آموزش زبان روسی
نظرسنجی

 در کدام رشته بیشتر مایل به تحصیل هستید؟

فنی و مهندسی
علوم انسانی
علوم پزشکی
نظرات : 182
مشاهده نتیجه
نرخ ارز
پیوند ها
سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سفارت بلاروس در جمهوری اسلامی ایران
سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس
سفارت روسیه در جمهوری اسلامی ایران
رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو
وزارت علوم تحقیقات و فناوری
آموزش زبان روسی
آب و هوا
آخرین اخبار
آمار سایت
 
1 visitors online
بازدید امروز : 384
بازدید دیروز : 260
بازدید کل : 1060140
افراد آنلاین : 1
دانشگاه دوستی ملل
 

 دانشگاه دوستی ملل

تاریخچه دانشگاه:

این دانشگاه در پنجم فوریه ١٩٦٠ به دستور رئیس جمهور وقت بنا شد. در ٢٢ فوریه سال ١٩٦١ عنوان پاتریسا لومبی – یکی از سنبل های مبارزه مردم آفریقا برای استقلال – به این دانشگاه عطا کردند. اولین رئیس این دانشگاه سرگی واسیلویچ رومیانتسف- پروفسور و دکترای علوم فنی – بود( از ١۹٧٠ –١۹٦٠ ).
 

 دوره ی پیش دانشگاهی آموزش زبان روسی به دانشجویان خارجی از سال ١۹٦٠ در ٦ دانشکده این دانشگاه ( دانشکده مهندسی، تاریخ و علم زبان، پزشکی، کشاورزی، ریاضی فیزیک و علوم طبیعی، اقتصاد و حقوق) آغاز شد. در سال ١۹٦٤ این دانشگاه به عضویت انجمن بین المللی دانشگاه ها در آمد.

 

 در سال ١۹٦٥ ، ٢٢٨ متخصص از ٤٧ کشور جهان از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند. در سال ١۹٦٦ ساخت بنای جدید دانشگاه در جنوب غربی شهر مسکو آغاز شد. دومین رئیس این دانشگاه ولادیمیر فرانتسویچ ستانیس – دکترای علم اقتصاد و پروفسور- بود ( از ١۹۹٣- ١۹٧٠). تا سال ١٩٧٥ حدود ٥٦٠٠ دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند که ٤٢٥٠ نفرآنها از ٨۹ کشور جهان بودند که در همان سال به این دانشگاه عنوان دوستی ملل به خاطر خدماتش جهت تربیت و آموزش متخصص برای کشورهای آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین اعطا شد.
 

پنجم فوریه ١۹۹٢ بنا به دستور رئیس جمهور روسیه نام دانشگاه به نام دانشگاه روسی دوستی ملل تغییر یافت.

از سال ١۹۹٨- ١۹۹٣ ولادیمیر میخائلوویچ فیلیپف، فارغ التحصیل دانشگاه دوستی ملل به نام پاتریسا لومبی، ١۹٧٣ریاست دانشگاه را به عهده گرفت و از سال ١۹۹٨ تا ٢٠٠٤  به عنوان وزیر آموزش و پرورش روسیه فعالیت می کرد. از سال ٢٠٠٥٢٠٠٤ معاون رئیس جمهور دولت روسیه در مورد مسائل آموزش و پرورش و فرهنگ بوده است. در این مدت ریاست دانشگاه به عهده ی دمیتری پتروویچ بلیبین- فارغ التحصیل دانشگاه دوستی ملل،1966، دکتر و پروفسور علوم پزشکی بوده است.

چهارم مارس ٢٠٠٥ ریاست دانشگاه دوباره به عهده ولادیمیر میخائلوویچ فیلیپف – دکترای علوم ریاضی- فیزیک، پروفسور، آکادمیک، عضو هیئت رئیسه آکادمی آموزش و پرورش روسیه درآمد و هم اکنون نیز ایشان رئیس دانشگاه می باشند. در سالهای ١۹۹٠ دانشکده های جدید بنا شدند: دانشکده زیست، دانشکده اقتصاد، دانشکده حقوق، دانشکده زبان شناسی، دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی، دانشکده آموزش زبان روسی به عنوان یک زبان خارجی، دانشکده آموزش کارکنان بهداشت و مؤسسات آموزشی: زبان های خارجه، اقتصاد جهانی و تجارت، توریسم و گردشگری.

در سال ٢٠٠٠ در دانشگاه کرسی سیاست های آموزش و پرورش تطبیقی که دارای عنوان کرسی علمی یونسکو بود افتاح شد.

در حال حاضر دانشگاه روسی دوستی ملل یکی از مراکز آموزش عالی مهم در جهان می باشد. این دانشگاه تنها دانشگاهی می باشد که سالانه در آن از ١٤٠ کشور جهان دانشجو آموزش می بیند. آموزش دانشجویان در ٦٢ رشته و گرایش انجام می شود. در حاضر در این دانشگاه حدود ٢٧٠٠٠ دانشجو تحصیل می کنند.
 

