آموزش زبان روسی
نظرسنجی

 در کدام رشته بیشتر مایل به تحصیل هستید؟

فنی و مهندسی
علوم انسانی
علوم پزشکی
نظرات : 170
مشاهده نتیجه
نرخ ارز
پیوند ها
سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سفارت بلاروس در جمهوری اسلامی ایران
سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس
سفارت روسیه در جمهوری اسلامی ایران
رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو
وزارت علوم تحقیقات و فناوری
آموزش زبان روسی
آب و هوا
آخرین اخبار
آمار سایت
 
1 visitors online
بازدید امروز : 268
بازدید دیروز : 376
بازدید کل : 1033177
افراد آنلاین : 1
کشف هشت سیاره ی مشابه کره زمین در کهکشان های مجاور
 

ماموریت فضاپیمای ناسا به نام "Kepler " در سال 2009 میلادی آغاز شد و از آن زمان تا کنون، این فضاپیما توانسته است بیش از 4000 سیاره ی فرا خورشیدی را شناسایی کند.

وجود 1000 سیاره از این تعداد توسط ستاره شناران و دانشمندان علم نجوم تایید شده است.

به نوشته ی پرتال خبری "oxu.az " در دیداری که میان جامعه ی ستاره شناسی ایالات متحده در شهر سیاتل برگزار شد، گروهی از دانشمندان مرکز اخترفیزیک "هاروارد-اسمیتسونین" و دیگر مرکز علمی تاکید داشته اند که 8 سیاره از سیارات کشف شده، مشابه کره ی خاکی خودمان هستند.

آقای "دبرا فیشر" از اخترشناسان دانشگاه "ییل" در گزارش خود، یادآور این موضوع شد که تنها بیست سال پیش، هیچکس حتی فکرش را هم نمی کرد که این سیارات وجود داشته باشند.

کماکان سیاره ی دوقلوی کره زمان و کاملا مشابه سیاره ی خاکی ما تا به امروز روئیت و کشف نشده است. ولی دو سیاره با نام های "Kepler 438b " و "Kepler 442b " از بسیاری از جهات به کره ی ما شباهت دارند. این سیاره ها کمی کوچکتر از زمین بوده و به دور ستاره ای کمی سردتر از خورشید ما در گردش هستند.

با تمامی داده های دریافتی از سوی فضاپیمای "Kepler " در روزهای اخیر، باید بر این نکته نیز واقف بود که تمامی هزاران سیاره ی کشف شده در فاصله ی چند صد سال نوری از ما قرار دارند و مطلعه دقیق آنها کار ساده ای نیست.

برای کشف سیاره های مذکور در کهکشان های مجاور، یک ماهواره ی تحقیقاتی با نام "The Transiting Exoplanet Survey Satellite " ، مخفف "TESS " در سال 2017 میلادی به فضا پرتاب خواهد شد.

به زودی محققان نجوم سراسر کره ی زمین، پروژه هایی را راه اندازی خواهند نمود که به کمک آنها می توان به صورت دقیق به مطالعه و بررسی کهکشانها و کشف سیارات جدید دارای حیات فضایی پرداخت.

پایه ی برخی از این پروژه ها بر حول محور موضوعی با نام "سایه و نور ستاره" می باشند. تداخل نوری بسیاری از ستاره ها، مانع دید دیگر ستارگان از زمین می شود. بدین ترتیب با مسدود سازی نورها و سایه های مزاحم، تلسکوپ های فضایی از کره ی زمین خواهند توانست آنچه که تا پیش از این غیر قابل روئیت بود را مشاهده نمایند.

از این گذشته، تعدادی از دانشگاه ها و رصدخانه ها در حال پیگیری پروژه ی ساخت تلسکوپی با قطر 10 تا 12 متر هستند. به کمک این تلسکوپ می توان اتمسفر و لایه های سطحی سیاره های فراخورشیدی را تحت مطالعه قرار دهند.

 

برگرفته از سایت صدای روسیه

 

 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مؤسسه روسانا محفوظ می باشد.
طراحی سایت