آموزش زبان روسی
نظرسنجی

 در کدام رشته بیشتر مایل به تحصیل هستید؟

فنی و مهندسی
علوم انسانی
علوم پزشکی
نظرات : 182
مشاهده نتیجه
نرخ ارز
پیوند ها
سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سفارت بلاروس در جمهوری اسلامی ایران
سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس
سفارت روسیه در جمهوری اسلامی ایران
رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو
سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو
وزارت علوم تحقیقات و فناوری
آموزش زبان روسی
آب و هوا
آخرین اخبار
آمار سایت
 
1 visitors online
بازدید امروز : 421
بازدید دیروز : 260
بازدید کل : 1060177
افراد آنلاین : 1
حدود شهریه دانشگاه ها

پزشکی و دندانپزشکی

آیا شهریه ی ثابت باید یک جا و در یک نوبت پرداخت گردد؟
 
بسیاری از دانشجویان علاقه مندد که بدانند آیا می توان شهریۀ یک سال تحصیلی را در چند نوبت پرداخت نموده و مثلا هر یک بار و یا هر شش ماه یک بار به بخش مالی دانشگاه هزینۀ مربوطه را واریز نمود؟ در پاسخ باید گفت که امکان پرداخت چند مرحله ای یک سال تحصیلی طبق قوانین روسیه وجود دارد ولی به هیچ وجه توصیه نمی گردد.
 
دانشجویان عزیز می بایست در نظر داشته باشند که مدت اقامت مندرج در پاسپورت دانشجو، متناسب با وجه واریز شده در حساب امور مالی دانشگاه می باشد. مثلا اگر شهریۀ دانشگاه شما ٣ هزار دلار باشد و شما دانشگاه را راضی کنید که این مقدار را در ٢ نوبت پرداخت نمائید، بخش امور واریزی دانشگاه تنها مدت ٦ ماه به شما اجازۀاقامت در روسیه را می دهد و شما می بایست یک ماه قبل از اتمام اقامت ٦ ماهۀ مندرج در پاسپورت، نسبت به تمدید اقامت دانشجویی خود اقدام نموده و نیمۀ دوم شهریه ی خود را به حساب دانشگاه واریز نمائید و فیش مربوطه را به همراه پاسپورت به بخش امور واریزی دانشگاه تحویل دهید تا بخش مذکور نیز به نوبۀ خود مدارک شما را به وزارت خارجه ارسال و نسبت به تمدید اقامت شما تا پایان سال تحصیلی اقدام نماید. البته دانشگاه پس از دریافت مدارک، گواهی مربوطه را که حکم رسید پاسپورت را دارد به شما تحویل می دهد که نوعی اقامت موقت تلقی می گردد، ولی به کرات اتفاق افتاده است که پلیس شهری هنگام کنترل مدارک به این گواهی های موقت ایراد گرفته است و ایراد آنها نیز غیر منطقی نیست چرا که جعل کردن این گواهی ها که معمولاً یک برگه ساده به قطع A5 می باشد بسیار ساده می باشد و با یک پرینت معمولی می توان آنها را جعل نموده و از آنجائیکه افراد بسیاری از اقصی تقاط جهان با هدف کار و کسب درآمد به صورت غیر قانونی در این کشور به سر می برند، لذا پلیس روسیه به دلیل رایج بودن جعل گواهی اقامتهای گوناگون، تنها در قبال ارائۀ پاسپورت اقامت دار قانع می گردد. علی رغم اینکه مسئله کنترل مدارک دانشجویان در سطح شهر به ندرت اتفاق می افتد ولی توصیه می گردد که دانشجو در هنگام تردد در سطح شهر حتماً پاسپورت خود را به همراه داشته باشد.
 
با توجه به موارد فوق الذکر، آیا بهترنیست که شهریۀ یک سال را در یک نوبت پرداخت نموده و متعاقباً از اقامت یک ساله برخوردار شوید و به قول قدیمی ها، سری را که درد می کند دستمال نبندید.
همانگونه که قبلاً اشاره شد دورۀ تحصیل در این مقطع معمولاً ٤ سال می باشد ضمن اینکه یک سال تحصیلی نیز مصروف گذراندن دورۀ زبان روسی و یا اصطلاحاً پادفک می گردد.
 
ممکن است این سؤال مطرح گردد که آیا شهریۀ دورۀ پادفکت نیز با شهریۀ دورۀ تحصیلی یعنی کورسهای یک تا چهار برابر است؟ در پاسخ باید گفت که معمولاً شهریۀ دورۀ زبان با پادفک ٢٥ تا ٣٠ درصد کمتر از شهریۀ دوران چهار ساله کارشناسی می باشد. مثلاً اگر شهریهً رشتۀ تحصیلی شما ٤ هزار دلار باشد ،قائدتاً شهریهً پادفک مربوطه حدوداً ( با کمی بالا و پائین ) ٣ هزار دلار خواهد بود.
 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد مؤسسه روسانا محفوظ می باشد.
طراحی سایت