این دانشگاه یک مرکز علمی بزرگ می باشد که حدود ٤٥٠٠ کارمند در آن همکاری می کنند که ٢٢٠٠ نفر آنها استاد می باشند. از بین آنها ٤٠٠ پروفسور و دکترای علوم و بیش از ۹٠٠ نفر دانشیار و کاندیدای علوم می باشند. 
 

دانشگاه، روابط بین المللی گسترده ای با دانشگاه های خارجی و  با سازمانهای بین المللی دارد. دانشگاه روسی دوستی بین الملل عضو انجمن بین المللی دانشگاه ها، عضو انجمن دانشگاه های اروپایی و آسیایی می باشد و دارای بیش از ١٦٠ تفاهم نامه ی همکاری با دانشگاه های خارجی و مراکز علمی می باشد و با سازمان بین المللی فرانکفورد، انجمن های دانشگاهی پایتخت های کشورهای اروپایی و آسیایی همکاری می کند و همچنین در برنامه ها و انجمن های سازمان ملل متحد، یونسکو، اروپا و سایر سازمان های بین المللی شرکت می کند. این دانشگاه همچنین یکی از بنیان گذاران شبکه همکاری دانشگاه های اروپا و آسیای مرکزی، شبکه علمی دانشگاه های کشورهای اروپای شرقی و غربی می باشد.

در طول ٥٠ سال، دانشگاه شهرت جهانی یافت و برای سالهای متمادی رتبه ی پنجم دانشگاههای برتر روسیه را کسب کرد. 

دانشکده ها:

دانشکده کشاورزی:

کارشناسی:

زراعت

کارشناسی ارشد:

مدیریت تولید، پردازش و استاندارد محصول، حفاظت محصول و بیوتکنولوژی کشاورزی، شیمی کشاورزی و خاک، تغذیه گیاهان و تجارت کشاورزی، بیوتکنولوژی مدرن در دامداری

دکترا:

١٠ تخصص، ١ رئیس هیت مدیره جهت دفاع پایان نامه دکترا

تخصص ها:

دامپزشکی، استاندارد و صدور گواهینامه

دانشجویان گروه کشاورزی فرصت منحصر به فردی در یادگیری علوم پایه در سطح کارشناسی با تخصص پیشرفته در تعدادی از برنامه های کارشناسی ارشد از جمله در زمینه اقتصاد و مدیریت را دارند. در دانشکده کشاورزی مجموعه علوم نظری و علوم کاربردی به سرعت در حال توسعه می باشد. در طول دو سال گذشته در زمینه کشاورزی و دامپزشکی، زمین و مدیریت آن، چشم انداز ساخت و ساز و استاندارد و گواهینامه اضافه شده است. آموزش در این دانشکده با تعامل و تکنولوژی بالایی انجام می شود. در غالب یک طرح ملی این دانشکده اقدام به خرید تجهیزات منحصر به فرد و مدرنی کرده است. به این ترتیب دامپزشکان آینده قادر خواهند بود در کلاس های درس تخصصی مجهز به دستگاه های اولتراسوند، اشعه ایکس، آزمایشگاه بیوشیمی و سایر تجهیزات مدرن شرکت کنند.آموزش گسترده و آگاهی از زبان های خارجه، برای فارغ التحصیلان این موقعیت را ایجاد می کند که در دانشگاه های روسیه و خارج، شرکت ها و سازمان های خارجی مشغول به فعالیت شوند. هم اکنون فارغ التحصیلان این دانشکده در ٨٩ کشور جهان فعالیت می کنند.

دانشکده کشاورزی
 

 

دانشکده مهندسی:

کارشناسی:

اتوماسیون و کنترل، معماری، زمین شناسی و اکتاشاف معدنی، معدن، ساخت و ساز، تکنولوژی، تجهیزات و اتوماسیون ماشین سازی، نیروگاه

کارشناسی ارشد:

معماری ساختمان های مسکونی و عمومی، زمین شناسی، اکتشاف معادن فلزی و غیر فلزی، زمین شناسی، اکتشاف نفت و گاز، توربین های بخار و گازی، پیستون و موتورهای ترکیبی، رودخانه و فواره های زیرزمینی، پژوهش در سیستم های کنترل، تئوری و طراحی ساختمان ها و سازه ها، سازمان و مدیریت کسب و کار تولیدی، نقشه برداری معدن

دکترا: ١٨ تخصص، ٥ هیئت مدیره جهت دفاع پایان نامه دکترا

تخصص ها:

اقتصاد و مدیریت

اتومبیل و امکانات خودرو

در این دانشکده تمام شرایط برای آموزش متخصصان فراهم شده است. با شرکت در طرح ملی " آموزش و پرورش" موفق به دریافت آخریت تجهیزات مدرن شده است.

