار داشت که با گذشت دوره اوليه ، پيشرفت در زمان اتحاد شوروي ، با وجود اصلاحات سخت اقتصادي و اجتماعي سالهاي دهه 90 ، دانشگاه دولتي نيژنينووگورود لوباچفسکي توانسته کيفيت بالاي آموزشي و تحقيقاتي و علمي خود را حفظ کند و بر همين اساس است که اين دانشگاه مورد تاييد و تمجيد رياست جمهوري و دوليت فدراتيو روسيه در ابتداي 100 سال جديد شده است.

هم اکنون ، دانشگاه تحقيقاتي پژوهشي ملي همراه با ساير دانشگاههاي پيشرو کشور ، تبديل به نقطه رشد آتي کيفيت آموزش عالي و علوم در روسيه مي شود.هدف دانشگاه ، ارتقاء به سطوح بالاتر شناخت جهاني از ميان ساير دانشگاههاي پيشرو کشور مي باشد.

در دانشگاه بيش از 65% اساتيد از 141 گروه داراي مدارک تحصيلي دکتري يا فوق دکتري مي باشند.در بين اينها 18 عضو از اعضاي آکادمي علوم روسيه ، 340 نفر داراي مدرک دکتراي علوم، 1019 دانشيار ، 91 استاد افتخاري آموزش عالي ، 19 استاد مدارس عالي، 41 برنده جايزه نيژني نووگورود ، 44 برنده جايزه افتخاري دولتي  و جايزه رياست جمهوري روسيه مي باشند.

 

 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مؤسسه روسانا محفوظ می باشد.
طراحی سایت