هدف از ایجاد این دانشکده تربیت متخصصان مورد نیاز و مدیران ماهر برای مدیریت تولید و مدیریت شرکت ها بوده است. آزمایشگاه های دانشگاه با تجهیزات و دستگاه های  مدرنی آراسته شده است که به دانشجویان این امکان را می دهد که در آزمایشگاه های پیشرفته به انجام تحقیقات بپردازند.

گرایش های اصلی پژوهش های علمی:

توسعه شیوه ها و ابزارهای بهبود لرزش ماشین آلات و تجهیزات، فن آوری های زیست محیطی، بازیافت و دفع زباله ها، معیارهای سازه و پتروشیمی برای ارزیابی فلز.زمین شناسی ونقشه برداری کانی شناسی، هیدرولوژیکی ایمنی و قابلیت اعتماد سازه های هیدرولیکی،فرآیند های مدیریت، هوش مصنوعی، طرح سیستم تشخیص، سیستم های اتوماسیون، روش های ریاضی برای برای بررسی سیستم ها و فرایندهای کنترل شده، تجزیه و تحلیل سیتم،  اطلاعات و سیستم های مخابراتی و شبکه ها، کنترل جریان شبکه حمل و نقل شهری .

                                                                                                                                                      

تقويم آموزشی:

سال تحصيلي شامل دو ترم می باشد. ترم اول از اول سپتامبر و ترم دوم از هفتم فوريه آغاز می شود. تعطيلات دانشجويی به مدت دو هفته در ماه های ژانويه و فوريه و به مدت 6 هفته در ماه های جولاي و آگوست می باشد.

برنامه های آموزشی:

دانشجويان می توانند در 56 رشته مختلف علوم انسانی، فنی مهندسی، کشاورزی و پزشکی تحصيل کنند. هزينه تحصيل از 2500 دلار تا 7450  دلار می باشد. در زير فهرست رشته ها و قيمت ها آورده شده است:

 

-         مدت  تحصيل در دوره کارشناسي ( باکالاور ) -4 سال.

-         مدت زمان تحصيل در ديپلم تخصصی – 5 سال

-         مدت زمان تحصيل در رشته پزشکي – 6 سال

-         مدت زمان تحصيل در دوره کارشناسی ارشد ( مگيستراتورا )  - 2 سال

از سال 2010 در دوره کارشناسي ارشد برخي از رشته های دانشکده هاي مهم،  آموزش به زبان انگليسي و اسپانيايي آغاز شده است.:

 

-         اقتصاد

-         کشاورزی

-         فلسفه تطبيقي

-         روابط بين الملل ( مسائل سياسي روابط بين الملل

-         سازماندهي و مديريت تجارت

-         مديريت نوآوري

-         ساختمان سازي

-         مديريت نفت و گاز

-         شيمي محيط زيست

-         فيزيک تئوري

-         روزنامه نگاری

-         زبان شناسي تئورتيک و کاربردي

-         اقتصاد بخش منابع طبيعي

-         بيوتکنولوژي اکولوژيک

-         مديريت

-         اقتصاد ( کالاهای بين المللی )

-         فقه

-         تئوری ارتباطات و روابط بين الملل

-         مطالعات منطقه اي

-         اقتصاد. تحقيقات بر روی آمريکای لاتين. ( زبان اسپانيايی )

 

تحصيلات تکميلی :

در دانشگاه دوستی ملل برای تحصيل در دوره دکترا 129 رشته و گرايش وجود دارد:

 

-         مدت زمان تحصيل در دوره دکترای حضوری 4 – 3 سال می باشد و هزينه آن نيز از 1750 دلار تا 5350 دلار می باشد.

-         مدت زمان تحصيل در دانشکده پزشکی از 5 – 2 سال می باشد و هزينه آن نيز از 3250 دلار تا 5900 دلار می باشد.

-         مدت زمان تحصيل در دوره کارآموزی از 1 ماه تا يک سال- از 450 دلار تا 550  دلار در ماه

تازه های دوره دکترا

از سال 2010 دانشگاه دوستی ملل آغاز به آموزش دانشجويان خارجی به زبان انگليسی در مقطع دکترا در رشته های زير و به صورت حضوری کرد:

 

-         گياه پزشکی

-         مسائل سياسی روابط بين الملل و توسعه جهانی

-         قلب و علوم مربوط به قلب

-         فيزيک تئوری

-         روزنامه نگاری

-         اکولوژی

-         اقتصاد جهانی

-         حقوق بين الملل

 

خدمات پزشکی دانشجويان:

دانشگاه دارای کلينيک خصوصی ،‌داروخانه و مرکز پزشکی می باشد. هزينه خدمات پزشکی برای دانشجويان خارجی به طور سالانه 200 تا 250 دلار در سال می باشد.

 

 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مؤسسه روسانا محفوظ می باشد.
طراحی سایت